0
0
58
Президент України Володимир Зеленський на останньому засіданні Ради Безпеки ООН заявив, що росія хоче атакувати українські АЕС. Чи дійсно напередодні зими окупанти готують удари по критичних обʼєктах ядерної енергетики України і якою має бути реакція міжнародної спільноти на такі дії кремля, Про це розповів воєнний експерта Петра Черника:
ТАБЛОИД: Что будет с Киевом, если Путин применит тактическое ядерное оружие – интервью с Олегом Ждановым
«Справді, наші атомні електростанції перебувають у постійній небезпеці через повітряні атаки росії. Від божевільних, звісно, можна чекати чого завгодно. Чи спроможні росіяни ударити по самій атомній електростанції. На мій погляд, спроможні, але є кілька нюансів. Передусім потрібно з’ясувати, що таке водно-водяний енергетичний реактор ВВЕР-1000. Це, власне, головні реактори, які стоять на наших АЕС. Там неймовірно товстий кожух. Вони розроблялися саме з урахуванням потенційних ударів ракетами малого кілотонажу в ядерній комплектації.
Для того, щоб пробити кожух, і відбувся серйозний вибух на АЕС, треба в середину закласти тисячі тонн вибухівки. А якщо бити зверху, по кожуху реактора то, наприклад, ракета «Калібр» із бойовою частиною 250-400 кг, чи Х-101, чи Х-55, чи навіть Х-47М2 «Кинджал» (бойові частини цих ракет варіюються від 300 до 500 кг — ред.), неспроможні його пробити.
ТАБЛОЇД: Ядерний вибух: алгоритм дій на випадок небезпеки
Рашисти можуть вдарити по розподільчих пристроях атомних станцій та підстанціях передачі, які є критичними для безпечної роботи атомної енергетики України. Але знову ж таки, реактор ВВЕР-1000 якраз і будувався з передбаченням подібних сценаріїв. Тобто, якщо це і станеться, він (реактор — ред.) буде заглушений.
Більше того, він так побудований, що під ним є спеціальні ємності. У разі аварії реактор розплавиться та заховається у ці ємності. І це відбудеться швидше аніж вибух та викид радіації. Все продумано. Адже є досвід першої ядерної катастрофи у Великій Британії, потім аварія на АЕС Три-Майл-Айленд в США, наш Чорнобиль та японська «Фукусіма».
Дуже важливо, інформаційно попереджати союзників та міжнародні інституції про плани рф нанести ураження по об’єктах української атомної енергетики.
ТАБЛОИД: Китайские физики смоделировали ядерный удар по спутникам
Росіяни мають можливості завдати тактичного ядерного удару. Той самий комплекс «Іскандер» може бути оснащений ядерною боєголовкою до 500 кт. А крилаті ракети Х-102 та Х-101 у ядерній комплектації можуть мати одну мегатонну. Якщо на таке божевілля кремль піде, маємо розуміти, це вже буде ядерний прецедент. Тоді точно реакція союзників буде такою, якою має бути. Що це буде, я не можу спрогнозувати.
Дай Боже, щоб цього (тактичного ядерного удару — ред.) ніколи не сталося. Але на цю хвилину треба понизити градус того, що це може призвести до якоїсь глобальної катастрофи. Це може бути дуже неприємно і болюче, але, на мій погляд, катастрофи не буде. Ще раз акцентую. Висвітлені проблеми треба підіймати, рівень загрози треба окреслювати, але і ставити це на шальку терезів, що от, мовляв, апокаліпсис, не потрібно».
Джерело: armyinform.com.ua
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
131
Коментарии:
0
Просмотров:
58
Коментарии:
0
Просмотров:
58
Коментарии:
0
Просмотров:
577
Коментарии:
0
Просмотров:
749
Коментарии:
0
Просмотров:
556
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.