0
0
6415
Кожен громадянин має право на інформацію (в тому числі, отримувати її, обробляти, поширювати і т.д. в межах дозволених законом). Є випадки, коли звичайного громадянина не підпускають на місце якоїсь події або до органів влади з різних як законних так і не законних причин. У таких ситуаціях складно довести свої права. Але, маючи статус журналіста, людина отримує багато переваг при доступі до інформації. Крім того, якщо порушуються права журналіста, то він має особливі гарантії та захист на законодавчому рівні в порівнянні з людиною без такого статусу. Так, в цій консультації юридичний інтернет-ресурс "Протокол" розповість що дає статус журналіста, який є закон про журналістську діяльність, які права і обов'язки журналістів, їх відповідальність і гарантії за порушення їх прав.
Журналіст це творчий працівник, який займається діяльністю по створенню, збиранню, обробці та поширенню інформації при наявності редакційного посвідчення. Основною метою журналістів, як індивідуальних працівників і ЗМІ є донесення інформації до суспільства, висвітлення найважливіших сфер життя населення в якомога більш доступній формі. Протокол зазначає, що свобода журналістської діяльності є невід'ємною частиною права на свободу вираження поглядів та інформації, гарантується статтею 10 Європейської конвенції про права людини і статтею 34 Конституції України.
Недостатньо людині виконувати всі вищевказані функції зі збору та розповсюдження інформації для того, щоб називатися журналістом, необхідно ще пройти спеціальну атестацію, за результатами якої видають посвідчення журналіста. У найпростішому варіанті, посвідчення можна отримати в ЗМІ, де працює журналіст.
Ще одним можливим варіантом пройти атестацію є, наприклад, атестація на сайті Європейського медійного союзу за цим посиланням, де потрібно для початку вказати своє ПІБ та контактні дані (номер телефону та адресу електронної пошти). Після чого, на електронну пошту прийде анкета, де необхідно буде позначити особисті дані та інформацію про журналістські матеріали. Коли в людини "на руках" є професійне посвідчення, тоді він має статус журналіста, який наділяє спеціальними правами і обов'язками, про які читайте далі.
Користуйтеся консультацією: Проверки Гоструда ФОПов и малого бизнеса в 2020 году. Чего стоит опасаться?
Часто в нашій країні порушується право на свободу слова в різних формах, а також інші права. Для того, щоб знати, чи порушене якесь право, і мати можливість захистити його, необхідно знати які є права журналіста. У зв'язку з чим, частим пошуковим запитом в інтернеті є "права журналіста України" або "які права має журналіст". Нижче, Protocol надає вашій увазі список базових прав осіб, які мають статус журналіста (стаття 25 Закону "Про інформацію"):
Серед обов'язків журналіста слід зазначити такі:
Користуйтеся консультацією: Что такое электронный суд и чего от него ожидать
Журналіст несе відповідальність за подану ним інформацію. Так, якщо оприлюднена інформація ображає чиїсь честь і гідність чи ділову репутацію, якщо інформація має заклики до порушення закону, до вчинення злочинів тощо, то на журналіста покладається обов'язок разом із засобом масової інформації, в якому він працює (якщо працює) відшкодовувати заподіяну шкоду, відповідати за вчинені правопорушення і, також, спростовувати недостовірну інформацію.
Винятки, коли журналіст не несе відповідальність (навіть, якщо інформація ображає честь і гідність, ділову репутацію інших осіб):
Злочин по відношенню до журналіста прирівнюється до злочину по відношенню до особи правоохоронного органу (поліцейський) - частина 1 статті 17 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів".
Кримінальний кодекс (КК) передбачає кілька спеціальних правопорушень, скоєних по відношенню до журналіста, і відповідальність за їх вчинення. Такими є:
Протокол звертає увагу, що для того щоб правопорушення по відношенню до журналіста кваліфікувалося саме за цими статтями, а не загальними, необхідно довести, що правопорушення пов'язані зі сферою журналістської діяльності або скоєні при виконанні журналістських обов'язків і функцій.
Для отримання індивідуальної консультації скористайтеся послугою нашого сервісу "Тендер на юридичну послугу".
Користуйтеся консультацією: Задержание полицией. Помним о правах, не забываем об обязанностях
Автор консультації: Колотуха Катерина
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
191
Коментарі:
0
Переглядів:
919
Коментарі:
1
Переглядів:
335
Коментарі:
0
Переглядів:
231
Коментарі:
0
Переглядів:
316
Коментарі:
0
Переглядів:
583
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.