Головна Посилання ... Які документи потрібні для Зеленої картки?

Які документи потрібні для Зеленої картки?

Зелена картка — це міжнародна система страхування, яка працює у низці країн, включаючи Європу. Дія поліса «Зелена картка» аналогічна нашій автоцивілці — компенсація за договором відбувається за шкоду майну та життю постраждалих від імені винуватця страховиком.

З початку війни сусідні держави пропускали українських автомобілістів без поліса, але вже з квітня поточного року його вимагають на прикордонному контролі всіх пропускних пунктів. Страховку перевіряють співробітники прикордонної служби на нашій стороні та іншій. Вам відмовлять у в'їзді, якщо ви не пред'явите актуальну картку.

Крім цього, за відсутність страховки за кордоном передбачені величезні штрафи, депортація на батьківщину або вилучення посвідчення водія. А якщо ви стаєте винуватцем ДТП, крім усього іншого, на ваші плечі ляже виплата збитків постраждалим на відновлення автомобіля та лікування.

Як оформити Зелену картку онлайн

З початку війни Моторно-транспортне (страхове) бюро України затвердило електронний формат страховки, який діє до сьогодні. До цього обов'язково потрібно було мати паперовий бланк Зеленої картки. Його купували або на кордоні у брокерів, або заздалегідь у страховій компанії. Але з березня оформлення переведено до онлайн-режиму, тобто нарівні з традиційним полісом існує цифровий.

Електронна Зелена картка має юридичну силу, але оформити її можна самостійно, перебуваючи в будь-якому місці, навіть фактично у черзі на кордоні або з того його боку. Тож якщо у вас закінчився термін дії страховки, ви можете купити українську Зелену картку, не повертаючись додому. Таким чином вдасться заощадити на придбанні місцевої автоцивілки в країні перебування.

Процес оформлення умовно можна поділити на три кроки:

  • введення інформації про подорож;
  • заповнення електронної анкети;
  • оплата страховки.

Готовий поліс автоматично надсилається на email клієнта у форматі PDF. Рекомендується роздруковувати страховку, щоб уникнути непорозумінь на митниці. Ви також можете уточнити дію договору за допомогою загальнодоступної бази МТСБУ, вказавши індивідуальний номер страховки та дату, на яку здійснюється перевірка.

Е-поліс неможливо підробити, оскільки він одразу ж реєструється на сервісі МТСБУ. Шахрайство та недбалість з паперовими бланками все ще зустрічається на точках страхування біля кордону. Наприклад, іноді номер поліса забувають внести до загального реєстру. У разі аварії за кордоном, водій залишиться без фінансової підтримки з боку страхової компанії.

Зелена картка оформляється на строк від 15 днів до 1 року. Навіть якщо ви в'їжджаєте на один день до іншої країни, ви повинні мати поліс.

Що потрібно для оформлення Зеленої картки

Для покупки Зеленої картки водієві потрібно мати під рукою:

  • водійське посвідчення;
  • техпаспорт;
  • ідентифікаційний номер платника податків (ІПН);
  • паспорт.

Зелена картка оформляється не на людину, а на автомобіль. Тому страховка покриває відповідальність будь-якого водія, який керує транспортом на законних підставах.

Ціна Зеленої картки формується виходячи з типу транспортного засобу, кількості днів за кордоном та курсу євро.

Чи потрібна Зелена картка на причіп

Питання оформлення Зеленої картки на причіп викликає багато суперечок. Необхідність у такій картці залежить від правил конкретної держави. Але у більшості країн, які підписали угоду про міжнародне страхування, для причепа потрібен окремий страховий поліс. Його вартість буде дешевшою, ніж Зелена картка для самого автомобіля.

Скільки часу оформляється Зелена картка

Час оформлення страховки залежить від варіанта покупки. Якщо ми говоримо про онлайн поліс, то вам буде потрібно, в середньому, 5-10 хвилин на покупку. Якщо ж ви вирушаєте до стартової компанії, то враховуйте дорогу до СК та роботу зі страховим агентом, який виписує та друкує поліс.

 
 
 
Переглядів : 386
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст