Главная Блог ... Новости Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір найму житла (оренду) : роз’яснення Мін’юсту Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір найму...

Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір найму житла (оренду) : роз’яснення Мін’юсту

Отключить рекламу
Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір найму житла (оренду) : роз’яснення Мін’юсту - 209137512ec8341cd9a17076ad9b25bf.png

Міністерство юстиції України пояснило, чи потрібно нотаріально посвідчувати договір найму житла. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

«Оренда житлових приміщень в Україні нині особливо актуальна, адже у час війни внутрішньо переміщені особи вимушені винаймати помешкання там, де безпечніше. Під час оформлення договору найму житла у сторін нерідко виникає питання, чи потрібне нотаріальне посвідчення такого правочину?

Користуйтеся консультацією: Як правильно орендувати квартиру? Що потрібно знати при оренді квартири

Найм (оренда) житла регулюється главою 59 Цивільного кодексу України.

За договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Згідно з ч. 1 статті 811 Цивільного кодексу України договір оренди житла укладається у письмовій формі. Водночас, як зазначено у ч. 4 статті 209 Цивільного кодексу, правочин на вимогу однієї із сторін може бути завірений нотаріально.

Договір найму житла укладається на термін, встановлений договором. Якщо у договорі термін не вказаний, вважається, що він укладений на п’ять років.

У договорі найму житла мають бути прописані істотні умови, необхідні для такого роду договорів:

- предмет договору (будинок або квартира із зазначенням конкретної адреси);

- термін дії договору;

- оплата.

Бажано передбачити й інші умови, наприклад, вказати права та обов’язки сторін, порядок розірвання договору. В іншому випадку до неврегульованих сторонами нюансів договору будуть застосовуватися загальні положення Цивільного кодексу України.

У деяких випадках нотаріальне посвідчення договорів є обов’язковим, це стосується договору оренди житла з викупом (ч. 2 статті 811 ЦК України). Така угода передбачає, що одна сторона – підприємство-орендодавець передає другій стороні – фізичній особі (особі-орендарю) житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови повної сплати орендних платежів, житло переходить у власність орендаря.

Користуйтеся консультацією: Сплата орендної плати за нерухоме майно у період воєнного стану

Варто знати, що плата, отримана в результаті здачі житла в оренду, є доходом фізичної особи і підлягає оподаткуванню. Згідно зі статтею 170 Податкового кодексу України у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця», — сказано у повідомленні.

  • 2907

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2907

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст