Головна Блог ... Новини Завдяки вето Порошенка остаточно скасовано закон про реструктуризацію споживчих кредитів виданих у іноземній валюті Завдяки вето Порошенка остаточно скасовано закон п...

Завдяки вето Порошенка остаточно скасовано закон про реструктуризацію споживчих кредитів виданих у іноземній валюті

эксклюзив
  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1856

Відключити рекламу
Завдяки вето Порошенка остаточно скасовано закон про реструктуризацію споживчих кредитів виданих у іноземній валюті  - tn1_zavdyaki_veto_poroshenka_ostatochno_skasovano_zakon_pro_restrukturizatsiyu_spigivchih_kreditiv_vidanih_u_inozemniy_valyuti_56a8d362364d0.jpg

Верховна Рада не підтримала вето президента України Петра Порошенка до закону №1558-1, яким передбачена реструктуризація всіх споживчих кредитів, виданих в іноземній валюті, за курсом 5,05 грн/$ 1.

За пропозицію президента проголосували 101 депутат з 226 необхідних.

Депутати також не змогли подолати президентське вето – за подолання президентського вето проголосували 54 депутата. Таким чином, даний закон вважається скасованим.

Як повідомив, парламентський представник глави держави Степан Кубів в ході виступу в Раді, дія цього закону могла негативно відбитися на банківській системі.

Згадайте новину: Президент Порошенко наклав вето на закон "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого, як забезпечення кредитів в іноземній валюті."

“Запропонований законом механізм реструктуризації зобов’язань істотно порушить баланс прав сторін кредитного договору в сторону позичальників, перенісши все навантаження збитків виключно на банківську системи України, може призвести до необхідності невідкладної докапіталізації банківської системи, рефінансування, девальвації національної валюти, збільшення витрат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та, як наслідок, збільшення витрат державного бюджету, введе нерівний підхід до позичальників, які вже виплатили за кредитними зобов’язаннями з урахуванням зміни валютного курсу і тим позичальникам, які не мали фінансову можливість виконувати умови кредитних договорів або були несумлінними”, – сказав С.Кубів.

Як повідомлялося, в грудні 2015 року президент України Петро Порошенко застосував право вето до закону №1558-1 і запропонував відхилити його.

Згадайте новину: Фіксований курс долара назавжди пішов у забуття!

“За даними НБУ, станом на сьогодні фізичним особам – резидентам України надано кредитів в іноземній валюті на суму $ 4,28 млрд, … сума всіх іпотечних кредитів становить $2,16 млрд… Конвертація валютних кредитів за курсом 5,05 грн за $ 1, тобто за курсом, який був на момент укладення переважної більшості кредитних договорів завдасть банківській системі збиток на суму більше 76 млрд гривень”, – аргументував глава держави своє рішення, спрямоване Раді.

Відзначимо, закон про реструктуризацію кредитів в іноземній валюті Верховна Рада прийняла 2 липня, після чого ряд народних депутатів закликав президента застосувати до нього право вето.

У свою чергу, Нацбанк України 3 липня заявив, що прийняття даного закону завдасть руйнівної шкоди фінансовій і банківській системі України, поставить під загрозу добробут усіх громадян. “Якщо всі кредити, надані фізичним особам-резидентам в іноземній валюті, конвертувати в гривню за курсом 5,05 грн/$1, то банківська система зазнає збитків у сумі близько 100 млрд грн”, – зазначалося на сайті центробанку.

Спікер Володимир Гройсман довго не підписував прийнятий закон, а зробив це після того, як у парламенті був зареєстрований урядовий законопроект про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів з додатковими пільгами для учасників АТО. Зокрема, Кабмін пропонує дозволити фізособам реструктуризувати кредити під покупку єдиного для сім’ї житла зі списанням 25-75% обсягу іпотеки, а для учасників АТО 80-100% іпотеки залишок по яких не перевищував порядку 2,5 млн грн на 1 січня 2015 року і за якими була відсутня прострочена заборгованість станом на 1 січня 2014 року або вона була погашена. Такі кредити становлять близько 20 млрд грн, або близько 40% всього обсягу іпотеки, а запропонований механізм реструктуризації підтримали 19 найбільших українських банків, на які припадає 75% активів банківської системи.

Джерело: Українські новини

Згадайте новину: Ще один крок на захист позичальників, які взяли у банків валютні кредити

Мораторій на стягнення майна (іпотеки), яке забезпечує повернення валютного кредиту.

Аналізуйте судовий акт: Ухвала ВССУ від 22.12.2014 про визнання кредитної угоди (валютний кредит) недійсною. Позитивна судова практика.

Валютний кредитний договір визнано удаваним оскільки фактично кредит було надано у гривні.

Несправедлива умова у кредитному договорі: плата за обслуговування та дострокове погашення кредиту не є конкретною сумою, а визначається за формулою із змінними величинами.

  • 1856

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1856

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст