50
3
10416
Ця стаття буде корисною для усіх власників чи користувачів землі. Адже сьогодні однією з найпопулярніших послуг є зміна цільового призначення земельної ділянки.
Це особливо актуально для тих землекористувачів, які планують здійснювати будівництво нерухомого майна. Адвокатське бюро надає з цього приводу юридичну консультацію.
Отже, у вас є земельна ділянка. Ви хочете побудувати на ній індивідуальний житловий будинок, або багатоквартирний будинок або інше нерухоме майно. З чого ж починати і куди йти?
Порада одна – проконсультуйтесь з юристом у сфері нерухомості та будівництва. Сфера земельних відносин є досить складною та специфічною. Звичайно, Ви можете спробувати розібратись у всіх цих питаннях самостійно. Але не виключено, що перечитавши сотні статтей в інтернеті та витративши чимало свого часу Ви в кінцевому результаті не отримаєте чіткої відповідь. Адже скільки авторів статей – стільки й думок. Тим більше не факт, що викладені в цих статтях норми законодавства є актуальними та чинними на даний момент. Про це може знати лише практикуючий юрист у цій сфері.
Пропонуємо Вам декілька підказок, з чого потрібно починати:
1. ЗБЕРІТЬ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧІ ДОКУМЕНТИ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ
Такими документами як правило є Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, або ж Договір оренди земельної ділянки. У цих документах як правило вказується цільове призначення землі. Від цього слід і відштовхуватись. Якщо цільове призначення допускає будівництво там відповідних об’єктів нерухомості, можливо зміна цільового призначення для Вас є необов’язковою.
У будь-якому випадку точну відповідь на це можна дати дослідивши вказані документи.
Великою мірою це залежить також і від часу формування земельної ділянки як окремого об’єкта (тобто присвоєння кадастрового номеру) та виготовлення відповідного проекту землеустрою на цю ділянку.
2. З’ЯСУЙТЕ ІСНУЮЧИЙ КОД ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Якщо ділянка була сформована після 2009 року, така земельна ділянка буде скоріш за все відображена у Державному земельному кадастрі та на публічній кадастровій карті, з якою Ви можете ознайомитись за наступним посиланням: http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta . З допомогою цього електронного сервісу Ви зможете перевірити інформацію про наявність Вашої земельної ділянки у ДЗК. Для цього достатньо ввести кадастровий номер ділянки у пошуковому вікні.
Якщо дані про ділянку є внесеними у ДЗК, то обов’язковим реквізитом інформації про ділянку є код цільового призначення.
Він присвоюється кожній земельній ділянці відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель (затв. Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 № 548; за реєстр. В Мінюсті України 1.11.2010р. за №1011/18306).
3. ПІДБЕРІТЬ ВИД ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВІДПОВІДНО ДО НАМІРІВ ЗАБУДОВИ
Користуючись вказаною Класифікацією виберіть відповідний вид цільового призначення земель, який відповідає намірам майбутньої забудови. До прикладу, для будівництва індивідуального житлового будинку доцільно буде вибрати код 02.01 (Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), а для будівництво офісного центру – 03.10 (Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку).
4. ОФОРМІТЬ НОТАРІАЛЬНУ ЗГОДУ ВЛАСНИКА ЧИ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧА ДІЛЯНКИ НА ЗМІНУ ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Однією з необхідних умов зміни цільового призначення є надання законним користувачем відповідної згоди на таку зміну. Якщо ділянка перебуває у комунальній власності – такою згода оформляється рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, а також нотаріально посвідченою заявою фактичного користувача ділянки. Якщо ж ділянка є в приватній власності, - достатньо нотаріальної заяви власника ділянки.
5. ЗВЕРНІТЬСЯ В ЗЕМЛЕВПОРЯДНУ ОРГАНІЗАЦІЮ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ПРОЕКТУ ЗЕМЛЕУСТРОЮ
Така організація має мати у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників. Укладіть відповідний договір на розробку землевпорядної документації (проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки).
Як правило така організація погоджує проект у відповідних службах. Це зокрема:
· місцеве управління Держземагентства;
· місцевий відділ архітектури та містобудування;
· інші організації (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології тощо)
Після цього є 2 варіанти розвитку:
1) ЯКЩО ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА У КОМУНАЛЬНІЙ ВЛАСНОСТІ.
Вам необхідно буде подати проект землеустрою на затвердження до органу місцевого самоврядування. Кінцевим результатом буде прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою
2) ЯКЩО ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА У ПРИВАТНІЙ ВЛАСНОСТІ
Спеціального затвердження проекту землеустрою не потрібно.
6. ЗАРЕЄСТРУЙТЕ ВІДОМОСТІ ПРО НОВИЙ ВИД ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ У ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРАТОРА
Проект щодо зміни цільового призначення земельної ділянки слід подати державному кадастровому реєстратору до місцевого управління Держземагентства з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК).
До проекту землеустрою слід долучити відповідну форму-заяву на внесення змін до ДЗК та обмінний файл у форматі XML, який містить певний перелік даних, що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.
Результатом буде формування нового витягу з ДЗК у паперовому вигляді та внесення змін в електронний кадастр. Після цього новий вид цільового використання буде відображений на публічній кадастровій карті.
Шлях до цього нелегкий. Однак, впевнені – Ви справитесь. Якщо ж Вам необхідна буде на будь-якому етапі допомога кваліфікованого юриста – адвокатське бюро Андрія Волинця до Ваших послуг.
Автор консультації: /17254/">АНДРІЙ ВОЛИНЕЦЬ
#адвокат_Волинець #адвокатське_бюро_ЛЬвів #земля_Львів #юридичні_послуги_Львів #юрист_земля_Львів #зміна_цільового_призначення_землі #адвокат_земля
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
138
Коментарі:
0
Переглядів:
117
Коментарі:
0
Переглядів:
324
Коментарі:
0
Переглядів:
391
Коментарі:
0
Переглядів:
732
Коментарі:
1
Переглядів:
609
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
http://legalhome.com.ua http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia http://legalhome.com.ua/ua/poriadok-oplaty-tsina-za-posluhy http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/shtraf-za-samostroi http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/budpasport http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/dozvil-na-pobudovy http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/vvedennia-bydunky-explyataciy http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/oformitdokymentynabydunok http://legalhome.com.ua/ua/oformitzemelnydilianky http://legalhome.com.ua/ua/oformitzemelnydilianky/podil_zemli http://legalhome.com.ua/ua/oformitzemelnydilianky/kadastrovyi-nomer-zemli http://legalhome.com.ua/ua/oformitzemelnydilianky/privatizirovat-zemelny-dilianky http://legalhome.com.ua/ua/oformitzemelnydilianky/change-zemelnoi-dilianki http://legalhome.com.ua/ua/urist-po-neruhomosti-kiev http://legalhome.com.ua/ua/urist-po-neruhomosti-kiev/check-zabudovnuk-kiev http://legalhome.com.ua/ua/urist-po-neruhomosti-kiev/check-dogovory-real-estate-kiev http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia-dlia-zamovnykiv-posluh-uzakonennia/registraciapravavlasnostinabydunok http://legalhome.com.ua/ru/ http://legalhome.com.ua/ru/informatsiya-dlya-zakazchikov-uslug-uzakonivanie-domov http://legalhome.com.ua/ru/poryadok-oplaty-tsena-za-uslugi http://legalhome.com.ua/ru/informatsiya-dlya-zakazchikov-uslug-uzakonivanie-domov/shtrafzasamostroi http://legalhome.com.ua/ru/informatsiya-dlya-zakazchikov-uslug-uzakonivanie-domov/stroitelnyi-pasport, http://legalhome.com.ua/ru/informatsiya-dlya-zakazchikov-uslug-uzakonivanie-domov/rozreshenie-na-storoiky http://legalhome.com.ua/ru/informatsiya-dlya-zakazchikov-uslug-uzakonivanie-domov/vvod-explyataciu-doma http://legalhome.com.ua/ru/informatsiya-dlya-zakazchikov-uslug-uzakonivanie-domov/oformitdokymentynadom http://legalhome.com.ua/ru/informatsiya-dlya-zakazchikov-uslug-uzakonivanie-domov/registraciapravasobtvennostinadom http://legalhome.com.ua/ru/oformitzemelnyiuchastok http://legalhome.com.ua/ru/oformitzemelnyiuchastok/kadastroviy-nomer http://legalhome.com.ua/ru/oformitzemelnyiuchastok/razdel_zemli http://legalhome.com.ua/ru/oformitzemelnyiuchastok/change-zemli http://legalhome.com.ua/ru/oformitzemelnyiuchastok/privatizirovat-zemlu http://legalhome.com.ua/ru/urist-po-nedvijemosti-kiev http://legalhome.com.ua/ru/urist-po-nedvijemosti-kiev/check-zastroichik-kiev http://legalhome.com.ua/ru/urist-po-nedvijemosti-kiev/check-contract-real-estate-kiev
Що імперативно обов'язково то це наявність детального плану території, якщо зміна цільового призначення проходить під житлову забудову.
дуже стисла тут стаття, взагалі мало інформації, якщо комусь цікаво то є більш розписано всі нюанси http://legalhome.com.ua/ua/oformitzemelnydilianky/change-zemelnoi-dilianki