2
0
3681
Після великої перерви в будівництві у зв’язку з початком воєнного стану, значна кількість компаній відновила свою роботу. На сьогодні, умови воєнного стану майже не обмежують проведення будівельних робіт, укладання та виконання договорів щодо будівництва або розпорядженням нерухомістю.
Існують міфи, що нібито під час воєнного стану заборонено проводити будь-які будівельні роботи, продавати та купувати нерухомість через те, що не працюють державні реєстри. З юридичної точки зору, це питання не є складним, бо в цьому випадку працює принцип: “Все, що не заборонено законом - дозволено”. Цей принцип працює й під час воєнного стану, тому на сьогодні будівництво не заборонено, а продаж та купівля нерухомості проводиться за процедурою, котра була описана у відео: https://www.youtube.com/watch?v=EaLRlUORKTM До того ж існують й позитивні моменти для будівельних компаній, котрі зараз продовжують працювати не звертаючи увагу на воєнний стан, котрі були запровадженні за допомогою внесення зміни до законодавства:
Також позитивні моменти є й на ринку нерухомості, котрі розповсюджуються на покупців та продавців новобудов та вторинної нерухомості. А тепер про це все по черзі:
1) Зараз спостерігається спад цін на будівельні об'єкти вторинної нерухомості.
Потенційні покупці, які планували придбати нерухомість на даний час утримуються від покупки, тому від цього падає попит на об’єкти нерухомості. А у зв’язку з тим, що багато людей виїжджають зараз закордон й виставляють свою нерухомість на продаж, пропозиція на ринку зростає чим супроводжується зниження ціни на нерухомість
Також зменшення ціни на вторинну нерухомість спостерігається за того, що продавці ставлять занижену ціну на дане майно аби швидше його продати та отримати кошти за нього.
2. Вимушені продажі об’єктів біженцями та іншими власниками, які терміново потребують грошей або бажають зберегти свій капітал, котрий знецінюється в нерухомості.
Ситуація цілком передбачувана, що люди які не по своїй волі стали біженцями внаслідок воєнного стану вимушені продавати свої активи за нестачі коштів. В такій ситуації також опинились й інші власники активів, які бажали зберегти свій капітал в нерухомості, тож аби його зовсім не розгубити за спаду ринку змушені продавати свої об’єкти за менш вигіднішими умовами.
3. Відновлення роботи на будівельних майданчиках
В Україні на сьогодні відновили своє будівництво більше 400 житлових комплексів, із них: 65 - в Києві, 45 - в Одесі, на Західній Україні зараз зводяться 245 житлових комплексів, також будівельні роботи відновились в Дніпрі, Полтаві, Запоріжжі, Кременчуці та в Умані. Оскільки будівельні компанії передбачають майбутній попит на нерухомість в регіонах де не велися військові дії.
4. Подальше зростання попиту на новобудови та вторинну нерухомість у зв'язку з виплатою державної компенсації за пошкоджені або знищенні об’єкти.
В разі повного прийняття законопроекту Верховної Ради України №7198 від 24 березня 2022 року у власників нерухомості, яка була пошкоджена або знищенна й вони подали повідомлення про це через Дію або іншим способом визначеним нормативно правовими актами є можливість отримати компенсацію за таку нерухомість шляхом фінансування нового будівництва або грошової компенсації. А якщо ви не знаєте, як можливо подати повідомлення про пошкоджену чи знищенну нерухомість вам потрібно переглянути відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=-N8ajbwz1Vw
Ось основні тенденції, котрі зараз спостерігаються у сфері будівництва та нерухомості під час дії воєнного стану. Якщо ви хочете отримати професійну юридичну допомогу в супроводі договору купівлі-продажу або юридичному супроводі у сфері будівництва, ви можете звернутися за допомогою до адвоката Васильєва Павла Сергійовича за номерами телефону: 095 235 3110 чи 096 476 6666 Також є можливість написати особисте повідомлення в телеграм за посиланням: https://t.me/vasiliev_advocat
1) Що робити, якщо забудовник не виходить на зв’язок, а термін здачі нерухомості в експлуатацію вже порушено?
Якщо Ви опинилися в такій ситуації слід діяти в такому порядку:
Якщо у вас виникла подібна ситуація, рекомендую звернутися до професійного адвоката чи юриста, котрий допоможе захистити ваші права в даній ситуації.
2) Чи можна зараз продовжити договір оренди землі під будівельним об'єктом?
Сьогодні немає заборон щодо можливості продовження договорів оренди немає. Подайте відповідну заяву до органу влади якщо це міська земля та просіть продовжити дію договору.
3) Наразі можна ввести в експлуатацію будівельний об'єкт? Чи приймають Центри надання адміністративних послуг документи?
Центри надання адміністративних послуг поновлюють свою роботу, приймають відповідні документи з приводу введення в експлуатацію, але це роблять не всі центри, тому потрібно подивитися на офіційному сайті, які адміністративні послуги надаються саме потрібним вам центром надання адміністративних послуг.
4) Коли запрацює ринок нерухомості?
Для того, щоб знайти повноцінну відповідь на дане питання рекомендую переглянути відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=xij0CvKDYow&t=14s В ньому ви знайдете всю потрібну інформацію, щодо ринку нерухомості на цю мить.
6)Чи заборонено зараз купувати та продавати нерухомість?
Ніяких заборон на продаж та купівлю нерухомості на сьогодні немає. А як зараз можна купити чи продати нерухомість ви можете подивитися відео про яке йшлося в минулому запитанні.
7) Чи можна зараз подавати позовні заяви до суду про поділ нерухомості між колишнім подружжям (спільна власність)?
Позови про поділ майна можна подавати, заборон немає. Але при поданні даних позовів потрібно враховувати, що деякі суди, котрі повинні розглядати дані позови не працюють у зв’язку з військовими діями, тому потрібно знайти територіальну підсудність суду, котрому зараз доручено розглядати справи суду, який зараз не працює.
8) Чи можна зараз продати нерухомість, яка частково зруйнована?
Швидше за все на сьогодні у вас немає документального підтвердження, що цей об’єкт дійсно частково зруйнований, тому в договорі, де буде зазначено, що ви продаєте частково зруйновану нерухомість не можливо це підтвердити. А враховуючи вище сказане такий договір надалі можливо буде визнати недійсним, тому не рекомендується вкладати такі договори.
9) Чи можна зараз укласти договір іпотеку у 2022 році?
На цей час ви не зможете оформити цей договір, оскільки не працює Державний реєстр прав на нерухоме майно та Державний реєстр іпотек.
10) Чи є якісь обмеження на ринку нерухомості у 2022 році?
На даний час не має обмежень, щодо ринку нерухомі, окрім того, що Державний реєстр прав на нерухоме майно й ви не зможете провести державну реєстрацію відносно об’єктів нерухомості. А після того, як вище вказаний реєстр запрацює відносно ринку нерухомості будуть діяти обмеження з якими ви зможете ознайомитися у відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=xij0CvKDYow&t=14s
11) Чи можливо зараз взяти нерухомість в оренду?
На сьогодні заборон щодо укладення договору оренди на офіс, квартиру строком до 3 років немає, оскільки ви можете його оформити без нотаріуса та не вносити в державні реєстри.
Якщо у тебе залишилися питання за даною публікацією пиши їх у коментарі або мені в особисті повідомлення в телеграм за посиланням: https://t.me/vasiliev_advocat або дзвони за номерами телефону: 095 235 3110 або 096 476 6666.
Автори консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Гладишова Єлизавета Олегівна
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
147
Коментарии:
0
Просмотров:
848
Коментарии:
1
Просмотров:
323
Коментарии:
0
Просмотров:
225
Коментарии:
0
Просмотров:
303
Коментарии:
0
Просмотров:
569
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.