Главная Блог ... Новости Жоден суддя не буде притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення строків розгляду справ в умовах воєнного стану - Голова ВС Князєв Жоден суддя не буде притягнутий до дисциплінарної ...

Жоден суддя не буде притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення строків розгляду справ в умовах воєнного стану - Голова ВС Князєв

Отключить рекламу
Жоден суддя не буде притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення строків розгляду справ в умовах воєнного стану - Голова ВС Князєв - ded45b7bd88de82ae49dd03a5f7adc4b.jpg

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв узяв участь у програмі підготовки для підтримання кваліфікації голів і заступників голів місцевих загальних, господарських, адміністративних судів. Захід, організований Національною школою суддів України, відбувся 4 квітня 2022 року в онлайн-режимі.

Всеволод Князєв висловив співчуття рідним та близьким заглиблих і постраждалих унаслідок агресії Російської Федерації, а також подякував суддям, які продовжують виконувати свої обовʼязки в непростих умовах воєнного часу.

Голова ВС розповів, що внаслідок влучання ворожої ракети в будівлю Миколаївської обласної державної адміністрації загинуло 36 людей, серед них – дві працівниці апарату Господарського суду Миколаївської області, що розташований у приміщенні ОДА. Водночас він закликав усіх небайдужих долучитися до збору коштів на допомогу ще одній співробітниці суду, яка перебуває у вкрай тяжкому стані.

Інтерв'ю: Голова ВС Всеволод Князєв: Після війни українська правова система має змінитися

Також Всеволод Князєв поінформував, що ВС надіслав листи головам апеляційних судів і керівникам територіальних управлінь Державної судової адміністрації України з проханням надати інформацію про суди, які розміщені всередині або в безпосередній близькості до об’єктів військового, оборонного призначення та критичної інфраструктури.

Надана інформація буде проаналізована, і на її основі ухвалюватимуться рішення про подальше місцезнаходження та роботу таких судів, щоб мінімізувати можливість настання трагічних наслідків, не наражати суддів і працівників апарату на небезпеку й водночас забезпечити право громадян на доступ до суду.

«Ми знаємо про проблемні питання, які виникають у діяльності судів, та намагаємося знайти їх вирішення, адже здійснення правосуддя не може зупинятися навіть в умовах воєнного стану. У той же час кожен голова суду і керівник апарату має самостійно аналізувати поточну ситуацію в населеному пункті, де розташований суд, та приймати відповідні рішення про режим роботи. Якщо є обґрунтовані сумніви щодо можливості здійснення правосуддя в поточних умовах, голова суду або збори суддів можуть через ТУ ДСА України звернутися до Голови ВС з проханням про зупинення діяльності відповідного суду і передачу підсудності до іншого суду», – зазначив Всеволод Князєв.

Також Голова ВС повідомив, що від початку війни суди України ухвалили понад 250 тис. судових рішень. Разом із тим, за даними ДСА України, надходження справ суттєво зменшилося.

«Необхідно мінімізувати розгляд справ у відкритих судових засіданнях і за можливості, передбаченої процесуальним законодавством, розглядати справи в порядку письмового провадження, роз’яснювати сторонам право на подання заяви про розгляд справи без їхньої участі, відкладати розгляд справи або зупиняти провадження. Жоден суддя не буде притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення строків розгляду справ в умовах воєнного стану, адже життя і здоровʼя людей – на першому місці. Водночас спрощення процедури розгляду справ не має перешкоджати здійсненню права учасників провадження бути почутими в суді», – наголосив Всеволод Князєв.

Інтерв'ю: Голова ВС Всеволод Князєв: "На захоплених територіях судді переховуються, бо їм погрожують розправою"

За словами Голови ВС, за останній місяць було видано низку розпоряджень про зміну територіальної підсудності судових справ і таким чином, зокрема, забезпечено можливість розгляду невідкладних питань, що виникають у рамках кримінальних проваджень.

Окремо Всеволод Князєв зосередився на питанні тимчасового переведення суддів та працівників апаратів судів, зазначивши, що тих, хто працює в судах, розташованих на окупованій території, необхідно забезпечити робочими місцями в населених пунктах, підконтрольних українській владі.

Так, найближчим часом буде оголошено про можливість тимчасового переведення суддів. Переважно для переведень будуть запропоновані ті суди, до яких передано підсудність справ із судів, які зупинили свою діяльність. Насамперед розглядатимуться питання щодо суддів, які перебувають на окупованих територіях. Після деокупації і стійкого покращення ситуації в регіоні судді повертатимуться до судів, у яких вони працювали раніше.

«Я вдячний керівництву судів, які вже сьогодні, не чекаючи відповідних рішень, організовують робочі місця для суддів, котрі будуть переведені, аби вони могли якнайшвидше стати до роботи», – зазначив Всеволод Князєв.

Джерело: Судова влада України

 • 3897

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 3897

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст