Главная Блог ... Видеоконсультация Чому ПФУ не виплачує суму нарахованої індексації до військової пенсії, якщо вже є рішення суду? Чому ПФУ не виплачує суму нарахованої індексації д...

Чому ПФУ не виплачує суму нарахованої індексації до військової пенсії, якщо вже є рішення суду?

Отключить рекламу

В даному відео адвокат Володимир Трощинський розповідає про військові пенсії та пенсії МВС, а саме про те, чому пенсійний фонд не виплачує суму нарахованої індексації на основний розмір пенсії, якщо вже є рішення суду про виплату пенсії без обмеження максимального розміру.

16 лютого 2022 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України за № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році».

У пункті 2 вказаної постанови зазначено: «Установити, що з 1 березня 2022 р. розміри пенсій, призначених відповідно Закону України №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» строк призначення яких до 31 грудня 2021 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення 1,14 у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом».

На виконання цієї постанови Уряду пенсійним фондом з 01 березня 2022 р. було нараховане вказане підвищення до пенсій за вислугу років, по інвалідності та у разі втрати годувальника, призначених відповідно до Закону України №2262.

Проте виплачувати таке підвищення почали не всім пенсіонерам. Давайте розберемось, чому таке відбувається?!

Так, згідно з пунктом 2 Постанови КМУ № 118 передбачено, що пенсії військовослужбовцям та іншим особам, які мають право на отримання пенсії згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, деяких інших осіб» підвищуються на коефіцієнт збільшення, тобто на 1,14, у межах максимального розміру пенсії.

Зверніть увагу на словосполучення «в межах максимального розміру пенсії, визначеного законом». В даному випадку законодавець має на увазі частину сьому статті 43 Закону №2262 України, відповідно до якої максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок та підвищень не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Отже, якщо пенсіонер до 01.03.2022 отримував пенсію в розмірі 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (це 19340 грн, а з 1 липня цього року 20 270 грн), то в розрахунку пенсії сума індексації зазначена, але по суті не виплачується, оскільки до нього застосоване обмеження максимального розміру пенсії на підставі частини 7 статті 43 Закону України №2262.

Але що ж робити якщо у пенсіонера вже є рішення, яким зобовʼязано пенсійний фонд виплачувати пенсію без обмеження максимального розміру?

Наприклад, до 01.03.2022 такий пенсіонер отримував пенсію в розмірі 25000 грн. Проте після проведеної на підставі постанови Кабінету Міністрів України №118 індексації розмір його пенсії до виплати не змінився – ті ж 25000 грн. Виникає питання, а чи було проведено йому індексацію пенсії з 01.03.2022, адже пенсія мала бути підвищена на 14% та становити 28500 грн. І відповідь на це питання наступна.

Так, пенсійний фонд нарахував їм вказане підвищення до пенсії в розмірі 14%. І це можна перевірити, отримавши в пенсійному фонді розрахунок з автоматизової системи, в якому ви знайдете ось такий рядок: Індексація базового ОСНП.

Для прикладу продемонструємо вашій увазі декілька розрахунків розміру пенсії по нашим діючим клієнтам, з яких вбачається, що незважаючи на зняття обмеження максимального розміру пенсії на підставі рішення суду пенсійний фонд не включає нараховану індексацію до суми пенсії, яка підлягає виплаті.

Так, на першому розрахунку у відео ви можете побачити, що до загального розміру пенсії входить сума індексації, яка становить 14 % від основного розміру, що дорівнює 2820 грн 78 коп. З урахуванням індексації підсумок пенсії складає 23 414 грн 05 коп., проте до виплати сума пенсії становить 20 492 грн 76 коп., тобто пенсійний фонд не включив нараховану індексацію до суми пенсії, яка підлягає виплаті.

Аналогічна ситуація і на другому розрахунку пенсії, де ви можете побачити також суму нарахованої індексації, проте пенсія до виплати є меншою від підсумку пенсії з усіма надбавками якраз на суму нарахованої індексації.

Тобто фактично сума індексації нарахована, проте не виплачується пенсійним фондом. Що робити, запитаєте ви.

На жаль, потрібно знову звертатись до суду з позовною заявою, в якій просити суд зобовʼязати пенсійний фонд виплачувати пенсію без обмеження максимального розміру з урахуванням підвищення на 14 %, нарахованого відповідно до постанови КМУ №118.

Як багато хто із Вас знає, що судовий процес може зайняти тривалий час, тому з вирішенням цього питання краще не затягувати: раніше звернетесь до суду - раніше отримаєте судове рішення, на підставі якого Вам будуть виплачувати пенсію з урахуванням індексації.

Але, звісно, вибір за кожним із вас. При цьому необхідно розуміти, що ви може не доотримувати щомісяця декілька тисяч гривень, не думаємо, що ці гроші будуть для вас зайвими!

Більше інформації про послуги нашого Адвокатського бюро можна знайти за посиланням: https://jurprotect.com.ua/ua/

Безкоштовні консультації по тел. 068-368-25-25

Електронна пошта - office@jurprotect.com.ua

 • 1938

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1938

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные видео консультации

  Смотреть все видео консультации
  Смотреть все видео консультации
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст