Главная Блог ... Новости Чи може суддя нести особисту відповідальність за рішення, винесені на національному рівні ? Чи може суддя нести особисту відповідальність за р...

Чи може суддя нести особисту відповідальність за рішення, винесені на національному рівні ?

Отключить рекламу
Чи може суддя нести особисту відповідальність за рішення, винесені на національному рівні ? - tn1_0_26569500_1466344470_5766a41640e21.jpg

Прихильникам введення дисциплінарної відповідальності судді за порушення, які встановив ЄСПЛ: кілька днів тому Венеціанська комісія надала Amicus Curiae Brief Конституційному суду Молдови саме з цього питання - чи може суддя нести особисту відповідальність за рішення, винесені на національному рівні, які стали предметом скарги до ЄСПЛ, за наслідками якої було встановлене порушення ЄКПЛ державою, або ухвалене дружнє врегулювання або надана одностороння декларація - без фактичного встановлення вини національним судом проти цього судді.

Згадайте новину: Вищий адміністративний суд України: Верховна Рада України звільнила суддю Конституційного суду України Пасенюка О. М. незаконно.

Крім нагадування загальних принципів суддівської незалежності, ВК відзначила, що таке притягнення до відповідальності, без будь-якої оцінки індивідуальної провини, може привести до ситуації, коли судді, побоюючись санкцій за порушення ЄКПЛ, будуть послідовно тлумачити закон на користь приватної сторони, навіть коли об'єктивна оцінка правового питання може, і навіть повинна, привести до іншого результату... Крім того, коли Суд визнає порушення Конвенції, з цього не обов'язково випливає, що судді на національному рівні відповідають за це в першу чергу і повинні бути піддані критиці виключно через їх тлумачення і застосування закону… Доктрина “живого інструменту” також ускладнює можливість для національних судів передбачити, яким буде рішення ЄСПЛ.

Згадайте новину: Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 50 мільярдів доларів США з Росіїї

І головне - “Відповідальність без індивідуальної вини, доведеної судовим вироком, перешкоджає професійній свободі суддів інтерпретувати закон, оцінювати факти і зважувати докази в справах, як визнано європейськими стандартами. Відповідно до цих стандартів, помилкові рішення повинні бути оскаржені через апеляційний процес, а не шляхом визнання суддів відповідальними, якщо тільки помилка не відбувається через злий умисел або грубу недбалість з боку судді”.

Автор: Анна Юдківська

Джерело: venice.coe.int

  • 2346

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2346

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати