До уваги керівників! Обов’язкове оновлення даних про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в Єдиному державному реєстрі

05.06.2020 | Автор: Ares-Dis    Просмотров:  22894
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

З набранням чинності 28 квітня 2020 року Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон) кінцеві бенефіціарні власники юридичних осіб опинились під особливим контролем з боку держави. У зв’язку з чим у керівників юридичних осіб виникло багато запитань щодо подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб.

Законом встановлено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – реєстр) мають міститися відомості про кінцевого бенефіціарного власника.

Юридичні особи, які зареєстровані до набрання чинності вказаним Законом зобов’язані подати державному реєстратору документи для оновлення відомостей в реєстрі. Зазначена вимога стосується усіх юридичних осіб крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій.

Інформація про кінцевих бенефіціарних власників та структура власності має бути подана державному реєстратору протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

На сьогодні, форма та зміст структури власності не затверджені. Проте 21 травня 2020 року Міністерство фінансів України повідомило, що розробляє нормативну базу з питань здійснення фінансового моніторингу, у тому числі наказ «Про затвердження форми та змісту структури власності та Інструкції щодо їх заповнення». Також, Міністерство юстиції України спростувало міфи щодо державної реєстрації бізнесу після 28 квітня 2020 року (див. https://minjust.gov.ua/news/ministry/sprostovuemo-mifi-schodo-derjavnoi-reestratsii-biznesu-pislya-28-kvitnya-2020)

З 28 квітня 2020 року у разі реєстрації змін до відомостей про юридичну особу за умови зміни інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи необхідно також подавати структуру власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства; витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент; нотаріально засвідчену копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

Крім того, з 01 червня 2020 року діють нові форми заяв, що подаються для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, затвердженні Наказом Міністерства юстиції України 18 листопада 2016 року № 3268/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 19 травня 2020 року №1716/5) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0454-20

Автор новини: HolGroup

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
22894
Просмотров
2
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0