Главная Блог ... Консультации от юристов Арешт зарплатних коштів! Способи захисту від свавілля приватних виконавців. Арешт зарплатних коштів! Способи захисту від сваві...

Арешт зарплатних коштів! Способи захисту від свавілля приватних виконавців.

Отключить рекламу
 - tn1_0_18179600_1588094015_5ea8643f2c675.jpg

Одного дня Ви отримали листа щастя від банку: «Шановний клієнт. Ваш рахунок арештовано……».

В даній публікації я пропоную розглянути і проаналізувати поширену на сьогоднішній день ситуацію, коли приватний виконавець накладає арешт на всіх рахунки боржника (банк блокує в т.ч. і зарплатні кошти) на підставі виконавчого напису нотаріуса. Наскільки законними є такі дії, як захистити свої права та чого не слід робити.

Ситуація виглядає наступним чином:

  1. Клієнт допускає прострочення по кредитному договору;
  2. Приватний нотаріус вчиняє виконавчий напис на борговому документі;
  3. Приватний виконавець відкриває виконавче провадження і арештовує всі Ваші рахунки (в т.ч. і зарплатний).

Найпоширенішою помилкою, якої припускається боржник в подібній ситуації – це спроба мирним шляхом вирішити проблему. Для цього він, в першу чергу, звертається до приватного виконавця з проханням розблокувати зарплатні кошти, отримує пустого листа-відписку про те, що арешт здійснив банк, а не виконавець….. Далі боржник біжить в банк і намагається там пояснити, що арештовані кошти – це зарплата, просить зняти арешт. Але знову халепа, бо банк виявляється тут ні при чому, це все приватний виконавець зі своєю постановою……… Так, намучившись, виснажений клієнт приходить до адвоката за порадою.

Порада в даній ситуації однозначна – ні в коєму разі НЕ намагайтесь вирішити ситуацію мирним шляхом, ніхто (ні приватний виконавець, ні банк) Вас не почують, навіть не розраховуйте на порозуміння.

Одна моя клієнтка цілих пів-року самотужки відвойовувала свої чесно зароблені (це ж яке терпіння в людини…..!), чотири рази письмово зверталась до приватного виконавця і три рази в банк з проханням зняти арешт з зарплатних коштів. Пів-року приватний виконавець людині обіцяв розблокувати рахунок (НЕ заперечував проти того, що арешт поза законом) але віз і нині там…..

Насправді, описана вище процедура щодо арешту коштів відбувається з численними порушеннями з самого початку.

По-перше: нотаріуси при вчиненні виконавчих написів грубо порушують вимоги законодавства України.

Так, в період з 26 листопада 2014 року (з моменту прийняття постанови КМУ №662 «Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів») і до 22 лютого 2017 року (до моменту визнання судом незаконною та нечинною вищезазначеної постанови КМУ №662, зокрема в частині доповнення Переліку новим розділом «Стягнення заборгованості з підстав, що випливають з кредитних відносин») нотаріус міг вчиняти виконавчі написи на кредитних договорах, за якими боржник прострочив графік погашення. В такому випадку, для одержання виконавчого напису кредитор мав би надати нотаріусу оригінал кредитного договору, виписку з рахунка боржника із зазначенням суми заборгованості та строків її погашення з відміткою стягувача про непогашення заборгованості.

Разом з тим, на сьогоднішній день вчинення виконавчого напису можливе ЛИШЕ на підставі оригіналу нотаріально посвідченого договору, але, не зважаючи на це, нотаріуси продовжують вчиняти виконавчі написи на кредитних договорах, які нотаріально НЕ посвідчені.

Разом з цим це не єдине порушення з боку нотаріусів при вчиненні виконавчих написів. Досить часто нотаріуси вчиняють виконавчі написи, не перевіряючи безспірність заборгованості, або з пропуском строків звернення, що також є грубим порушенням закону.

Тепер давайте проаналізуємо дії приватних виконавців, а саме - які порушення закону вони допускають під час відкриття виконавчого провадження, та як ігнорують конституційні права людини.

Хочу зауважити про те, що мова йде саме про приватних, а не державних виконавців.

Приватні ж виконавці проявили не аби яку винахідливість і наполегливо взялися захищати інтереси фінансових установ (банків), відкриваючи виконавче провадження НЕ за місцем проживання боржника, а за місцем знаходження стягувача (банку, фінансової установи)?!

Разом з тим, порушення закону в своїх діях виконавці не вбачають, а відкриття провадження за місцезнаходженням фінансової установи вони пояснюють тим, що місце знаходження майна боржника (грошових коштів) – це є місце відкриття карткового рахунку, тобто місцезнаходження банку……. От як все просто……)

Отож, попри чітку вказівку закону про місце відкриття виконавчого провадження, єдиний державний реєстр судових рішень стрімко поповнюється справами, в яких боржники оскаржують неправомірні дії приватних виконавців та намагаються через суд скасувати постави про відкриття виконавчого провадження, винесені з грубим порушення вказаної норми закону. Приклад судового рішення про визнання дій протиправними та скасування постанови приватного виконавця: http://reyestr.court.gov.ua/Review/85956897

Далі поговоримо про арешт зарплатних коштів в рамках виконавчого провадження.

Згідно з положеннями статті 68 ЗУ Про виконавче провадження, стягнення на заробітну плату боржника звертається у разі відсутності в нього коштів на рахунках, відсутності чи недостатності майна для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів.

Про звернення стягнення на заробітну плату боржника виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі-підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату. Тобто, жодного арешту коштів на рахунку в банку Закон не передбачає, коли ми говоримо про зарплату боржника.

Приписами частини першої статті 2, частини другої статті 10 Конвенції про захист заробітної плати від 01 липня 1949 року № 95, ратифікованої Україною 04 серпня 1961 року, визначено, що дана Конвенція застосовується до всіх осіб, яким виплачується або повинна виплачуватися заробітна плата. Заробітна плата повинна охоронятися від арештів і передачі в такій мірі, в якій це вважається потрібним для утримання працівника і його сім`ї.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 128 КЗпП України, загальний розмір усіх відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 20%, а у випадках, окремо передбачених законодавством України – 50% заробітної плати, яка належить до виплати працівникові.

Заробітна плата в розумінні поняття «власності» є майном, на захист якого в тому числі стає стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Принципи, закріплені в ст. 3 та 43 Конституції України, також знаходять своє вираження в положеннях статей 97 Кодексу законів про працю України, статтях 15, 22, 24 Закону України «Про працю». Зазначене свідчить про те, що держава гарантує та захищає законом право громадянина на своєчасне одержання винагороди за працю.

Рахунки, які передбачені для виплати заробітної плати, є рахунками із спеціальним режимом, на які виконавчою службою відповідно до вимог законодавства арешт не накладається, а виокремлення таких рахунків належить до повноважень виконавчої служби. Зазначена правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 17 січня 2020 року у справі № 340/1018/19, від 29.01.2020 у справі № 820/5422/17, від 27 червня 2019 року у справі № 916/73/19.

Згідно з частиною третьою статі 52 Закону Про виконавче провадження, не підлягають арешту кошти, що перебувають на рахунках із спеціальним режимом використання, звернення стягнення на які заборонено законом.

Банк, у разі надходження постанови виконавця про арешт коштів, що знаходяться на спец. рахунку, зобов`язаний повідомити виконавця про цільове призначення рахунку та повернути постанову виконавця без виконання. А в разі, якщо арешт все-таки накладений, то виконавець, отримавши документальне підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання, зобов’язаний зняти арешт з коштів боржника.

Таким чином, згадані вище законодавчі норми дають чітке розуміння того, що існує пряма заборона арештовувати зарплатні кошти, окрім того, законодавець дає покрокову детальну інструкцію, як діяти виконавцю, маючи справу з зарплатними коштами боржника.

Але, в реальності, нажаль, все зовсім інакше: приватні виконавці виносять постанови про арешт всіх коштів, банк блокує рахунки, а далі замкнуте коло для боржника….. ну я про це вже писала на початку статті.

Підсумовуючи все вищевикладене, переконливо прошу вас, не витрачайте марно час і нерви на біганину по кабінетах, сподіваючись на мирне врегулювання спору, цим ви не тільки марнуєте час і сили, а й пропускаєте строк на оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження (а це всього 10 днів з моменту, коли особа дізналась про відкриття провадження або про арешт коштів). Звичайно ж, адвокат знайде підстави, аби поновити пропущений строк, або придумає інший спосіб захисту, бо ж як сказав хтось мудрий - «немає безнадійних ситуацій, є невикористані можливості», однак, признаюсь вам чесно, що справа моєї «терплячої» клієнтки, яка пів-року самотужки шукала справедливості, була б набагато легшою, якби ми звернулись до суду вчасно.

Автор консультації: адвокат, Зибінська Галина Вікторівна

050 809-50-58, 068 654-55-23, e-mail: galinazibinska@gmail.com

  • 28727

    Просмотров

  • 4

    Коментарии

  • 28727

    Просмотров

  • 4

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Доброго дня. Залишала це повідомлення. 2020-04-28 14:09:24 "У мене заблокували рахунок, до якого закріплена зарплатна картка. Зв'язатися з ним не змогла по телефону, написала листа, відповів на третій день "По телефону все розповім". Прохала його надіслати документи за якими відкрито провадження. На даний момент ще не надіслав. Мало того, що не можу купити продукти першої необхідності, я не можу оплатити аренду квартири, мобільний звя'зок та інтернет. Готівка закінчується. .... Порадьте людей які можуть взятися за цю справу. Дякую" Ви можете мены допомогти?

    01.05.2020 15:51

    Виконавчі написи на кредитних договорах ! Якщо стягувачами боргу є : ТОВ "Вердикт Капітал" ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ОНЛАЙН ФІНАНС" ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "КРЕДИТ-КАПІТАЛ" ТОВ «ФІНФОРС» ТОВ «Фінансова компанія «Горизонт» ТОВ «Фінансова компанія «СІТІ ФІНАНС» ТОВ «Алекскредит» ТОВ"Фінансова компанія "Інвест Хаус" ТОВ«АВЕНТУС УКРАЇНА» АТ «Банк Форвард» АТ«Альфа-Банк» ТОВ «Фінансова компанія «АЛАНД» ТОВ ФК ПРОФІТ КАПІТАЛ та інші фінансові компанії, а приватний виконавець на підставі виконавчого напису наклав арешт на всі Ваші рахунки та навіть стягнув кошти (з пенсії, зарплати або інших доходів), то Вам до нас. Зупиняємо стягнення із пенсії, заробітної плати, інших виплат шляхом забезпечення позову, подання позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. Звертайтесь за тел. 067 8999118 viber або пишіть на ел.пошту bazalitskiy@gmail.com Роман Базалицький

    18.05.2021 13:31

    Виконавчі написи на кредитних договорах ! Якщо стягувачами боргу є : ТОВ "Вердикт Капітал" ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ОНЛАЙН ФІНАНС" ТОВ ВЕЛЛФІН ТОВ "УКРАЇНСЬКІ ФІНАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ" ТОВ Фінансова компанія "ФІНАНС ІННОВАЦІЯ" ТОВ "Качай гроші" ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "КРЕДИТ-КАПІТАЛ" ТОВ «ФІНФОРС» ТОВ «Фінансова компанія «Горизонт» ТОВ «Фінансова компанія «СІТІ ФІНАНС» ТОВ «Алекскредит» ТОВ"Фінансова компанія "Інвест Хаус" ТОВ«АВЕНТУС УКРАЇНА» АТ «Банк Форвард» АТ«Альфа-Банк» ТОВ «Фінансова компанія «АЛАНД» та інші фінансові компанії, а приватний виконавець на підставі виконавчого напису наклав арешт на всі Ваші рахунки та навіть стягнув кошти (з пенсії, зарплати або інших доходів), то Вам до нас. Зупиняємо стягнення із пенсії, заробітної плати, інших виплат шляхом забезпечення позову, подання позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. Звертайтесь за тел. 067 8999118 viber або пишіть на ел.пошту bazalitskiy@gmail.com Роман Базалицький https://www.facebook.com/lawyerRB

    29.07.2021 15:04

    Виконавчі написи на кредитних договорах ! Якщо стягувачами боргу є : ТОВ "Вердикт Капітал" ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ОНЛАЙН ФІНАНС" ТОВ ВЕЛЛФІН ТОВ "УКРАЇНСЬКІ ФІНАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ" ТОВ Фінансова компанія "ФІНАНС ІННОВАЦІЯ" ТОВ "Качай гроші" ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "КРЕДИТ-КАПІТАЛ" ТОВ «ФІНФОРС» ТОВ «Фінансова компанія «Горизонт» ТОВ «Фінансова компанія «СІТІ ФІНАНС» ТОВ «Алекскредит» ТОВ «Фінансова компанія «АЛАНД» та ІНШІ фінансові компанії, а приватний виконавець на підставі виконавчого напису наклав арешт на всі Ваші рахунки та навіть стягнув кошти (з пенсії, зарплати або інших доходів), то Вам до нас. Зупиняємо стягнення із пенсії, заробітної плати, інших виплат шляхом забезпечення позову, подання позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. Оскарження виконавчих написів на кредитах договорах таких нотаріусів: #ГОРАЙ #БАРШАЦЬКИЙ #ХАРА #ГОЛОВКІНА #ГРИСЮК #КОЛЕЙЧИК #СЕКІСТОВА Звертайтесь за тел. 067 8999118 viber або пишіть на ел.пошту bazalitskiy@gmail.com Роман Базалицький https://www.facebook.com/lawyerRB

    16.08.2021 19:44

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст