3
0
118368
Ймовірно, будь-які дії ТЦК з правоохоронцями, повʼязані з перевіркою документів чи врученням повістки, вважатимуться законними. Тоді як чоловіки, які не оновлять дані, отримають штраф.
В Україні військовозобовʼязані громадяни повинні оновити військово-облікові дані протягом 60 днів з дня набуття чинності нового закону про мобілізацію. Юристка Марина Бекало розповіла, як діяти, коли представники ТЦК та СП зупинили чоловіка на вулиці після 16 липня.
Згадайте новину: Бігати повинні дані, а не люди – суд скасував штраф ТЦК у 25,5 тисяч грн, який чоловік отримав, бо не повідомив про одруження і народження дітей
Алгоритм дій залежить від того, чи людина оновила дані через ТЦК, ЦНАП чи "Резерв+", та є в наявності військово-обліковий документ.
Представники ТЦК та поліції мають право перевірити військово-облікові документи, зокрема, чи вони діючі, відповідають даним, які містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів (ЄДРПВР). Якщо під час перевірки було виявлено відсутність документів чи відомостей про взяття, виключення з обліку або ж невідповідність відомостей, які містять у документах з даними ЄДРПВР, то чоловікові вручать повістку на оновлення даних.
Згадайте новину: Блокпости ТЦК навіть на вулицях: названо сценарії нової мобілізації після 16 липня
"Слід зауважити, що факт оновлення персональних даних після 16.07.24 р. лише виключає підставу для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 210 КУпАП. Але, не страхує від отримання повістки, наприклад для оновлення вже військово-облікових даних", — сказала Марина Бекало та зауважила, що це також включає й проходження ВЛК.
Так, вона зауважила, що громадяни, які не оновили дані, отримають штраф та повістку на їх оновлення. Тоді як ті, хто оновив, не матимуть штраф, проте отримають повістку на проходження ВЛК. Ймовірно, законними вважатимуться будь-які дії представників ТЦК з поліцейськими в громадських місцях, на блок-постах і кордоні, пов’язані із перевіркою ВОД або врученням повісток.
Згадайте новину: Неявка у ТЦК. Чи можна НЕ пійти в армію після сплати штрафу
Нагадаємо, 4 липня нардеп від "Слуги народу", голова комітету Ради з економічного розвитку Дмитро Наталуха повідомив, що щодня покинути Україну намагаються до 200 чоловіків призовного віку. За його словами, відсутність економічного бронювання справляє негативний ефект на ринок праці.
Того ж дня Наталуха розповів, що військовозобовʼязані українці починають працювати "в тіні", аби уникнути мобілізації. Проте про таких громадян відомо через ідентифікаційні коди, які видає податкова.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
238
Коментарии:
0
Просмотров:
175
Коментарии:
0
Просмотров:
254
Коментарии:
0
Просмотров:
584
Коментарии:
0
Просмотров:
1117
Коментарии:
1
Просмотров:
624
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.