Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) – доволі поширений формат юридичної особи в Україні для ведення підприємницької діяльності з великими оборотами. Процедура реєстрації ТОВ проста, але краще не витрачати час на організаційні питання, а відразу звернутися до професіоналів. В цій статті докладніше розповідаємо про порядок відкриття ТОВ в Україні.
Відкриття ТОВ складається з 9 послідовних кроків. На перший погляд, все це здається простим, але варто враховувати безліч нюансів. Отож, коротко опишемо всі 9 етапів заснування ТОВ.
Обираємо назву компанії. Здається тут немає нічого складного, але важливо виключити будь-які збіги з назвами інших компаній, які вже зареєстровані в ЄДРПОУ.
Визначитися з КВЕДами. Жодних обмежень щодо кодів та сфер діяльності не існує. Головне завдання – вибрати основний КВЕД, за яким надходитиме більша частина доходу. В майбутньому можна буде додати інші сфери діяльності, така можливість передбачена законом.
Визначити юридичну адресу. Фактично йдеться про контакт для зв'язку з державними органами та партнерами. Неправильно вказана адреса унеможливлює отримання кореспонденції. Крім того, можуть бути й гірші санкції – зупинка реєстрації податкової накладної через відсутність суб'єкта господарювання за офіційним місцем реєстрації.
Встановити статутний капітал. Ця сума створює певною мірою подушку безпеки, яка дозволяє виплатити зобов'язання, якщо діяльність компанії буде зупинено. До статутного капіталу можна вносити кошти, цінні папери та інше майно, яке пройшло незалежну грошову оцінку.
Провести збори засновників. На зборах узгоджуються всі важливі пункти – назва, юридична адреса, сума внеску в статутний капітал кожного співзасновника та інша ключова інформація. За підсумками засідання складається та підписується протокол у кількох примірниках.
Подання заяви про державну реєстрацію юридичної особи. Заяву заповнює засновник та підписує. При цьому підпис може поставити лише один із засновників. Заява про реєстрацію подається за місцем прописки засновника. Процедура займає від 3 до 7 днів. Однак сьогодні все простіше, подати заяву можна онлайн на спеціальній платформі від Мін'юсту України.
Обрати систему оподаткування. На цьому етапі одразу краще замовити бухгалтерський супровід. Фахівець допоможе обрати найкращий варіант та допоможе подати заяву про перехід на спрощену систему. До речі, найближчим часом в Україні планують запровадити важливі зміни в податковому законодавстві, тож поступово для ТОВ скасують можливість перебування на спрощеній системі.
Відкриття рахунку в банку. Коли ТОВ зареєстрована, потрібно відкрити розрахунковий рахунок – гривнений або мультивлютний.
Отримання електронного цифрового підпису. Варто подбати про наявність ЕЦП, адже він знадобиться при поданні звітності.
Відповідно до чинного законодавства ТОВ вважається діючим з моменту його реєстрації в ЄДР юридичних осіб та ФОПів. Дані про взяття на облік можна переглянути у виписці є реєстру.
Виписка тепер використовується замість свідоцтва про реєстрацію, однак іноді виникає потреба у витязі з ЄДР. Його можна отримати на сайті Мін'юсту після сплати реєстраційного збору.
Тобто керівник ТОВ може підписувати накази чи перші контракти та вести іншу діяльність одразу після появи реєстраційного запису в реєстрі юридичних осіб.
Щоб уникнути будь-яких проблем, варто врахувати безліч дрібниць. Тож краще одразу довірити це завдання професіоналам.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.