2
0
3497
Рішення щодо придатності до служби військовозобов'язаних виносять ВЛК. Якщо ви не згодні з рішенням військово-лікарської комісії, цей висновок можна оскаржити – як через комісії вищого порядку, так і через суд.
Теоретично оскаржити придатність до служби справді можливо, але це складна процедура, зауважує в коментарі РБК-Україна адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко.
Адвокат коротко описує алгоритм оскарження:
Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або принести до вищої ВЛК самостійно, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.
Згадайте новину: Видані довідки МСЕК будуть перевірятися….
"За результатом розгляду скарги ВЛК переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, який і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК)", – каже співрозмовниця.
В той же час судове оскарження здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскаржити рішення ВЛК виключно за медичними показниками неможливо, адже це не входить в компетенцію суду. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК.
Згадайте новину: ЛКК та МСЕК: яка різниця між ними та куди необхідно звертатися для підтвердження постійного догляду
Також він може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити, зауважує Аніщенко.
"Але загалом можна сказати, що якщо військовозобов’язаний чи військовослужбовець вважає, що огляд проводився не ретельно, не було взяти до уваги скарги, що призвело до відсутності у рішенні комісії реальної картини стану здоров’я військового, він вправі оскаржити висновки ВЛК", – пояснює адвокат.
Відзначимо, у квітні в Україні скасували скасовано статус "обмежено придатний". Тепер ця категорія чоловіків має 9 місяців для проходження ВЛК заново. Причому направлення на проходження ВЛК має видати ТЦК, де військовозобов'язаний перебуває на обліку.
Згадайте новину: Які документи необхідні для проходження МСЕК
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
294
Коментарии:
0
Просмотров:
263
Коментарии:
0
Просмотров:
481
Коментарии:
0
Просмотров:
387
Коментарии:
0
Просмотров:
761
Коментарии:
0
Просмотров:
1219
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.