6
0
12126
Сьогодні на багатьох ресурсах можна віднайти різноманітну інформацію стосовно процесу, який допомагає сторонам вирішити спір в конфліктній ситуації - медіація. А чи намагався нам донести інформацію про медіацію один з найвизначніших фізиків XX століття - лауреат Нобелівської премії 1921 року, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка - Альберт Ейнштейн?
Думаю що так, адже його цитати стосовно конфліктів, суперечок та шляхів їх вирішення відомі та загальнодоступні.
Альберт Ейнштейн був переконаним демократичним соціалістом, гуманістом, пацифістом і антифашистом. Авторитет Ейнштейна, досягнутий завдяки його революційним відкриттям у фізиці, дозволяв ученому активно впливати на суспільно-політичні перетворення в світі. Особливо значним є і вклад Альберта Ейнштейна в боротьбу за мир.
Отже, в наведеному нижче, ми маємо можливість ознайомитись з його цитатами.
“Ніяку проблему не можна вирішити на тому ж рівні, на якому вона виникла”.
І дійсно, якщо під час процесу медіації розглядати та аналізувати події, які спричинили настання конфлікту чи на основі яких виник спір - медіатор проводить процес таким чином, щоб сторони змогли прийняти рішення, яке задовольнить їх сьогодні, а не вчора.
2) ”Тільки ті, хто розпочинають абсурдні спроби, зможуть досягти неможливого”.
Під час конфлікту чи спору, сторони зачасту його розвивають, адже не бачать перед собою рішення. На початкових етапах медіації конфліктуючі сторони хоча й готові домовлятись, але вважають що все, що спадає на думку другої сторони - це “абсурдні спроби” домовитись. Але вже згодом, завдяки власним зусиллям та професіоналізму медіатора - вони розуміють, що “можуть досягти неможливого”.
3) “Ти ніколи не вирішиш проблему, якщо думатимеш так само, як ті, хто її створив”.
Однією із складових конфлікту - є наявність двох і більше учасників. З огляду на це, конфліктна ситуація створюється за участі сторін конфлікту.
Для того, щоб зрозуміти сутність конфлікту, сторонам слід розуміти насамперед одна одну. А для “вирішення проблеми” - слід поставити себе на місце іншої сторони.
4) “У світі дві нескінченності: всесвіт та людська дурість, хоча щодо Всесвіту я маю сумніви”.
Альберт виступав проти війни, в 1940-х — проти застосування ядерної зброї. У 1940 підписав лист президентові США про небезпеку створення ядерної зброї в Німеччині. На думку Ейнштейна, саме людська дурість завжди заважає вирішувати конфліктні ситуації без насильства, самостійно та без довготривалого часу.
5) “Інтелектуали вирішують проблеми, генії ж їх попереджають”.
Будучи автором основоположних праць з квантової теорії, розвинувши статистичну теорію броунівського руху та заклавши основи теорії флуктуацій, вже на той час розумів, що проблеми можна попереджати - і це краще чим в подальшому їх вирішувати.
Думаю, що сьогодні Ейнштейн рекомендував би кожному медіацію угоди, яка застосовується, на етапі, коли конфлікту не існує, з метою попередження його виникнення в майбутньому.
6) “Досконалість засобів і плутанина у цілях — ось що, на мою думку, характеризує нашу епоху”.
Сьогодні при вирішенні конфліктних ситуацій не всім відомо про медіацію як “досконалий засіб”, а тому і в “цілях” вирішення конфлікту в сторін виникає “плутанина”.
7) “Уява — це все. Вона здатна показати нам заздалегідь, як будуть розвиватися події. Уява важливіша за знання”.
Що ж нам може дати знання законодавства для вирішення конфліктів? Мабуть набагато менше ніж наша уява. Адже саме уява може учасникам конфлікту показати те, як можуть реалізовуватися їхні домовленості та про що вони можуть взагалі домовитись.
8) “Божевілля — робити те саме знову і знову і чекати при цьому різних результатів”.
Медіатор на початку процесу звертає увагу сторін на той факт, що взаємні образи і погрози не дозволяють спілкуватися продуктивно. Натомість дотримання правил поваги один до одного та співпраця є запорукою розв’язання конфлікту з урахуванням інтересів учасників.
9) “Людина, яка ніколи не помиляється, ніколи не намагалася зробити щось нове”.
Конфлікти - як помилки спілкування, виникають коли один з учасників або всі учасники конфлікту допускають помилки…
В процесі медіації, нейтральність та безоціночність посередника (медіатора) означає те, що він не займає позицію однієї з сторін, не оцінює їх, а в рівній мірі допомагає обом. Медіатор є нейтральним відносно конфлікту (не “втягується” у суперечку) і, в той же час, щиро прагне допомогти сторонам “зробити щось нове” - знайти найкраще для всіх учасників конфлікту рішення.
10) “Найпоширеніший недолік як людей, так і держав — лінь при вирішенні проблем”
Сторонам в конфлікті краще не лінуватись і самостійно прийняти рішення щодо вирішенні конфлікту, а не доручати комусь прийняти рішення замість них, адже в подальшому саме сторонам в конфлікті виконувати те, про що вони домовляться.
11) “Людина, яка слідує за натовпом, як правило пройде не далі, ніж натовп. Людина, яка ходить сама по собі, зможе, ймовірно, опинитися в таких місцях, де ніхто ніколи не був”.
На відміну від формального судового чи господарського процесу, під час медіації сторони доходять згоди самі — медіатор не приймає рішення за них.
Окрім того, усе, що відбувається на медіації не розголошується ні медіатором, ні сторонами.
P.S.
Вперше, український вчений Івана Пулюй опублікував в 1882 році схему-опис трубки, що випромінює Х-промені VS Нобелівська премія за винайдення Х-променів було присуджено Вільгельму Рентгену в 1901 році.
Альберт Ейнштейн (який був давнім приятелем Пулюя) прокоментував цю подію у своєму листі до нього так:
“Не можу Вас нічим утішити: що сталося — не змінити. Хай залишається при Вас сатисфакція, що й Ви вклали свою частку в епохальне відкриття. Хіба цього мало? А коли на тверезий розум, то все має логіку. Хто стоїть за Вами, русинами, — яка культура, які акції? Прикро Вам це слухати, та куди дінешся від своєї долі? А за Рентгеном — уся Європа”.
Вадим Лавренюк, юрист, бізнес-медіатор,
засновник компанії “МЕДІАЦІЙНА ГРУПА”
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
122
Коментарии:
0
Просмотров:
136
Коментарии:
0
Просмотров:
199
Коментарии:
0
Просмотров:
250
Коментарии:
0
Просмотров:
222
Коментарии:
0
Просмотров:
264
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.