У зв’язку з розвитком нашого суспільства та нових технологій кожного дня виникає величезна кількість різних об’єктів інтелектуальної власності. Адже тепер методи самовираження та самореалізації для тих чи інших авторів є багатовекторними і відповідно творіння потребують всебічного юридичного оформлення. Неважливо, які саме об’єкти інтелектуальної власності ви створюєте, вони все одно повинні бути забезпечені юридичним супроводом. Для хорошого функціонування вашого бізнесу або будь-якої іншої діяльності, потрібен IT юрист, який зможе нормалізувати всі правові аспекти та забезпечити захист результатів вашої творчої праці. Це, в свою чергу, допоможе вам уникнути випадків обману, втрати майна, ділових та репутаційних втрат тощо.
Об’єкти інтелектуальної власності – це будь-який результат інтелектуальної, творчої праці тої чи іншої особи. Вони, в свою чергу, поділяються декілька груп.
Перша група – це об’єкти промислової власності (торговельна марка, винахід, корисна модель, промисловий зразок, географічні зазначення, фірмові найменування).
Друга група – це об’єкти авторського права і суміжних прав (літературні, музичні, художні твори, комп’ютерні програми тощо).
Третя група – це, так звані, нетрадиційні об’єкти інтелектуальної власності (сорти рослин, породи тварин, комерційні таємниці тощо).
Кожен об’єкт інтелектуальної власності створює для його власників певний спектр прав, які можуть бути порушені, якщо їх належним чином не оформити.
Наша правова система передбачає юрисдикційний та неюрисдикційний способи захисту інтелектуальної власності.
Неюрисдикційним способом вважаються будь-які дії фізичних або ж юридичних осіб, які направлені на захист своїх прав без звернення за допомогою до державних структур. Наприклад, шляхом переговорів. Але такий спосіб є досить ефективним, однак не завжди правопорушник готовий до переговорів і часто доводиться звертатися за правосуддям до судів або ж до державних органів.
Юрисдикційним способом відповідно є захист своїх інтересів через компетентні, у тому числі – через суд. Рішення суду або державного органу накладає певне зобов’язання та відповідальність на порушника. Наприклад, для реєстрації права інтелектуальної власності в митному реєстрі можна звернутися до Державної митної служби України з заявою про сприяння захисту майнових прав. Також, можна звернутися до Антимонопольного комітету України, Міністерства економіки України тощо. Вибір способу захисту залежить від конкретної ситуації і містить багато нюансів.
Тому буде хорошим рішенням звернутися до кваліфікованого IT юриста, який допоможе вам обрати для вас стратегію захисту або ж оформлення інтелектуальної власності з найменшими затратами ресурсів. Важливо зробити це своєчасно і захистити свої права ще до їх порушення. Але якщо вони вже були порушені, то юристи допоможуть вам внормувати ситуацію і захистити інтереси в найкоротші строки.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.