Головна Посилання ... Як влаштуватися на роботу в США: поради мігранту

Як влаштуватися на роботу в США: поради мігранту

Українці переїжджають в Америку з різних причин. Хтось в пошуках кращого життя, хтось – як біженець, хтось – за запрошенням родичів. Причин є багато, а ось питання, які треба вирішити ще до переїзду або одразу після нього – майже у всіх однакові. І це, в першу чергу, пошук роботи й житла. Є випадки, коли люди переїжджають за запрошенням роботодавця, який забезпечує їх не тільки роботою з хорошою заробітною платою і гідними умовами праці, але й житлом. Та це буває не дуже часто, тому більшість мігрантів самі займаються пошуком роботи, яка допоможе почати життя в новій країні.

 

Де шукати вакансії, та як не натрапити на недобросовісних роботодавців?

Найпоширенішим способом пошуку роботи в наш час є спеціалізовані інтернет-ресурси. Та який сайт вакансій в USA вартий вашої довіри? Краще обирати популярні ресурси із великою кількістю оголошень, або ті, які орієнтовані саме на мігрантів з України. Прикладом надійного сайту для пошуку роботи, житла та послуг є Ukrainian USA and Canada. Він підійде навіть тим, хто не знає англійської мови, бо більшість оголошень розміщено українською. Також працевлаштуватися можна:

 

  • знайшовши вакансію через місцеву газету;
  • звернувшись по допомогу до представників української спільноти в Америці;
  • через родичів або знайомих;
  • розсилаючи резюме у компанії, в яких хотіли б працювати;
  • за допомогою рекрутингових агентств.

 

Не обов’язково обмежуватись одним способом – можна використовувати хоч усі з них одночасно. Чим краще і наполегливіше ви шукаєте, тим скоріше знайдете саме те, що вам підійде. Отже, де знайти роботу в Америці – більш-менш зрозуміло. Але на що потрібно звернути увагу перед тим, як почати працювати? Ось декілька порад:

 

  1. Якщо ви не знаєте англійської, то обов’язково запишіться на мовні курси. Без знання мови перелік доступних професій значно звужується. А влаштуватися на високооплачувану престижну роботу без знання англійської на високому рівні буде неможливо.
  2. Підготуйте всі документи, які необхідні для офіційного працевлаштування в США. У вас повинна бути відкрита робоча віза, яка відповідає обраній сфері діяльності. Також потрібен дозвіл на роботу та номер соціального страхування. Якщо ви бажаєте влаштуватися на роботу за професією, на яку вчилися, то потрібен нотаріально завірений переклад диплома. В багатьох випадках диплом ще потрібно підтвердити, бо в Сполучених Штатах визнають лише американські дипломи.
  3. Коли ви розсилаєте резюме, то додавайте до нього супровідний лист. На такі резюме роботодавці відповідають частіше.
  4. Якщо ви обрали професію водія, вам потрібно буде пройти курси та отримати посвідчення водія зразка США. Якщо цього не зробити, то працювати у сфері перевезень ви не зможете.
  5. Завжди задавайте роботодавцю питання щодо ваших обов’язків, графіку роботи та оплати праці. Деякі роботодавці користуються тим, що українські мігранти звичні до наднормової роботи, тому вони намагаються навантажити працівника купою обов’язків, а платять при цьому дуже мало. В Америці оплата погодинна, тому, працюючи понаднормово, ви законно можете вимагати доплату. Стандартний робочий тиждень – це 40 годин. І коли ви бачите в оголошенні примітку «часткова зайнятість» або «неповний робочий тиждень», то уточнюйте кількість годин. Неповним вважається і 39-годинний робочий тиждень. В такому разі, ви будете працювати всього на годину менше, але, за законами Сполучених Штатів, втратите трудові пільги. Також уважно читайте трудовий договір, бо в ньому прописуються всі ваші права, обов’язки та штрафні санкції в разі порушення договору однією зі сторін.
  6. Остерігайтесь шахраїв! Якщо ви розмістили оголошення щодо пошуку роботи або резюме, то вам можуть приходити фейкові запрошення на співбесіди. Їх ціллю є отримання доступу до ваших персональних даних та банківських рахунків, тому ніколи не повідомляйте ці дані комусь у мережі інтернет або по телефону. Ваші документи будуть потрібні лише після того, як ви пройдете співбесіду й отримаєте від роботодавця запрошення на роботу.

 

Всі ці поради актуальні у випадку офіційного працевлаштування. Знайти роботу в USA можна і нелегально, без оформлення купи документів, але, ви не тільки втрачаєте будь-які гарантії, а й можете отримати великі проблеми із законом. Якщо відповідні державні служби виявлять, що ви працюєте нелегально, то вам загрожує штраф, а в деяких випадках – депортація. Зазвичай, ще й накладається заборона на в’їзд до Сполучених Штатів на декілька років.

Тому, краще шукайте легальні варіанти заробітку. Можливо, це відніме у вас більше часу та спричинить фінансові витрати для оформлення деяких документів. Але, ви будете захищені законом і не будете боятися, що до вас прийдуть із поліції або міграційної служби. А сайт Ukrainian USA and Canada допоможе вам з пошуком хорошої офіційної роботи. Тут розміщені десятки оголошень щодо популярних серед мігрантів професій.

 

Як влаштуватися на роботу в США?

 

Одна справа – це шукати роботу, а ось почати трудову діяльність – зовсім інша. Специфіка праці в Україні та Америці дещо відрізняється. Є робочий графік з невеликими перервами у відведений час. Порушення графіку можуть потягнути за собою штрафи. У свою чергу, працювати понаднормово вас не мають права примушувати. Якщо ви погоджуєтесь працювати більше, то це оплачується роботодавцем додатково. Є багато різних нюансів, які ви зможете виявити лише в процесі праці. То ж розглянемо детальніше, як влаштуватися на роботу в США:

 

  1. Знайти підходящу вакансію.
  2. Подати резюме.
  3. Отримати запрошення на співбесіду та пройти її.
  4. Отримати офіційне запрошення від роботодавця – Job Offer.
  5. Оформити всі необхідні документи, якщо вони не були оформлені раніше.
  6. Укласти з роботодавцем трудовий договір.
  7. Почати працювати.

 

Якщо вашою метою є влаштуватися на роботу за спеціальністю, то може знадобитися більше часу і зусиль. Наприклад, працювати лікарем в Америці неможливо, якщо ви не отримаєте ліцензію. Але, мігранту перед цим потрібно не тільки підтвердити диплом, але й пройти стажування. Також місця на більш престижні та високооплачувані професії в першу чергу віддаються громадянам США. Якщо бажаючих американців немає, то розглядають кандидатуру мігранта.

Краще шукати роботу на повний робочий тиждень, бо так ви зможете отримати медичне та соціальне страхування, а також інші корисні бонуси. Часткова зайнятість вам цього всього не дасть, але, така робота підійде тим, хто шукає тимчасовий приробіток або з якоїсь причини не може працювати на повну зайнятість. Також це ідеальний варіант для студентів.

Сайт вакансій в USA, який створено саме для українців – це Ukrainian USA and Canada. Тут ви зможете знайти роботу на будь-який смак. Це можуть бути варіанти у сфері клінінгу, торгівлі, робота на заводах, фермах, IT-напрямок, офісні вакансії і багато іншого. Вам лише потрібно зайти, відсортувати оголошення за категоріями і проглядати ті варіанти, які вам підійдуть. Тому заходьте, шукайте та починайте свою трудову діяльність в США!

Переглядів : 484
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати