Главная Блог ... Новости Будівельний комітет Ради: Питання контролю за будівельною продукцією при реформі ДАБІ упущене Будівельний комітет Ради: Питання контролю за буді...

Будівельний комітет Ради: Питання контролю за будівельною продукцією при реформі ДАБІ упущене

Отключить рекламу
Будівельний комітет Ради: Питання контролю за будівельною продукцією при реформі ДАБІ упущене - tn1_budivelniy_komitet_radi_pitannya_kontrolyu_za_budivelnoyu_produktsieyu_pri_reformi_dabi_upushchene_5ee2391a0a222.jpg

Реформування системи держархбудконтролю, а точніше саме ДАБІ, – це питання, без перебільшення, виживання будівельної індустрії та будівництва.

Ситуація, коли система блокувала розвиток сфери в Україні й здобула негативної слави найбільшого корупційного органу в системі державного управління, мусить відійти в минуле як жахливий сон.

Таку думку нам висловила заступник голови парламентського комітету з питань організації державнох влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку Олена Шуляк.

"Нажаль, розпочата без глибинного аналізу й фактично без залучення всіх учасників ринку та професіоналів галузі, реформування держархбудконтролю, може нанести більше шкоди ніж саме горезвісне функціонування ДАБІ", – каже Шуляк.

Згадайте новину: В Украине создают новую строительную инспекцию. Чем она будет отличаться от ГАСИ и станет ли меньше коррупции на рынке

Окрім проблем з самою інституцією нагляду й контролю за будівництвом, на які завдяки тиску громадськості та галузі вдалося звернути увагу організаторів реформи, залишається невирішеним надзвичайно важливе питання – державний ринковий контроль за будівельною продукцією.

"Вже ліквідована стара структура ДАБІ усіляко намагалася уникнути виконання цієї функції. Це й було зрозуміло: "обілечування" забудовників приносило шалені кошти в кишені функціонерів, а ринковий контроль – вимагає клопіткої роботи щодо захисту життя та здоров’я громадян від фальсифікованої та неякісної будівельної продукції. Й, хоча не приносить прибутки корупціонерам, без перебільшення, рятує життя та здоров’я", – зауважила Шуляк.

По її словам, питання ринкового контролю за будівельною продукцією було упущене при плануванні реформи системи "екс-ДАБІ". І це попри навіть приблизні дані щодо рівня фальсифікату на ринку, який вже зараз оцінюють до 20-25% від усіє будівельної продукції на ринку.

В першу чергу, на це звернув увагу саме ринок. Адже крім того, що відсутність контроль за ринком несе загрозу життю та здоров’ю українців, ріст фальсифікату наносить шкоду виробникам, а значить – шкодить розвитку економіки.

Згадайте новину: Апартаменты и квартиры. В чём разница и как застройщики хитрят с жилыми метрами

Виробники та будівельники, які в першу чергу зацікавлені в якості та продукції, й звернули увагу на пробіл в реформі.

"Саме представники ринку вже понад місяць виступають головним рушієм повернення питання ринкового контролю до порядку денного. Ринок готовий до діалогу та дискусії з авторами реформи. І ринок готовий пропонувати своє бачення та рішення. Вважаю, дискусія щодо цього питання саме на часі. Адже, без перебільшення, мова йде про життя та здоров’я мільйонів громадян. І ми маємо ще шанс створити в Україні дієвий ринковий нагляд та контроль. Потрібне лише бажання, відкритість до дискусії та політична воля зробити ринок прозорим, зрозумілим та спрямованим і на розвиток будівельної галузі, і на захист життя та здоров’я всіх громадян", – резюмувала Шуляк.

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

 • 8745

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 8745

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Очень правильная статья. Правда о коррупции в ГАСКе на телеграмм-канале БезДаби (@bezdabi) https://t.me/s/bezdabi

  12.06.2020 13:29

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст