Головна Посилання ... Як зареєструвати благодійну організацію в Україні: вимоги та процедура Як зареєструвати благодійну організацію в Україні:...

Як зареєструвати благодійну організацію в Україні: вимоги та процедура

Благодійні організації грають важливу роль у розвитку громад і покращенні життя людей. Їх діяльність спрямована на надання допомоги у разі лиха та бідності, підтримку соціальних проектів та розвиток культури та мистецтва. Якщо ви маєте бажання створити свою благодійну організацію, то необхідно знати, як правильно її зареєструвати.

Що потрібно знати перед реєстрацією благодійної організації?

  1. Визначення поняття "благодійна організація". Перед початком реєстрації благодійної організації (https://www.legalact.com.ua/reyestracziya-blagodijnoyi-organizacziyi/) важливо зрозуміти, що саме під собою підтягує поняття "благодійна організація". Згідно з Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", благодійна організація - це організація, яка діє на безприбуткових засадах та має за мету надання благодійної допомоги, в тому числі підтримку соціальних проектів, розвиток культури та мистецтва тощо.

  2. Вимоги до засновників благодійних організацій. Важливо мати на увазі, що засновники благодійної організації повинні бути дієздатними фізичними або юридичними особами, які не мають заборон на здійснення благодійної діяльності. Також засновники повинні мати зареєстровані адреси в Україні та нести відповідальність за дії організації.

  3. Вимоги до статуту та програмної мети організації. Одним з головних документів, який потрібно подати при реєстрації благодійної організації, є статут. Статут повинен містити повну назву організації, її місцеперебування та мету діяльності. Також у статуті повинна бути відображена структура та органи управління організацією.

Крім того, перед реєстрацією потрібно визначити програмну мету організації. Це опис тих благодійних проектів, які організація планує реалізовувати. Програмна мета повинна бути зрозумілою та конкретною, а також відповідати статутним цілям організації.

Слід пам'ятати, що реєстрація благодійної організації передбачає відкриття рахунку в банку. Тому на підготовчому етапі слід обрати банк, з яким буде співпрацювати організація та отримати необхідну інформацію щодо відкриття рахунку.

Також варто заздалегідь підготувати необхідну документацію, яка потрібна для реєстрації. Зокрема, це можуть бути:

  • копії документів, які підтверджують право власності або користування приміщенням, де буде знаходитися офіс організації;

  • копії документів, які підтверджують дієздатність засновників організації (паспорт фізичної особи або документи, які підтверджують реєстрацію юридичної особи);

  • програмна мета організації;

  • статут організації та інші документи, які визначають організаційну структуру та порядок управління.

Як зареєструвати благодійну організацію

Для цього необхідно звернутися до територіального органу юстиції, що здійснює державну реєстрацію юридичних осіб.

Процедура реєстрації полягає в поданні заяви на державну реєстрацію, реєстрації статуту та програмної мети благодійної організації, а також у внесенні відповідної інформації до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Заява на державну реєстрацію повинна містити таку інформацію:

  • повне найменування благодійної організації;

  • місцезнаходження організації;

  • перелік засновників організації з вказівкою їх прізвища, імені, по батькові (за наявності), місця проживання та розміру їх внеску;

  • відомості про керівника організації;

  • інформацію про мету та завдання організації.

Після реєстрації заяви на державну реєстрацію, територіальний орган юстиції проводить реєстрацію статуту та програмної мети організації. Статут повинен містити всю необхідну інформацію про організацію, таку як її мету, завдання, організаційну структуру, порядок формування та використання коштів тощо.

Хто здійснює реєстрацію благодійних організацій?

Найбільш популярним органом, що здійснює реєстрацію благодійних організацій в Україні, є Міністерство юстиції України. До відповідальності Міністерства юстиції України належить здійснення реєстрації благодійних організацій, затвердження статутів та програмних мет, змін та доповнень до них, а також контроль за дотриманням вимог законодавства щодо їх діяльності.

Окрім Міністерства юстиції, реєстрацію благодійних організацій також можуть здійснювати інші державні органи, зокрема, Міністерство соціальної політики, Міністерство культури, молоді та спорту України, Міністерство охорони здоров'я тощо, якщо статутна діяльність організації пов'язана зі специфічною сферою діяльності цих міністерств.

Необхідно мати на увазі, що у кожного органу є свої вимоги та процедури реєстрації, тому перед подачею документів до відповідного органу слід уважно дослідити його вимоги та процедури реєстрації.

Наслідки реєстрації благодійної організації: податкові аспекти та оподаткування благодійних внесків

Після реєстрації благодійної організації в Україні необхідно враховувати певні аспекти. Зокрема, потрібно отримати статус платника ПДВ та виконувати вимоги щодо податків та звітності. Також важливо розібратись із процедурою отримання благодійних внесків та оподаткуванням цих коштів.

Переглядів : 478
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати