Просмотров
Просмотров
Розмір моральної шкоди визначається з урахуванням обставин справи в межах, встановлених цивільним законодавством.
Відшкодування моральної шкоди за час перебування під слідством чи судом провадиться виходячи з розміру не менше одного мінімального розміру заробітної плати за кожен місяць перебування під слідством чи судом.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Встановлений в законі мінімальний розмір морального відшкодування за неправомірні дії завдані державою - не позбавляє суд визначити його у більшому розмірі. (ВС КЦС № 766/5551/17 від 24.07.2023 р.)
Вироком районного суду, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду чоловіка, директора приватної виробничої фірми, було визнано невинуватим у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення. Йому інкримінувалися злочини за ч.5 статті 191 КК України (виправдано за відсутністю складу злочину), за ч.1,4 статті 358 КК України - виправдано за недоведеністю винуватості у вчиненні злочину. Цивільний позов прокурора теж залишено без розгляду.
В процесі здійснення досудового розслідування у цих кримінальних провадженнях на все особисте майно чоловіка (на автомобілі, причепи, на домоволодіння) було накладено арешт. Також, ухвалою слідчого судді до нього було застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Крім того, чоловік мусив витрачати особисті кошти у загальному розмірі 471 612,88 грн на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, охорону майна, виготовлення робочого проєкту, проведення механічних робіт, роботу навантажувача, ґрунтові обстеження, у тому числі на відвідування органів досудового розслідування та суду (9 600 грн). Окремо - витрати на правничу допомогу 16000 грн. Все це підтверджувалося відповідними доказами. Під судом та слідством у нього погіршився стан здоров`я, він переніс стрес і моральні страждання, психологічний тиск з боку органів досудового розслідування, прокуратури та суду, у зв`язку з чим у нього стався серцевий напад. У грудні 2014 року він перебував на стаціонарному лікуванні кардіологічному диспансері. Внаслідок цього він зазнав моральної шкоди, розмір якої ним оцінений у 3 000 000,00 грн. У нього залишився страх перед державою, оскільки незаконні дії та рішення органів досудового розслідування, прокуратури та суду не були наслідком слідчої помилки, а ціллю позбавити його волі, заробітку та майна.
Тому він вважав, що має право на відшкодування майнової та моральної шкоди з держави та просив суд стягнути з ГУ ДКС України на його користь за незаконне притягнення його до кримінальної відповідальності всі ці суми.
Суд першої інстанції, по-перше, замінив у даній справі відповідача ГУ ДКС в області на ДКС України. Залучено до участі у справі в якості співвідповідачів: ГУ Нацполіції в області та прокуратуру області. Призначено у справі судово-психологічну експертизу, на предмет наявності моральної шкоди. В результаті позов задоволено частково і практично всі суми, стягнуто - єдине що, суд зменшив розмір моральної шкоди до 500 тис., та на 6 тис.грн. - витрат на правничу допомогу. Читати повністю