Головна Блог ... Консультації від юристів Зареєструвати народження дитини можна прямо у пологовому будинку Зареєструвати народження дитини можна прямо у поло...

Зареєструвати народження дитини можна прямо у пологовому будинку

Відключити рекламу
 - tn1_0_83543900_1571756248_5daf18d8cbfcb.jpg

Народження дитини – радісна подія у житті кожної родини, але разом із тим виникає багато питань щодо оформлення документів.

Згідно з законодавством на вибір імені для малюка і оформлення свідоцтва про народження батьки отримують місяць з моменту появи дитини на світ. Проте новоспеченим батькам в останню чергу хочеться думати про формальності. Щоб процедуру з реєстрації народження малюків зробити максимально простою та доступною для батьків, зареєструвати дитину можна просто у пологовому будинку.

Ця послуга була презентована ще у 2017 році та наразі нею можна скористатись практично в усіх пологових будинках столиці. Додатково батьки можуть зареєструвати місце проживання дитини, оформити соціальну допомогу, а також стати на чергу до дитячого садка. За 9 місяців 2019 року в Києві зареєстрували близько 25 тисяч народжень малюків, майже 12 тисяч реєстрацій було здійснено просто у пологовому.

Виписка мами з малюком зазвичай здійснюється на третій день після пологів, якщо вони пройшли без ускладнень, або на 5-7 добу, якщо потрібне додаткове обстеження чи нагляд за породіллею чи новонародженим.

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Разом із заявою про державну реєстрацію потрібно подати такі документи:

• Паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника у разі якщо державна реєстрація народження проводилась не батьками, а іншою особою;

• Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, спільна заява матері та батька дитини, заява матері). За відсутності свідоцтва про шлюб підтвердженням зареєстрованого шлюбу може бути відмітка про його державну реєстрацію в паспортах або паспортних документах матері та батька дитини.

• документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров’я;

• паспорти батьків або одного з них;

• документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини або заява матері);

• у разі відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Найменування закладу охорони здоров’я

Місцезнаходження закладу охорони здоров’я

Київський міський пологовий будинках № 1

м. Київ, вул. Арсенальна, 5

Київський міський пологовий будинках № 2

м. Київ, вул. Мостицька, 11

Київський міський пологовий будинках № 3

м. Київ, вул. Кучера В., 7

Київський міський пологовий будинках № 4

м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, 16

Київський міський пологовий будинках № 5

м. Київ, просп. Валерія Лобановського, 2

Київський міський пологовий будинках № 6

м. Київ, вул. П. Запорожця, 26

Київський міський пологовий будинках № 7

м. Київ, вул. Предславинська, 9

Комунальне некомерційне підприємство «Київський медичний центр «Академія здоров’я людини» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

м. Київ, Харьківське шосе, 121

Державна установа «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології ім. Академіка О.М. Лук’янової Національної академії медичних наук України»

м. Київ, вул. Платона Майбороди, 8

Пологове відділення Державного закладу «Дорожня клінічна лікарня №2 ст.Київ» Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця»

м. Київ, просп. Повітрофлотський, 9

Товариство з обмеженою відповідальністю «ІСІДА-IVF»

м. Київ, бул. Вацлава Гавела, 65


Разом із заявою про державну реєстрацію потрібно подати паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника у разі якщо державна реєстрація народження проводилась не батьками, а іншою особою.

Відповідно до ст. 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).

Кохайтеся, народжуйте дітей, а про документи подбає Мін’юст!

  • 10854

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 10854

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст