7
0
10313
А ви вже зареєструвалися в системі «Електронний суд»?
Адже із набуттям чинності змінених процесуальних кодексів у 2017 році, законодавцем було введено таке поняття як Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, іншими словами «Електронний суд».
Що це таке і для чого він потрібен?
Електронний суд – це автоматизована система, яка дозволяє його зареєстрованому учаснику направляти в електронному вигляді позовну заяву та додані до неї документи, інші процесуальні документи по справі, обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а також надсилання судових повісток та судових повідомлень судом, та інших процесуальних документів.
Електронний суд – це можливість ефективно використати свої ресурси, в тому числі час, адже тепер для подачі позовної заяви із доказами не потрібно завозити в суд, витрачати час на дорогу.
Для того, щоб стати учасником Електронного суду необхідно зареєструватися у системі та сформувати унікальну електронну пошту на ресурсі.
Крім цього, вам необхідно буде отримати електронний цифровий підпис, який дасть змогу системі ідентифікувати вас як належну сторону та зареєстрованого учасника, та наддасть можливість подати позовну заяву або інші необхідні для розгляду вашої справи документи до відповідного суду.
Електронний цифровий підпис можна оформити в АЦ сертифiкації ключів інформаційно довідкового департаменту ДФС або в АЦСК органів юстиції України.
Варто зазначити, що АЦ сертифiкації ключів інформаційно довідкового департаменту ДФС надає такий ЕЦП безкоштовно строком дії на 2 роки.
Для кого реєстрація в системі Електронного суду є обов’язковою?
В обов’язковому порядку в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (надалі - ЄСІТС) мають зареєструвати офіційні електронні адреси адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в добровільному порядку.
Звичайно, що вам потрібно подумати про поштову адресу, яка забезпечуватиме доступ до великого об’єму сховища.
Електронний суд також надає можливість його користувачам при подачі позовної заяви через ЄСІТС сплачувати судовий збір у зменшеному розмірі, в тому числі і через систему.
При цьому, при поданні до суду процесуальних документів, які визначені у частині 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», в електронній формі – буде застосований коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Заплановані зміни до Закону України «Про судовий збір», набудуть чинності з дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка вже зараз працює у тестовому режимі.
Початком роботи ЄСІТС визначено 01 березня 2019 року у звичайному режимі.
Так що, тепер документи не буде можливості подавати у паперовому вигляді до суду?
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Тому, все залежить від вашого бажання — або направити документи до Системи "Електронний суд", або «за звичаєм» поштою з описом вкладення, або особисто подати до суду.
В свою чергу, суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи в електронній формі. Процесуальні та інші документи і докази у паперовій формі не пізніше трьох днів з дня їх надходження до суду переводяться в електронну форму та долучаються до матеріалів електронної судової справи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Автор новини: Адвокат Дворська Ірина Олександрівна
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
259
Коментарии:
0
Просмотров:
210
Коментарии:
0
Просмотров:
221
Коментарии:
0
Просмотров:
203
Коментарии:
0
Просмотров:
572
Коментарии:
0
Просмотров:
619
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.