Головна Посилання ... Зміни на ринку страхування у 2022 році

Зміни на ринку страхування у 2022 році

Події 2022-го негативно вплинули на всі сфери економіки, включаючи страхування. Так, 5 великих страхових компаній залишили український ринок. Одна з них добровільно полишила роботу, ліцензії трьох були анульовані, а ще одна не отримала жодної ліцензії.

Попри це, страховий ринок продовжує працювати в країні. Відбулося деяке падіння виписаних премій. Проте компанії зуміли зберегти та примножити свої активи. Тому клієнти страховиків стабільно отримують виплати у 2022-му році. А отже, ці гроші можуть поповнити бюджет клієнта так само надійно, як на бонуси казино при грі онлайн. 

Які страхові послуги користуються попитом в Україні 2022

44% всіх страхових послуг у цьому році припадають на страхування, пов'язане з автомобілями. Це такі страхові послуги, як:

  • “Зелена карта”;

  • автоцивілка;

  • КАСКО.

В зв'язку з виїздом багатьох українців за кордон, фаворитом серед страхових послуг стала “Зелена карта”. Її популярність з початку року зросла на 76%.

Виплати страхових премій за цими видами страхування разом склали 7,6 мільярдів гривень за перше півріччя 2022-го. 

Які страхові виплати можна зараз отримати в Україні

Зверніть увагу: на даний момент страхові компанії здійснюють виплати лише за “мирними” приводами. Якщо причиною настання страхового випадку можуть вважатися бойові дії на території країни - виплати не здійснюються.

Справа в тому, що в традиційних страхових продуктів воєнні дії відносяться до категорії форс-мажорів. Вони не покриваються типовими страховками. Існують окремі види страхування, які стосуються воєнних дій - але в нас вони донедавна не були популярні.

Всі інші страхові виплати не відмінилися та працюють за старими схемами. 

Дещо змінилися виплати по автоцивілці. Тепер максимальна виплата за цим видом страхування збільшена до 160 000 гривень. Якщо ж було завдано шкоди здоров'ю чи життю клієнта - виплата може становити до 320 000 грн.

Так само, зросли ліміти виплат і за Європротоколом. Нагадаємо, у цьому разі страховий випадок оформляються за згодою учасників та без визову поліції. Максимальна сума тепер становить 80000 грн.

Так само продовжують виконуватися виплати за медичним страхуванням та КАСКО - з уже вказаними обмеженнями, що стосуються бойових дій. Після розгляду справи, гроші поступають на рахунок клієнта. Звичайно, виплати здійснюються таким чином лише на підконтрольних територіях.

Значно зросла кількість оформлених страхових продуктів для виїзду за кордон. В першу чергу, це туристична страховка та “Зелена карта”. На початку року деякий час українців пропускали до сусідніх країн без оформлення страхових документів. Проте з деякою стабілізацією ситуації - медичне страхування та страхування автомобіля знову стали обов'язковими. Сьогодні без них сусідні країни пропускают лише тих громадян, які планують оформити статус біженця одразу на кордоні.

В той же час, з'явилися свої нюанси. Через кількість виїхавших до них українців, європейські країни поступово перестають співпрацювати з українськими страховиками. Це значить, що для постійного проживання за кордоном варто оформляти місцеву страховку. Вона не є дешевою - проте здатна покрити вартість медичних послуг, які без неї являються ще більш дорогими.

Щодо страхування від подій воєнного часу - зважаючи на умови, воно є досить дорогим. А тому не користується особливим попитом. Найчастіше, на такі міри йдуть юридичні особи, які бажають хоча б частково убезпечити свої активи.

Зазвичай, його оформляють у вигляді розширення уже існуючого страхового полісу. Окремі продукти цього виду на ринку зустрічаються нечасто.

Переглядів : 633
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст