Главная Блог ... Новости Чи має право ТЦК забирати телефон

Чи має право ТЦК забирати телефон

Отключить рекламу
Чи має право ТЦК забирати телефон - b71b45a8a6d839b5ee78241c054f5f3e.jpg

Намагаючись «перевиконати» план з кількості мобілізованих, деякі співробітники ТЦК поводяться нецивілізовано й не до кінця знають свої обов'язки та права.

Зокрема, про те, що не військкоми, а поліцейський, який входить до групи оповіщення, може затримати громадянина та доставити його до ТЦК.

А представники ТЦК не мають права затримувати людину, забирати особисті речі (наприклад, телефон), перешкоджати спілкуванню з родичами або вилучати авто.

За словами юристів, представники військкомату не мають права застосовувати силу, але можуть запропонувати людині пройти, або проїхати у ТЦК, щоб уточнити облікові дані.

У разі якщо ж людина відмовляється, явно ухиляється від призову, то працівники ТЦК можуть викликати поліцію.

«Або, якщо поліцейський входить до складу групи оповіщення, то він може проводити адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру. Це регламентується статтями 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Працівники поліції мають на це право, але не представники ТЦК», — пояснюють юристи.

Якщо чоловік відмовляється надати свої документи представникам ТЦК або отримати повістку, на нього чекає покарання.

Вспомните новость: Могут ли призвать, если имеешь право на отсрочку и уже заявил о ней

Зокрема, якщо військовозобов’язаний відмовляється отримувати повістку, представник ТЦК має скласти акт відмови. Цей акт підписують не менше 2 членів груп оповіщення. Далі акт реєструють у центрі комплектування.

«Якщо військовозобов’язаний відмовляється надати свої документи, зокрема військово-облікові чи намагається втекти від представників ТЦК та поліції — йому загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність» 

Поліцейський, який входить до групи оповіщення, може затримати громадянина та доставити його до ТЦК.

Якщо справа буде розглядатись як порушення законодавства про мобілізацію — ухилянт може заплатити штраф до 25,5 тисяч гривень.

Якщо чоловіка притягнуть до кримінальної відповідальності в частині ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, то йому загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Джерело: передає АрміяInform.

  • 18438

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 18438

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст