0
1
1390
Захистити інвесторів у нове житло від неблагонадійного забудовника та їхні права — основна мета Закону України «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» (далі — Закон).
Відповідно до його положень, замовник будівництва, який має намір продавати майбутні квартири, гаражні бокси, інші житлові та нежитлові приміщення або паркомісця, має обов’язково зареєструвати спеціальне майнове право на кожен із цих об'єктів як майбутній об’єкт нерухомості одночасно з реєстрацією спеціального майнового права на подільний об’єкт будівництва (в майбутньому багатоквартирний будинок) у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі — ДРРП).
Додатково він повинен визначити майбутні об’єкти нерухомості, що включені до гарантійної частки (на сьогодні від 5/10% від площі усіх майбутніх об’єктів нерухомості). Продаж таких об’єктів, що включені до гарантійної частки, можливий лише за умови введення об’єкта будівництва в експлуатацію, що є додатковим стимулом для закінчення робіт щодо такого об’єкта.
Також забудовник має оприлюднити детальну інформацію про об’єкт будівництва та дані про себе.
Закон набрав чинності у 2022 році. Нині ж у ДРРП вже проведено першу повноцінну реєстрацію спеціального майнового права, що полягає у реєстрації такого права на усі майбутні об’єкти нерухомості та подільний об’єкт будівництва, складовою частиною якого вони є. Наразі такі права зареєстровано на 3 об’єкти будівництва. Усього ж розпочато створення документів, необхідних для реєстрації спеціального майнового права, на більш як 30 об’єктів будівництва.
Згадайте новину: Зміни у реєстраційних діях, щодо земельних ділянок набули чинності - ЗУ № 3065-ІХ
Важливо! Реєстрація спеціального майнового права можлива після створення визначених документів у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ), серед яких — заява про державну реєстрацію спеціального майнового права.
Така заява формується замовником з використанням ЄДЕССБ. Такій заяві автоматично присвоюється реєстраційний номер, що надається державному реєстратору прав на нерухоме майно під час звернення за державною реєстрацією відповідних речових прав.
Заява отримується державним реєстратором виключно в електронній формі шляхом електронної інформаційної взаємодії між ЄДЕССБ та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно.
Сама ж процедура створення документів у ЄДЕССБ та підготовка об’єктів для реєстрації спеціального майнового права складається з декількох етапів і в окремих випадках потребує комплексної актуалізації документації щодо об’єктів будівництва.
Користуйтеся консультацією: Реєстрація місця проживання (прописка) в садовому та дачному будинку
Довідково: Функціонал реєстрації спеціального майнового права розроблений у тісній співпраці Міністерства юстиції та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена у співпраці Мінрегіону та Міністерства цифрової трансформації, USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».
Джерело: Міністерство юстиції
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
915
Коментарі:
0
Переглядів:
596
Коментарі:
0
Переглядів:
1380
Коментарі:
0
Переглядів:
943
Коментарі:
0
Переглядів:
1229
Коментарі:
0
Переглядів:
453
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.
Цікаво, а десь в Світі реєструють права власності на нерухомість якої немає? Чи в Україні це вигадано для того, щоб заволодіти земельними ділянками під будівництво, яке може ніколи і не розпочатися? Кому не вистачало договір оренди земельної ділянки під будівництіо? В разі не використання такої земельної ділянки за прихначенням, договор оренди можно було скасувати та передати ділянку іншому. А як буде це робитися з Власником?