Вода є незамінною поживною речовиною, необхідною для підтримання життя, та відіграє критично важливу роль у більшості біологічних процесів у період дорощування поросят. Для безперебійного споживання рідини свиньми необхідні такі основні чинники:наявність поїлки, її розташування та конструкція;потік та якість води.
Вода є незамінною поживною речовиною, необхідною для підтримання життя, та відіграє критично важливу роль у більшості біологічних процесів у період дорощування поросят. Для безперебійного споживання рідини свиньми необхідні такі основні чинники:
наявність поїлки, її розташування та конструкція;
потік та якість води.
Свиням необхідна якісна вода для оптимального зростання та продуктивності, а також правильно організована система водозабезпечення свиноферми. Магазин https://vada.ua/ допоможе в цих питаннях. Широкий вибір обладнання ви знайдете у каталозі https://vada.ua/magazin/napuvannya/poilki/.
Якщо не приділяти увагу якості води, це може мати неприємні наслідки:
Споживання води свинями у надмірних обсягах.
Збільшення кількості гною.
Додаткові труднощі з утилізацією відходів життєдіяльності поросят для фермерів.
Зниження продуктивності тварин, оскільки витрачається більше енергії на виведення надлишків води.
Таким чином, енергія, яка могла б бути спрямована на ріст, витрачається на виведення рідини поганої якості.
Вода зазвичай подається за допомогою поліетиленових та металевих труб у корито чи поїлку. Коли поліетиленові труби встановлені на відкритому повітрі, їх необхідно затінити або закопати, щоб уникнути перегрівання води.
зовнішні накопичувальні ємності служать запасом на випадок перебоїв у постачанні.
розбірні можуть використовуватися для регулювання тиску в системі відповідно до вимог обладнання або для доставлення медикаментів.
колекторні резервуари, якщо вони невеликі та розташовані під прямими сонячними променями, слід ізолювати або пофарбувати в білий колір.
Додаткові поїлки в перші кілька днів після розміщення поросят у новому свинарнику сприятимуть збільшенню споживання рідини. Спробуйте налити воду в піддон для каші при вході.
У ситуаціях з високою щільністю поголів’я варто розглянути можливість розташування додаткових джерел води, таких як поворотні ніпелі, водяні бари або ніпелі, встановлені на хвіртках.
Рекомендуємо співвідношення 10–12 свиней на одну поїлку для тварин на вирощуванні. При переході до нового свинарника під час відлучення поросят може виникнути зневоднення через стрес і незвичне середовище.
Рідина, що повільно капає з чашок або сосків, може допомогти свиням знайти джерело води та розпочати споживання. Рекомендується налаштувати поїлки так, щоб забезпечити повільне капання протягом 6 годин.
Правильне положення джерел напування є критично важливим для споживання води та загального добробуту тварин:
поїлки з ніпелями під кутом 90 градусів повинні встановлюватися на рівні плечей найменшого поросяти в загоні у вологих зонах хліва.
край чаші мискових поїлок має бути на 40% вищим від плеча найменшої свині. Їх слід розташовувати біля годівниць.
Для обох типів джерел води важливо забезпечити достатньо простору для доступу свиней.
Свині мають хорошу витривалість, якщо якість води залишається стабільною від ферми для свиноматок до розплідника та далі. Брудні водопроводи або накопичення біоплівки можуть погіршувати її якість та зменшувати швидкість потоку.
Рекомендується проводити перевірку та очищення водопровідних ліній двічі на рік, щоб усунути будь-які забруднення.
Найефективніші продукти для знезараження:
на основі перекису водню;
на базі лимонної кислоти.
Вам потрібно не лише промити магістраль, але й видалити водяні ніпелі, якщо вони забиті.
Система поїння для поросят на фермі відіграє важливу роль у період дорощування. Оберіть оптимальний метод та коригуйте його в процесі використання.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.