02.07.2018 | Автор: ГАРАНТ КАДАСТР
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

ЧИ НЕОБХІДНИЙ КАДАСТРОВИЙ НОМЕР ПРИ УКЛАДАННІ ДОГОВОРІВ ПОВ'ЯЗАНИХ ІЗ НАБУТТЯМ ПРАВ ВЛАСНОСТІ НА ЖИЛИЙ БУДИНОК?

Відповідно до вимог ст. 120 Земельного кодексу України істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.

Згідно, ст. 638 Цивільного кодексу України, Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Дотепер, сторони часто ухилялися від процедури реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі. Перехід права на житлові будинки, будівлі або споруди відбувався через укладання двох договорів по 1/2 без присвоєння кадастрового номера земельній ділянці на якій розташований об'єкт нерухомого майна.

Відтак, новий власник набував право власності на житловий будинок, будівлю або споруду із порушенням зазначених норм.

Задля усунення неоднозначного тлумачення норм чинного законодавства України та з метою формування єдиної практики застосування законодавства, Міністерством юстиції України надано роз'яснення стосовно необхідності зазначення кадастрового номера земельної ділянки у договорі, який передбачає набуття частки в праві власності на житловий будинок, будівлю або споруду.

КАДАСТРОВОМУ НОМЕРУ БУТИ!

              

ТОВ ГАРАНТ КАДАСТР – ВИГОТОВЛЕННЯ ДОКУМЕНТАЦІЇ ІЗ ЗЕМЛЕУСТРОЮ ДЛЯ ПРИСВОЄННЯ КАДАСТРОВОГО НОМЕРА.

КАДАСТРОВИЙ НОМЕР – ЦЕ ПРОСТО, КОЛИ ВИ З НАМИ!

 

11
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення