Головна Блог ... Новини Законопроєкт № 3220 від 16.03.2020 року щодо сплати ЄСВ самозайнятими особами та членами фермерського господарства Законопроєкт № 3220 від 16.03.2020 року щодо сплат...

Законопроєкт № 3220 від 16.03.2020 року щодо сплати ЄСВ самозайнятими особами та членами фермерського господарства

Відключити рекламу
Законопроєкт № 3220 від 16.03.2020 року щодо сплати ЄСВ самозайнятими особами та членами фермерського господарства - tn1_0_05213500_1584437356_5e70986c0cc03.png

Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроєкт № 3220 від 16.03.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

Основні норми даного законопроєкту, які стосуються сплати ЄСВ:

1. Тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ за себе за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року наступні категорії платників ЄСВ: ФОП, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства. При цьому положення Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яке стосується обов’язкової сплати мінімального розміру страхового внеску (1039,06 грн.) щодо вищезазначених періодів не застосовується.

Тобто, ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність (в тому числі, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти тощо) та члени фермерського господарства мають право не сплачувати ЄСВ за себе в період з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

2. Водночас, особи зазначені у п. 1 мають право, на власний розсуд, сплачувати за себе ЄСВ в період з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску, за звітний період.

3. І саме цікаве, що ж буде з страховим стажем за цей період?

Законодавці, вищезазначеним законопроєктом, також, поміж іншого, внесли зміни і до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Дані зміни закріпили, що за умови, якщо особи, які зазначені у п. 1 (ФОП (в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування), особи, які провадять незалежну професійну діяльність (в тому числі, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти тощо) та члени фермерського господарства), не сплачували за себе страхових внесків (в тому числі і ЄСВ) за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, такі періоди включаються до страхового стажу та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Тобто, навіть, якщо ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність (в тому числі, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти тощо) та члени фермерського господарства скористаються даною тимчасовою податковою пільгою від держави щодо несплати ЄСВ за період з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, даний період все рівно буде включатись до страхового стажу останніх.

Також, поміж іншого, вищезазначеним законопроєктом було внесено інші зміни до податкового законодавства України, які закріпили: не застосування штрафних санкції за порушення податкового законодавства, вчинених протягом періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 року; мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 18 травня 2020 року; подовження до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи; не нараховувати та не сплачувати у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плату за землю; об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

P.S.

Даний законопроєкт був прийнятий за основу та в цілому, тому, спочатку він очікує на підпис Голови Верховної Ради України, опісля Президента України та його опублікування у офіційних друкованих виданнях. Відповідно до Розділу ІІ. Прикінцеві положення законопроєкту, останній набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тобто, у найоптимістичніших прогнозах, беручи до увагу нагальність вирішення даного питання та ініціативу голови профільного Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України щодо внесення даного законопроєкту до порядку денного та його голосування, можливо очікувати набрання чинності даного закону, протягом наступного календарного тижня.

І на останок, для роздумів.

Водночас, зі змісту вказаного законопроєкту не зовсім залишається зрозуміли, чи не буде застосовуватися обов’язкова сплата мінімального розміру страхового внеску (1039,06 грн.) до ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування?

Адже, відповідно до вказаного законопроєкту, пропонується доповнити Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» статтею 9-10, наступним змістом:

«Тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску особи, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, в частині сум, що підлягають сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе. При цьому положення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 7 цього Закону щодо таких періодів для таких осіб не застосовуються.»

Згідно із абзацом другим пунктом 2 частини першої статті 7 цього Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Автор новини: Іваницький Андрій Миронович

  • 13474

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 13474

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст