25.10.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Переглядів:  140
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

Завершити справи Євромайдану в терміни заочного розслідування неможливо, - адвокат Закревська

Існують величезні процесуальні ризики того, що нічого із попередньо напрацьованого у кримінальному провадженні щодо екс-президента Віктора Януковича не забезпечить обвинувального вироку в суді

Про це заявила адвокат потерпілих у справах Євромайдану Євгенія Закревська, коментуючи реорганізацію Генпрокуратурою Департаменту спеціальних розслідувань для нібито більш ефективного розслідування злочинів влади екс-президента Віктора Януковича.

Вспомните новость: Суды не хотят работать с делами Майдана

"Процесуальне законодавство України має два великі обмеження. Перше - це термін досудового розслідування. Він максимально рік з моменту оголошення підозри. Якщо ми об'єднуємо в одну справу провадження, в яких лишився різний термін до завершення судового розслідування, вичерпаний в різній ступені, то у нас в загальній справі лишається найменший термін", - зазначила адвокат.

Вона пояснила, що якщо зараз об'єднати провадження щодо різних високопосадовців включно з Януковичем по різних справах і отримати одну величезну справу, про яку говорив генпрокурор Юрій Луценко, то термін розслідування становитиме близько 2-4 місяців.

Вспомните новость: ГПУ нашла оружие, из которого расстреливали людей на Майдане

"В який (термін, - ред.) апріорі неможливо, не тому що там щось недорозслідувано чи немає доказів, про це зараз навіть не йдеться, я говорю зараз виключно про те, що технічно, фізично неможливо ознайомити і передати цю справу до суду в нормальні терміни, не говорячи вже до кінця року, а неможливо до кінця завершення терміну розслідування і неможливо до кінця завершення терміну заочного розслідування і судового розгляду, який зараз є, який встановлено законом, прийнятим Верховною Радою, і він спливає в квітні 2017 року", - наголосила Закревська.

Адвокати потерпілих у справі Євромайдану оскаржують рішення про реальні наслідки наказу Луценка щодо реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань і утворення нового управління під керівництвом Юрія Столярчука.

Джерело: Еспресо.TV

Вспомните новость: Экстрадиции экс-министра Колобова помешала «подпись Столярчука»

 

0
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення