Головна Блог ... Новини Законопроєкт про мотивацію до військової служби - №11012 Законопроєкт про мотивацію до військової служби -...

Законопроєкт про мотивацію до військової служби - №11012

Відключити рекламу
Законопроєкт про мотивацію до військової служби - №11012 - 20f796201ee286d06f7c056646133c61.jpg

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11012 ( про мотивацію до військової служби, який передбачає фінансові винагороди, соціальні гарантії, додатковий контроль за підготовкою, підвищення престижу військової служби. Також він має створити основу для початку трансформації в "професійну армію" під час війни.

Законопроєкт пропонує підвищити рівень мотивації населення вступати до лав Сил оборони для проходження військової служби. Зокрема, автор закликає встановити виплати військовослужбовцям та командирам за знищення та захоплення ворожої техніки.

Крім того, згідно із документом, військовослужбовці, які під час дії воєнного стану проходять військову службу не менше 12 місяців, із яких мінімум пів року місяців беруть участь у бойових діях, отримуватимуть посадовий оклад у півтори рази більший, а для тих, хто відслужив не менше 24 місяців, не менше 12 з яких беручи участь в бойових діях, зарплату піднімуть вдвічі.

Для тих, хто після 24.02.2022 уклав чи продовжив контракт про проходження служби на строк не менше 3 років або до закінчення воєнного стану, пропонують запровадити одноразову грошову допомогу:

- солдатам – 120 000 ₴

- сержантам і старшинам – 160 000 ₴

- офіцерам – 200 000 ₴

Для тих, хто має право звільнитися зі служби за сімейними обставинами чи станом здоровʼя, але виявив бажання продовжити служити, пропонують запровадити щомісячну додаткову винагороду у розмірі 10 000 грн.

Якщо документ приймуть, право на кредит на відкриття бізнесу зі ставкою до 5% матимуть усі, хто служив не менше 36 місяців (із них – мінімум 12 бойових) чи не дослужив ці строки у звʼязку з пораненням, а також звільнені з полону.

Також, у разі прийняття, право на іпотеку на житло під 3% терміном до 20 років матимуть усі, хто служив не менше 36 місяців (із них – мінімум 24 бойових), поранені, що продовжують службу, але мають право на звільнення, звільнені з полону, а також ті, хто не зміг продовжити військову службу через поранення.

Законопроєкт вносить додатковий перелік підстав для демобілізації у зв’язку з закінченням строку служби, якщо військовий не висловлює бажання продовжувати військову службу:

- у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців;

- або протягом 18 місяців безперервної служби під час дії воєнного стану, з яких 12 місяців виконуючи бойові накази.

Також документ передбачає право на пільгове розмитнення автомобілів для тих, хто проходив військову службу після 24.02.2022. Це право буде запроваджено окремими законопроєктами про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України.

У законопроєкті пропонують за державні кошти встановити пожиттєве страхування життя та здоровʼя в приватних установах для військових, що відслужили не менше 36 місяців (із них – мінімум 12 бойових), а також для звільнених із полону. Дія страхування поширюється і на їхні сімʼї.

Також у документі згадані і додаткові виплати. Автор пропонує встановити мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю внаслідок проведення АТО на Сході України, ООС на Сході України, збройної агресії проти України:

- I групи – 25 000 гривень

- II групи – 20 000 гривень

- III групи – 15 600 гривень

У документі йдеться про те, що усі призовники, які раніше не проходили військової служби, мають пройти обовʼязковий курс базової загальновійськової підготовки. Він триватиме не менше трьох місяців і включатиме необхідні рівні підготовки.

Також закон встановить механізми контролю за проходженням призовниками навчання, а за неякісну підготовку захисників планують запровадити додаткову відповідальність для інструкторів та керівників навчальних центрів.

 • 1027

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1027

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст