ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА УТРИМАННЯ ДІТЕЙ
- Автор:
-
12
-
1
-
69109
До районного суду області
Поштова адреса суду до якого звертаються
Заявник: Особа 1, (ПІБ заявника повне)
Адреса зареєстрованого місця проживання заявника,
Адреса фактичного місця проживання заявника
реєстраційний номер облікової картки платника
податків заявника,
номер і серію паспорта заявника,
№ тел. (За наявності),
Електронна адреса заявника (за наявності)
Представник заявника: Особа 5 (за наявності) ,
який діє на підставі (назва документи на підставі якого
діє представник заявника)
№ тел. (за наявності),
електронна адреса (за наявності)
Адреса проживання Особи 5
Боржник: Особа 2 (ПІБ боржника),
Адреса зареєстрованого місця проживання боржника,
Адреса фактичного місця проживання боржника,
реєстраційний номер облікової картки платника
податків боржника (за наявності),
номер і серію паспорта боржника (за наявності),
Відомі засоби зв'язку з боржником (за наявності),
Електронна адреса (за наявності).
ЗАЯВА
ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА УТРИМАННЯ ДІТЕЙ
"__" 20__ року заявник Особа 1 зареєструвала шлюб з Особою 2 про що було видано свідоцтво про одруження серії І-НО №000000 від “__”20__ року Відділом реєстрації актів громадянського стану (Назва управління) управління юстиції області і проживала з ним однією сім'єю до “___” 20__року .
На даний час боржник проживає (адреса проживання Особи 2)
Від даного шлюбу у сторін є діти: син Особа 3 (Повні данні) та дочка Особа 4 (Повні данні), які на даний момент проживають разом зі мною за адресою: (вказується адреса фактичного проживання Особи 1, Особи 3, Особи 4)
Проживання дітей з одним із батьків не звільняє обох батьків від права спілкування з дітьми та обов'язку виховувати дітей, піклуватися про них та матеріально їх забезпечувати.
Заявник не має наміру перешкоджати відповідачу в здійсненні його прав та обов'язків щодо їх дітей.
Згідно заочного рішення районного суду області від “___”20__року справа № 000/000/00 шлюб між Особою 1 та Особою 2 було розірвано.(Якщо шлюб розірвано. Якщо ні то даний абзац не прописувати)
Разом з тим враховуючи ту обставину що боржник останні 32 місяці не надавав зароблені кошти на потреби сім'ї, в тому числі дітям, у заявника є підстави вважати що боржник і в подальшому в добровільному порядку буде ухилятись від матеріального утримання дітей, тобто сплати аліментів. Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Отже боржник зобов'язаний утримувати дітей.
Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України 15.05.2006 N 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч.З ст.181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст.183 СК) або в твердій грошовій сумі (ст.184 СК) і виплачуються щомісячно. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч.2 ст.182 СК.
Відповідно до ч.2 ст.182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
На підставі викладеного та у відповідності з ст.180, ч. З ст.181, ст.182, ч.1,ч.5 ст.183, ст.184, ч.1 ст.191 СК України, керуючись ст.160-173 ЦПК України,ст. 5 ЗУ Про судовий збір -
ПРОШУ:
1. Прийняти заяву до розгляду.
2. Видати судовий наказ, яким стягнути з боржника Особи 2(Повні данні з зазначенням місця проживання) аліменти на утримання неповнолітніх дітей Особи 3 та Особи 4, в розмірі 1/3 частини від всіх видів заробітку, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, починаючи з дня пред’явлення заяви до досягнення дітьми повноліття.
Додатки:
-
Копія паспорту Особи 1;
-
. Копія паспорту Особи 5;
-
Копія картки платника податків на ім’я Особи 1;
-
. Копія свідоцтва про одруження від “__”20__року;
-
Копія свідоцтва про народження Особи 3;
-
Копія свідоцтва про народження Особи 4;
-
Копія заяви з додатками для боржника;
-
Копія довідки з місця проживання та про склад сім’ї;
-
Копія картки платника податків на ім’я Особи 2 (за наявності);
-
Оригінал та копія довіреності від Особи 1.
Дата: Підпис: ПІБ:
Важливо: Заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником або його представником.
Судовий наказ може бути виданий, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб;
Також звертаю увагу на те, що:
Суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо:
1) заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу;
2) заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано;
3) заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 161 цього Кодексу;
4) наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу;
5) з моменту виникнення права вимоги пройшов строк, який перевищує позовну давність, встановлену законом для такої вимоги, або пройшов строк, встановлений законом для пред’явлення позову в суд за такою вимогою;
6) судом раніше виданий судовий наказ за тими самими вимогами, за якими заявник просить видати судовий наказ;
7) судом раніше відмовлено у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої цієї статті;
8) із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу;
9) заяву подано з порушенням правил підсудності.
2. Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
3. У разі якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог. У разі якщо заявлені вимоги між собою взаємопов’язані і окремий їх розгляд неможливий, суд відмовляє у видачі судового наказу.
4. Суддя з метою визначення підсудності, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, не пізніше наступного дня з дня отримання заяви про видачу судового наказу перевіряє зазначене у заяві місцезнаходження боржника за відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
5. У разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.
6. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника має бути надана протягом п’яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання (перебування) особи відповідного звернення суду.
7. Суддя з метою визначення підсудності може користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
8. Якщо за результатами розгляду отриманих судом відомостей про місцезнаходження боржника - юридичної особи або фізичної особи - підприємця буде встановлено, що заява про видачу судового наказу не підсудна цьому суду, суд не пізніше десяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу про передачу заяви про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами за підсудністю.
9. У разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
-
Переглядів
-
Коментарі
Переглядів
Коментарі
КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ
-
Безкоштовна консультація
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
-
ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
-
ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
-
КАТАЛОГ ЮРИСТІВ
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Популярні консультації
Дивитись всі консультації-
Блокування рахунків через неявку за повісткою: як отримати доступ до власних коштів
Переглядів:
41
Коментарі:
0
-
Звільнення працівника, який не виходить на роботу: за прогул чи за власним бажанням?
Переглядів:
32
Коментарі:
0
-
Як зберегти свої дані шляхом їх внесення до єдиних та державних реєстрів
Переглядів:
320
Коментарі:
0
-
Продажа имущества должника на электронном аукционе
Переглядів:
386
Коментарі:
0
-
Встановили факт батьківства після смерті чоловіка
Переглядів:
726
Коментарі:
1
-
Вийти на пенсію за віком: як і куди подати заяву та коли розпочнуться виплати
Переглядів:
607
Коментарі:
0
Прохальна частина наказу сформульована невірно. Там не можу бути прохання про стягнення не менше 50% на дитину відповідного віку.