Стаття 10. Статутні органи об'єднання

Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 1643

    Просмотров

  • 1643

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Органами управління об'єднання є загальні збори об’єднання, правління, ревізійна комісія об'єднання.

    Вищим органом управління об'єднання є загальні збори.

    Загальні збори скликаються та проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів з урахуванням положень цієї статті. Ініціатором загальних зборів є правління об’єднання або ініціативна група, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежитлових приміщень.

    {Частина третя статті 10 в редакції Законів № 417-VIII від 14.05.2015 , № 3270-IX від 14.07.2023 }

    Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік.

    {Частина четверта статті 10 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх співвласників.

    Рішення загальних зборів об’єднання доводяться до відома співвласників ініціатором загальних зборів у порядку, визначеному частиною двадцять шостою статті 6 цього Закону, або в іншому порядку, визначеному загальними зборами об’єднання.

    {Частина шоста статті 10 в редакції Закону № 3270-IX від 14.07.2023 }

    Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та робити з них копії.

    {Статтю 10 доповнено новою частиною згідно із Законом № 417-VIII від 14.05.2015 }

    Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.

    До виключної компетенції загальних зборів об’єднання відноситься:

    затвердження статуту об'єднання, внесення змін до нього;

    обрання членів правління об'єднання;

    питання про використання спільного майна;

    {Абзац четвертий частини дев'ятої статті 10 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    затвердження кошторису, балансу об'єднання та річного звіту;

    попереднє (до їх укладення) погодження умов договорів, укладених на суму, що перевищує зазначену в статуті об’єднання, договорів, предметом яких є цінні папери, майнові права або спільне майно співвласників чи їх частина;

    {Абзац шостий частини дев'ятої статті 10 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників;

    {Абзац сьомий частини дев'ятої статті 10 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    прийняття рішення про реконструкцію та ремонт багатоквартирного будинку або про зведення господарських споруд;

    {Абзац восьмий частини дев'ятої статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 417-VIII від 14.05.2015 }

    визначення розміру матеріального та іншого заохочення голови та членів правління;

    {Абзац дев'ятий частини дев'ятої статті 10 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    визначення обмежень на користування спільним майном;

    {Абзац десятий частини дев'ятої статті 10 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    обрання та відкликання управителя, затвердження та зміна умов договору з управителем, прийняття рішення про передачу функцій з управління спільним майном багатоквартирного будинку повністю або частково асоціації;

    {Абзац одинадцятий частини дев'ятої статті 10 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    прийняття рішень про заснування інших юридичних осіб або участь у товариствах.

    {Абзац дванадцятий частини дев'ятої статті 10 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    За рішенням загальних зборів можуть бути обрані представники від об'єднання, яким зборами надаються відповідні повноваження щодо оперативного вирішення нагальних питань шляхом скликання зборів представників. Статутом визначаються порядок скликання та голосування, перелік питань, які можуть вирішуватися зборами представників.

    Збори представників не можуть вирішувати питання, які стосуються майнових прав співвласників, погіршують умови використання майна або умови проживання.

    {Частину дванадцяту статті 10 виключено на підставі Закону № 3270-IX від 14.07.2023 }

    Статутом об’єднання може бути встановлено інший порядок визначення кількості голосів, що належать кожному співвласнику на загальних зборах, ніж передбачено частинами чотирнадцятою та п’ятнадцятою статті 6 цього Закону.

    {Статтю 10 доповнено новою частиною згідно із Законом № 417-VIII від 14.05.2015 ; в редакції Закону № 3270-IX від 14.07.2023 }

    Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували співвласники, які разом мають більше половини загальної кількості голосів усіх співвласників (крім випадків, якщо законом та/або статутом об’єднання встановлена більша кількість голосів, необхідна для прийняття рішення). Статутом об’єднання може бути встановлена інша кількість голосів, необхідна для прийняття рішення з окремих питань. Забороняється встановлювати у статуті об’єднання кількість голосів, необхідну для прийняття рішення, менше ніж 50 відсотків загальної кількості голосів усіх співвласників та більше ніж 75 відсотків загальної кількості голосів усіх співвласників (а для прийняття рішення з питань обрання органів управління об’єднання, зміни форми управління, встановлення та зміни розмірів внесків/платежів, затвердження кошторису - більше ніж 67 відсотків загальної кількості голосів усіх співвласників), крім випадків, передбачених цим Законом.

    {Статтю 10 доповнено новою частиною згідно із Законом № 417-VIII від 14.05.2015 ; в редакції Закону № 3270-IX від 14.07.2023 }

    Рішення загальних зборів об’єднання про відключення будинку від мереж (систем) централізованого постачання комунальних послуг у порядку, встановленому законом, і визначення системи подальшого забезпечення будинку комунальними послугами вважаються прийнятими, якщо за них проголосували співвласники, які разом мають більше ніж 75 відсотків загальної кількості голосів усіх співвласників.

    {Статтю 10 доповнено новою частиною згідно із Законом № 417-VIII від 14.05.2015 ; в редакції Закону № 3270-IX від 14.07.2023 }

    Якщо в результаті проведення загальних зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти", встановленої частинами чотирнадцятою та п’ятнадцятою цієї статті, проводиться письмове опитування серед співвласників, які не голосували на загальних зборах.

    {Статтю 10 доповнено новою частиною згідно із Законом № 417-VIII від 14.05.2015 ; в редакції Закону № 3270-IX від 14.07.2023 }

    Для керівництва поточною діяльністю об'єднання обирається правління. Правління має право приймати рішення з питань діяльності об'єднання, визначених статутом.

    Правління є виконавчим органом об'єднання і підзвітне загальним зборам.

    Порядок обрання та відкликання членів правління, їх кількісний склад та строки обрання встановлюються загальними зборами.

    До компетенції правління відноситься:

    підготовка кошторису, балансу об'єднання та річного звіту;

    здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно з законодавством;

    розпорядження коштами об'єднання відповідно до затвердженого загальними зборами об'єднання кошторису;

    укладення договорів про виконання робіт, надання послуг та здійснення контролю за їх виконанням;

    {Абзац п'ятий частини статті 10 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності про діяльність об'єднання;

    скликання та організація проведення загальних зборів об’єднання або зборів представників;

    призначення письмового опитування співвласників та утворення відповідної комісії для його проведення.

    {Частину статті 10 доповнено абзацом восьмим згідно із Законом № 417-VIII від 14.05.2015 }

    Для здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю правління об'єднання на загальних зборах обирається з числа співвласників ревізійна комісія (ревізор) або приймається рішення про залучення аудитора.

    Порядок діяльності ревізійної комісії та її кількісний склад затверджуються загальними зборами.

    Предыдущая

    10/30

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Компетенція установчих зборів ОСББ не обмежується повноваженнями, визначеними для них законом, такі вправі також приймати рішення, передбачені компетенцією загальних зборів, в тому числі з кошторису і розміру внесків (ВП ВС 910/5179/20 від 01.02.2022 р.).
     Не погоджуючись із рішенням установчих зборів, співвласник багатоквартирного будинку, член новоствореного об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ), звернувся до господарського суду де просив визнати недійсними та скасувати рішення № 9 “Затвердження кошторису на утримання будинку та прибудинкової території” і № 10 “Затвердження переліку та розміру внесків установчих зборів співвласників”, прийнятих на установчих зборах ОСББ. З поміж інших аргументів, позивач-співвласник зазначав, що при скликанні та проведенні оспорюваних установчих зборів - найперших у діяльності ОСББ (якраз на них співвласники прийняли рішення про його створення) у порушення приписів частини тринадцятої статті 6, частини дев`ятої статті 10 Закону України від 29 листопада 2001 року№ 2866-I II “Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку” (далі - Закон Про ОСББ) було перевищено компетенцію установчими зборами, оскільки такі питання віднесено законом до повноважень загальних зборів співвласників, а не установчих зборів.

    Господарський суд першої інстанції із вищенаведеними висновками позивача погодився і частково задовольнив позов, визнавши недійсними рішення № 9 та № 10. Пояснював це тим, що розгляд питання щодо затвердження кошторису ОСББ та переліку і розміру внесків є виключною компетенцією загальних зборів співвласників і не могло бути делеговано установчим зборам співвласників з огляду на системне застосування приписів частини тринадцятої статті 6 і частини дев'ятої статті 10 Закону Про ОСББ. З цим погодився і апеляційний суд, залишивши рішення в силі. 

    ОСББ подало касаційну скаргу із доволі слушними аргументами. Справа із ВС КГС була передана ВП ВС. Розглянувши всі доводи, ВП ВС погодилась із багатьма доводами скаржника, включаючи питання компентенції установчих зборів та визначила наступні висновки:

    • щодо юрисдикції спорів з питань оскарження рішення ОСББ про прийняття кошторису і розмірів внесків. 

    Спори про визнання недійсними рішень вищого органу управління суб'єкта некомерційного господарювання щодо вирішення питань, пов'язаних з управлінням такою особою, між суб`єктом некомерційного господарювання та одним з його засновників (членом) належать до господарської юрисдикції відповідно до пункту 3 частини першої статті 20 ГПК України виходячи з характеру правовідносин, які є предметом такого спору (щодо визнання недійсним рішення вищого органу управління такої юридичної особи, прийнятого в межах його виключної компетенції).  Читати повністю

    Аналізуйте судовий акт: Оскільки за рішення про затвердження розміру внесків проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників - це рішення було прийнято правомірно (ВС КЦС справа № 209/2128/19 від 16.07.2021 р.)
      Рішення про внески завжди викликають багато спорів співмешканців. Суди вже дійшли більш-менш сталої практики, що рішення зборів об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ) може бути скасованим, якщо позивач доведе, що цим рішенням дійсно порушено його права та/або законні інтереси. Але у цій справі - ВС КЦС виклав взагалі - доволі спірну позицію щодо тлумачення норм закону про ОСББ.

    Один із співвласників ОСББ звернувся до суду з позовом до об`єднання про скасування рішення загальних зборів в частині встановлення нового розміру внесків та просив провести перерахунок заборгованості для нього та для всіх інших співвласників будинку.

    Позивач  зазначав, що для того, аби питання стосовно збільшення розміру внесків було прийнято, за нього має проголосувати не менше, ніж 2/3 всіх співвласників, тобто 66 % від загальної кількості, а за затвердження нового розміру внесків у цьому рішенні проголосувало лише 50,30 % співвласників. Таким чином, рішення вважав неприйнятим, а тому протокол - на його думку - підлягав скасуванню.

    Проте судом першої інстанції (рішення якого підтримала апеляційна інстанція) у задоволені позову відмовлено. Рішення мотивоване тим, що порушень прав, свобод чи інтересів позивача з урахуванням вимог законодавства щодо проведення загальних зборів не було. На думку судів, оскільки за питання затвердження нового розміру внесків проголосувало 50,30 % (284 чол.), порушення проведення або прийнятих рішень зборами не було. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати