Главная Блог ... Консультации от юристов Час, з якого присуджуються аліменти на дитину

Час, з якого присуджуються аліменти на дитину

Отключить рекламу
 - tn1_0_22438500_1623275764_60c138f436ccf.jpg

Відповідно до статті 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Це означає, що якщо розгляд справи розглядається в суді місяцями, а то й роками (перегляд рішення в апеляційній інстанції тощо), то все одно, незважаючи на тривалий судовий розгляд справи, в резолютивній частині рішення прописується вимога щодо стягнення аліментів саме від дня пред'явлення позову до першої інстанції. І вже після набрання рішенням суду законної сили відповідачеві буде нарахована заборгованість зі сплати аліментів за період розгляду справи в суді.

Аліменти за МИНУЛИЙ ЧАС можуть бути присуджені, якщо позивач ПОДАСТЬ суду докази того, що він ВЖИВАВ заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за 10 років.

За змістом цієї норми право на стягнення аліментів за час, що передує пред'явленню позову, є можливим у порядку виключення лише за наявності наступних умов:

  • до моменту звернення з позовом до суду аліменти не стягувались;
  • особа, яка вимагає аліментів, приймала заходи щодо одержання аліментів, але вони не були одержані у результаті ухилення особи, зобов'язаної сплачувати аліменти (відповідача), від їх сплати.

Заходи, що вживав позивач щодо одержання аліментів можуть бути різноманітними, наприклад, звернення до самого відповідача шляхом направлення кореспонденції або у телефонному режимі щодо сплати аліментів, надсилання відповідачеві листів з вимогою сплати аліментів по місцю проживання чи на адресу його місця роботи тощо.

Ухилення може виражатися у тому, що зобов'язана особа - відповідач ухилялась від укладення договору про сплату аліментів на утримання дитини, приховувала своє місцезнаходження або свій заробіток (доходи) та інші подібні дії.

Таким чином, ухилення від сплати аліментів є винною протиправною поведінкою, тобто це свідоме невиконання своїх обов'язків в умовах, коли позивач звертався до відповідача особисто з вимогою про сплату грошової суми, необхідної для утримання дитини

Присудження аліментів за минулий час являється правом, а не обов'язком суду, з позовом до якого звернувся позивач.

Суд, виходячи із конкретних обставин справи, проаналізувавши усі надані докази, може присудити аліменти на утримання дитини за минулий час, у межах десятирічного строку, або відмовити у задоволенні таких позовних вимог.

Практика ж судів з цього питання виходить саме з відмови в задоволенні позову щодо стягнення аліментів за минулий період та проводиться, в більшості випадків, їх СТЯГНЕННЯ САМЕ З МОМЕНТУ ПРЕД'ЯВЛЕННЯ ПОЗОВУ ДО СУДУ.

Автор консультації: Кулик Юлія Василівна

  • 7171

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 7171

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати