Главная Блог ... Новости 18 квітня: церковне свято сьогодні, що треба зробити для гарного врожаю 18 квітня: церковне свято сьогодні, що треба зроби...

18 квітня: церковне свято сьогодні, що треба зробити для гарного врожаю

 • 0

 • 0

 • 82

Отключить рекламу

18 квітня за новим церковним календарем православні віряни згадують преподобного Іоанна Солунського і святителя Косму. Розповідаємо про традиції дня, його прикмети і заборони та кого вшановують у церкві 18 квітня за старим стилем.

18 квітня 2024 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

18 квітня за новим стилем (1 травня за старим) - день пам'яті преподобного Іоанна Солунського і святителя Косми, єпископа Халкідонського.

Іоанн народився наприкінці VIII століття. Юнаком він став учнем преподобного Григорія Декаполіта і прийняв від нього чернечий постриг у Солунському монастирі. За часів гонінь на християн імператором Львом Вірменином Іоанн разом із Григорієм Декаполітом та Йосипом Писарем пішов до Константинополя. Там вони почали боротися з іконоборчою єрессю (ця єресь не визнавала ікони і спалювала святі образи, а тих, хто зберігав їх, кидали до в'язниць і страчували).

Григорія, Йосипа та Іоанна переслідували, але вони, незважаючи на це, кілька років проповідували шанування ікон. Григорій Декаполіт помер 820 року, незабаром за ним - і преподобний Іоанн. Іосип Писавчик переніс їхні мощі в церкву святителя Миколи Чудотворця, яку сам же й побудував.

*

Святитель Косма жив у IX столітті. У молодості він пішов у монастир і прийняв там чернечий постриг. Згодом його висвятили в сан єпископа Халкідонського.

Іконоборці продовжували переслідувати християн, і Космі довелося захищати віру від єретиків. Він не підкорився указу імператора Льва Вірменина і не вилучив із храмів святих ікон, за що його вигнали з кафедри і відправили на заслання. Пізніше імператор повернув єпископа, сподіваючись, що той стане на його бік. На жаль, цього не сталося: святитель Косма разом зі своїм помічником, преподобним Авксентієм, продовжив відстоювати шанування ікон. Але від постійних гонінь єпископ сильно ослаб і помер 816 року.

Свято 18 квітня за старим стилем - день пам'яті мучеників Агафопода, диякона, Феодула, читця, та інших.

Про що говорять прикмети на 18 квітня18 квітня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

У народному календарі 18 квітня - свято Кузьма-городник. День прозвали на честь святого Косми Халкідонського.

18 квітня особливу увагу звертали на погоду:

якщо цього дня тепло - кінець місяця буде холодним;погода змінюється - до сухого літа;зозуля закукувала - час сіяти льон;сильний дощ цього дня - можна збиратися на риболовлю.

Цього дня можна сіяти моркву і буряк.

Що можна робити 18 квітня

У преподобного Іоанна Солунського просять допомоги в боротьбі зі спокусами, захисту від наклепу, а також впоратися з різного роду залежностями (алкоголізмом, наркоманією). Святий Косма вважається покровителем городників - йому моляться про гарний урожай.

За народною традицією цього дня потрібно обов'язково піти на город: підготувати грядки, посадити моркву і буряк. До речі, за старих часів перед посівом насіння вимочували в джерельній або річковій воді - вважалося, що тоді воно дасть гарний урожай. Також 18 квітня збирають лікарські трави в полі або лісі.

Що не можна робити 18 квітня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити - розпочинати сварки, скандалити, пліткувати й обмовляти, а також ображати будь-кого й відмовляти в допомозі.

Триває Великий піст 2024 року - тим, хто постує, заборонено протягом посту вживати скоромні продукти, цього дня можна їсти гарячу їжу без олії.

За народними повір'ями чоловікам у день Кузьми-городника вхід на город заборонений - наші предки вірили, що тоді нічого не вродить. Не варто цього дня багато спати - можна проспати своє щастя, але якщо потрапите під дощ - то це вважається добрим знаком, який обіцяє здоров'я.

18 квітня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Василь, Віктор, Юхим, Іван, Кузьма, Михайло, Тамара, Фелікс.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 82

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 82

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст