Головна Блог ... Новини За валютними іпотечними кредитами поки що можна не платити! За валютними іпотечними кредитами поки що можна не...

За валютними іпотечними кредитами поки що можна не платити!

Відключити рекламу
За валютними іпотечними кредитами поки що можна не платити! - tn1_0_62517200_1594973171_5f115bf398a70.jpg

Вчора, 16 липня 2020 року було прийнято Закон, яким продовжено заборону на стягнення за валютними іпотечними кредитами. Відповідно, із Кодексу України з процедур банкрутства вилучено положення про те, що Закон України № 1304 втратить чинність 21 жовтня наступного року з року введення в дію цього Кодексу.

Чому взагалі вводився мораторій?

Головна мета – це здійснення економічного захисту щодо позичальників (або їх майнових поручителів), які несуть зобов’язання за кредитами не в національній валюті та убезпечення їх від примусового виселення внаслідок позбавлення єдиного житла. Під позичальниками маються на увазі особи, які отримали кредити в доларах, євро або іншій іноземній валюті у проміжок часу, після якого відбулось значне знецінення національної валюти.

Як зазначалось вище, до моменту продовження мораторій мав завершитися 21 жовтня 2020 року.

З огляду на руйнівні для економіки наслідки карантину та втрату людьми робочих місць і відповідно зменшення їх можливості платити за валютними іпотечними кредитами стає зрозумілим, що у випадку скасування мораторію результати для економіки будуть плачевними. Може знову повторитися ситуація 2013-2014 років, що викличне напруженість серед громадян і гостре незадоволення з відповідними негативними наслідками.

Тобто так планується підтримати громадян України, на яких лежить тягар виплат за кредитними договорами не в національній валюті, для того, щоб збалансувати негативні наслідки економічних процесів на національну грошову одиницю та убезпечити таких позичальників від виникнення плачевного фінансового становища.

Окрім продовження мораторію також відбулась логічна конкретизація наявних правових категорій, поширено неможливість виселити осіб, які де-факто живуть в іпотечних квартирах, хоч і де-юре не зареєстровані в них.

До якого часу буде діяти мораторій?

Заборона буде в силі до дня набрання чинності законом, яким будуть вирішені нюанси здійснення реструктуризації за кредитами не в національній валюті, наданими українськими кредитними установами громадянам, особам без громадянства та іноземцям, порядок здійснення виплат за такими кредитами та особливості звернення стягнення на предмети іпотеки за такими кредитами, порядок нарахування або скасування штрафних санкцій внаслідок невиконання зобов’язань позичальників за такими кредитами, а також порядок урахування курсової різниці, що має місце у податковому чи бухгалтерському обліку кредиторів та їх клієнтів.

Автор новини: Богдан Маслов, юрист, помічник адвоката Адвокатської фірми "Єфімов та партнери".

Джерело: юридичний ресурс «Протокол»

  • 3450

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3450

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати