1
0
1056
Верховна Рада розглядатиме законопроект № 11031, який передбачає запровадження відеомоніторингу у публічних місцях. Система зможе ідентифікувати людей та громадський транспорт, й передавати дані про них правоохоронним органам.
Які ж думки адвокатів, чи ловитимуть таким чином ухилянтів та як відеомоніториг вплине на процес мобілізації.
Якщо ухвалять законопроект № 11031 "Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки", то за допомогою відеокамер, розміщених по всій Україні, зможуть стежити за громадянами у публічних місцях.
Це має підвищити рівень безпеки та допомогти правоохоронцям швидко знаходити злочинців. Втім, частина українців вважає, що таким чином будуть розшукувати ухилянтів.
"Громадяни переживають щодо впливу відеомоніторингу на процес мобілізації. Однак вважаю, такі речі пов’язувати недоречно, оскільки система відеонагляду спрямована на захист населення від правопорушення, тому якщо особа перебуває в розшуку через вчинення правопорушення, то її досить швидко буде виявлено та затримано", – каже адвокат Ярослав Хлівний.
При цьому адвокат Дмитро Франчук заявляє, що є певні підстави вважати, що систему відеоспостереження зможуть використовувати для затримання ухилянтів.
"Якщо система буде достатньо ефективною, тоді ідентифікувати людей на вулиці дійсно буде простіше. Однак, це порушує додаткові етичні питання щодо використання технологій для цілеспрямованого переслідування певної категорії громадян", – каже Франчук.
Єдина система відеомоніторингу здійснюватиме спостереження, окрім публічних місць, ще й за стратегічними об'єктами.
"Виникає питання про безпеку такої системи в умовах воєнного стану, під час якого заборонено знімати переміщення військових та військової техніки. Чи зможуть зберегти цю інформацію від витоку – відповісти неможливо, проте маємо надію, що автори законопроекту це врахували", – каже Хлівний.
Додамо, що за захист інформації із камер відеомоніторингу відповідатиме МВС. Дані зберігатимуть протягом 15 років.
"З огляду на умови сьогодення, такі заходи можуть зробити проживання у нашій країні безпечнішими. Однак, відкритим залишається питання терміну запровадження таких змін, а саме чи на часі саме зараз запроваджувати систему під час активних бойових дій", – вважає Хлівний.
Юристи наголошують, що багато країн світу вже мають досвід впровадження систем масового відеоспостереження. Однак, ефективність та наслідки таких систем можуть суттєво відрізнятися в залежно від конкретних умов. Найвідоміші приклади використання таких систем – у Китаї та Великій Британії.
Франчук вважає, що якщо цей закон буде ухвалений, то він може мати наступні наслідки:
Джерело: РБК-Україна
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
245
Коментарі:
0
Переглядів:
178
Коментарі:
0
Переглядів:
257
Коментарі:
0
Переглядів:
593
Коментарі:
0
Переглядів:
1118
Коментарі:
1
Переглядів:
628
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.