16.11.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

"Чорний переділ", рекордний вік на президентській посаді і день народження за $1 млн. Чим відомий Роберт Мугабе

15 листопада стало відомо про захоплення військовими влади в Зімбабве і взяття під арешт 93-річного президента цієї країни Роберта Мугабе і його дружини Грейс.

Криза почалася після того, як 6 листопада 2017 року Мугабе відправив у відставку віце-президента Еммерсона Мнангагву, якого тривалий час вважали його наступником. Повідомлялося також про переслідування близько 100 урядових чиновників, яких звинуватили в підтримці колишнього віце-президента.

Перед арештом Мугабе військові висунули йому ультиматум, зажадавши припинити чистки, але президент не став на нього відповідати. В результаті військові почали активні дії, ввівши в столицю країни Хараре танки і захопивши телерадіокомпанію.

НВ згадує, чим відомий президент Зімбабве, що правив країною 37 років.

Вспомните новость: В Таиланде умер король Пхумипон Адульядет, который сидел на троне 70 лет - это рекорд среди современных монархов

Найстаріший чинний президент

Найбільшою особливістю Роберта Мугабе, що кидається в очі, є його рекордний для чинного президента вік. Мугабе народився в далекому 1924 році і пройшов довгий шлях від шкільного вчителя до національного героя і потім до жорсткого диктатора. 10 років з 1964 до 1974 він провів в ув'язненні.

Починаючи з 2007 року в пресі з'являлися повідомлення про онкологічне захворювання Роберта Мугабе. Сайт WikiLeaks писав, що у нього рак гортані і він проходить лікування в Сінгапурі.

Проте, офіційно онкологічне захворювання Роберта Мугабе ніколи не підтверджувалося, а в липні 2017 року Мугабе заявив, що не збирається йти у відставку і похвалився хорошим самопочуттям.

"Чорний переділ"

Мугабе підтримав у Зімбабве так званий "чорний переділ" – захоплення земель білих фермерів чорними безземельними селянами.

У підсумку більшість білих фермерів, що забезпечували Зімбабве продовольством, втекли з країни, яка через це зіткнулася з гострою економічною кризою і гіперінфяцією. Рекордна гіперінфляція призвела до того, що зімбабвійський долар був виведений з обігу.

До 2009 року 75% населення Зімбабве потребувало продовольчої допомоги.

День народження за $1 млн

Незважаючи на глобальну економічну кризу в країні, її президент не відмовляє собі в задоволеннях. Так, в лютому 2015 року Мугабе витратив на святкування свого 92-го дня народження $1 млн.


Святкування 92-го дня народження Роберта Мугабе

 

Масштабне святкування дня народження зімбабвійського лідера викликало критику з боку його опонентів, які вважали його образою для звичайних зімбабвійців.

Відкрив пам'ятник самому собі

У вересні 2016 Роберт Мугабе відкрив в столиці Зімбабве Хараре чотириметровий пам'ятник самому собі.


Фото: @cgtnafrica

Фото: @cgtnafrica

Вспомните новость: Умер Фидель Кастро, ему было 90 лет и он пережил болле 600 покушений, Куба получила исторический шанс

 


Кам'яна статуя, створена місцевим скульптором Домініком Бехурою, зображує Мугабе в окулярах і з вусами, його рука піднята і стиснута в кулак.

У соціальних мережах пам'ятник викликав шквал критики і глузувань. Деякі користувачі порівнювали його з персонажем коміксів про Супермена, а один з активістів назвав пам'ятник "скульптурною образою" президента.

Сам скульптор у відповідь на критику заявив, що працював дуже старанно, однак результат вийшов не таким, яким очікували.

Роботу похвалив і Мугабе, який назвав присвячену собі статую "прекрасним мистецтвом".

Гомофобія і "пропозиція руки і серця" Обамі

Мугабе відомий також гомофібією і жорсткими висловлюваннями щодо членів ЛГБТ-спільноти. Він порівнював їх з тваринами і не раз погрожував вбивством.

Мугабе також заявляв, що гомосексуалізм не характерний для Африки, а є "імпортованим" з Європи, і погрожував західним дипломатам, що в разі захисту прав сексуальних меншин вони будуть депортовані. 

У липні 2015 року, критикуючи легалізацію одностатевих шлюбів у США, він іронічно зробив пропозицію американському президенту Бараку Обамі.

"Я тільки що прийняв рішення. Президент Обама виступає за одностатеві шлюби, захищає гомосексуалів, а також має приємну зовнішність. Я поїду до Вашингтона, впаду перед ним на коліна і попрошу його руки", - сказав Мугабе в щотижневому суботньому інтерв'ю Національному радіо Зімбабве.

Дружина

52-річна дружина Роберта Мугабе Грейс, яку називали наступницею президента, також з'являлася в ЗМІ через свої неординарні висловлювання і вчинки.


Грейс Мугабе заявляла, що її чоловіка виберуть президентом, навіть якщо він помре

Грейс Мугабе заявляла, що її чоловіка виберуть президентом, навіть якщо він помре

 

 


Так, в лютому 2017 року, виступаючи на мітингу правлячої партії ZANU-PF, вона заявила, що її чоловік користується такою підтримкою, що його оберуть на новий термін, навіть якщо він помре.

"Одного разу, коли Господь призначить померти Мугабе, ми виставимо на вибори його труп як кандидата. Ви побачите, як люди проголосують за труп Мугабе. Я серйозно вам кажу – просто щоб показати людям, як сильно люди люблять свого президента", - сказала вона.

А в серпні 2017 року молода модель з ПАР Габріелла Енгельс звинуватила Грейс Мугабе в побитті.

Вспомните новость: Президент Зимбабве открыл памятник самому себе

Потерпіла звернулася в поліцію після того, як Грейс Мугабе нібито побила її подовжувачем в готелі Йоганнесбурга, де дівчина перебувала в компанії синів першої леді. Дівчина стверджує, що 52-річна Грейс Мугабе напала на неї і 10 разів вдарила по обличчю електричним дротом.

Правляча партія Зімбабве підтвердила, що між першою леді і дівчиною "сталася сварка", зазначивши при цьому, що жертвою нападу стала сама перша леді.

Грейс Мугабе уникла судового переслідування і благополучно повернулася на батьківщину завдяки дипломатичному імунітету.

Вспомните новость: 92-летний диктатор в Зимбабве Роберт Мугабе выдвинут на новый президентский срок

Источник: НВ

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення