0
1
9361
Protocol пропонує дізнатися: як віддати дитину в дитячий садок, як стати на електронну чергу, який встановлений перелік документів для прийому в дитячий садок, чи можуть прийняти в садок без щеплень або без "прописки".
Зміст:
Проблема з дитячими садками існує як в містах, так і невеликих селах.
У місті, навіть з огляду на кількість дошкільних навчальних закладів, місць в них катастрофічно не вистачає, особливо гостра ця проблема в столиці.
Що стосується сіл, проблема та ж, але причина інша. Дитячі установи останнім десятиліття активно закриваються. Іноді, на кілька сіл функціонує один садок, що звичайно вкрай незручно, враховуючи можливу географічну віддаленість населених пунктів.
Звичайно, для дитини хочеться найкращого, в тому ж числі дитячого садка. Тому, якщо вибір є, треба ним користуватися. Вибираючи садок, треба враховувати багато факторів, більшість з яких індивідуальні. І тільки якщо більшість критеріїв збіглися, можна вважати, що вибір зроблено свідомо.
Вашій увазі представляємо загальні питання, які необхідно поставити і відповіді, які потрібно знайти при виборі дитячого садка.
Стаття 12 Закону України «Про дошкільну освіту» встановила типи закладів дошкільної освіти. Зокрема, такі:
Перелік закладів дошкільної освіти повинен розміщуватися на сайті управління освітою органу місцевого самоврядування. Наприклад, за наступним посиланням Ви можете ознайомиться з такими установами міста Одеси https://osvita-omr.gov.ua/zaklady-osvity/dnz/ .
Этот пункт добавлен в список, в связи с тем, что органы местного самоуправления имеют право устанавливать льготы для различных категорий граждан, например, для детей переселенцев из Донецкой и Луганской областей, а наличие льгот необходимо указывать при регистрации в электронной очереди в детский сад.
Цей пункт доданий в список, в зв'язку з тим, що органи місцевого самоврядування мають право встановлювати пільги для різних категорій громадян, наприклад, для дітей переселенців з Донецької та Луганської областей, а наявність пільг необхідно вказувати при реєстрації в електронній черзі в дитячий сад.
Деякі пільги передбачені безпосередньо законом.
Наприклад, діти громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1, 2, 3 категорій) мають право на позачергове зарахування в дитячий садок. А діти військовослужбовців за місцем проживання їх сімей мають першочергове право на зарахування в дитячий сад.
Важливо! Кількість дітей, які мають пільги не може перевищувати двадцяти відсотків від загальної кількості місць в дитячому садку.
Звичайно значну роль при виборі дитячого садка грає його місце розташування, адже перед роботою, важко встигнути «проїхати через усе місто», з огляду на затори. Також, у випадку віддаленості дитячого садка від місця дислокації дому або роботи, дитину доведеться піднімати раніше, для того щоб встигнути у визначений час, як у садок, так і на роботу. Саме тому рекомендуємо скласти список дитячих садків, які підходять за локацією і після цього починати дізнаватися інформацію про кожен дитячий садок окремо.
Користуйтеся консультацією: Дитяча вакцинація: чому батьки бояться щеплень
Важливою є інформація про графік роботи дитячого садка. Наприклад, якщо батьки працюють до шостої, і садок працює до шостої, забрати дитину вчасно практично нереально. Це твердження повністю стосується і початку роботи дитячого садка.
Також треба уточнити вік, з якого діток приймають в дитячий садок і наявність відповідних груп, наприклад, ясельних. Зазначений чинник особливо актуальний для тих, хто вирішив «вийти з декрету» до досягнення дитиною трирічного віку.
Багатьом батькам стане корисною інформація, яка стосується додаткових занять. Звичайно, варто враховувати інтереси дитини і рівень таких занять, але наявність басейну, англійської та (або) танців стане плюсом для багатьох батьків. Особливо, коли є прагнення всебічно розвивати дитину, але водити дитину в спеціалізовані гуртки, курси та школи, можливості / часу немає.
Якщо є необхідність, уточніть інформацію про наявність спеціалізованих груп, наприклад, офтальмологічних, якщо не хочеться віддавати дитину в спеціальний дитячий сад, або знайти такий дитячий садок поблизу не вдалося.
У 2021 в світі сучасних технологій ми не можемо не рекомендувати почитати відгуки про конкретні дитячі садки в інтернеті. Деякі відгуки можуть бути необ'єктивними, але «загальну картину» на підставі всіх зібраних даних можна скласти, плюс перевірити обгрунтованість зауважень самостійно при відвідуванні дитячого садка.
Крім цього, рекомендуємо відвідати, відібрані після виконання попередніх пунктів, дитячі садки, щоб оцінити умови, зокрема ремонту, спальних місць і їжі. Це особливо важливо, оскільки у дитячому саду, дитина буде проводити чималу кількість часу. Також радимо, оцінити дитячі майданчики, де здійснюються прогулянки, їх наявність і безпеку.
На жаль, доведеться відвідати не один дитячий сад, перш ніж, прийнятний варіант буде знайдений. Якщо говорити про приватні дитячі садки, відвідати їх досить просто, оскільки самі дитячі садки зацікавлені в продажу такої послуги. Що стосується державних і комунальних дитячих садків, у них потрапити на «оглядини» складніше, рекомендуємо поцікавитися датою проведення «дня відкритих дверей».
Продовжуючи тему безпеки, важливим параметром є кількість дітей в групі, адже «за всіма угледіти неможливо» стане об'єктивною реальністю. Але з огляду на вже згадану переповненість дитячих садочків, оптимальним результатом є садок, де в групі не більше тридцяти дітей, а найкращим - не більше двадцяти. Відзначимо, що в приватних дитячих садках, групи набагато менші, ніж в державних або комунальних, але й вартість їх дорожча.
Так само не варто ігнорувати людський фактор, «як корабель назвеш, так він і пливе»: з розмови з керівником можна зробити певні висновки про установу, особистість вихователя і саму атмосферу дитячого садку, яка може стати причиною бажання або категоричного небажання чада ходити в дитячий садок.
Користуйтеся консультацією: Дитину не приймають у садочок через відсутність щеплень
С целью предотвращения коррупции в дошкольных заведениях, законодатель внедрил электронную очередь в садик.
З метою запобігання корупції в дошкільних закладах, законодавець запровадив електронну чергу в садок.
Забезпечення функціонування програми електронної черги в дитячий садок відноситься до компетенції місцевих органів управління освітою.
Тобто, для того, щоб зареєструвати дитину в садок для початку необхідно ознайомитися з відповідною інформацією на сайті органу місцевого самоврядування Вашого міста.
Наприклад, якщо Ви проживаєте в Києві, для реєстрації в садок необхідно перейти за наступним посиланням: https://osvita.kyivcity.gov.ua/#/?_k=7ep7ct . Якщо у Львові посилання https://edu.city-adm.lviv.ua/site/index?region_id=1 .
А для більшості інших міст онлайн черга в садок доступна за наступним посиланням https://reg.isuo.org/signup .
Для того, щоб подати заявку в садок необхідно зробити наступні дії.
Зареєструватися на сайті. Для цього необхідно всього дві речі: мати електронну адресу або телефон, а також придумати пароль. Після цього необхідно підтвердити реєстрацію. В іншому, на цьому пункті, не варто зупинятися, адже під час реєстрації, автоматично будуть відображатися відповідні інструкції. Крім цього, на цьому етапі Ви також погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних.
Вибрати бажаний дитячий садок. Для цього спочатку треба вибрати свій населений пункт зі списку територіального устрою або на карті, а потім вже садок, який теж можна вибрати зі списку або карті. Натисніть на назву закладу, якщо хочете дізнатися, про нього більш детальну інформацію. До слова, в Києві можна вказати кілька дитячих садків. Але незалежно від регіону, обраний садок можна поміняти.
Подати заявку. У спеціальній формі вказується інформація про дитину, а саме:
До заявки слід прикріпити електронну копію свідоцтва про народження дитини.
Якщо Ви вибрали дошкільний заклад комбінованого типу, то в заявці будуть додаткові поля для заповнення.
Якщо дитина має право на пільги при зарахуванні до дошкільного навчального закладу, виберіть "Так" у відповідному полі та вкажіть необхідні дані про документ, який надає право на пільги. До заяви необхідно прикріпити скановану копію такого документа, в іншому випадку доведеться подавати копію цього документа особисто.
Після цього, необхідно внести дані про одного з батьків чи опікуна, а саме:
Після того, як ви переконалися, що всі дані вірні, необхідно натиснути на кнопку «Подати заявку на вступ».
Якщо в заявці при заповненні були допущені граматичні помилки, її доцільніше видалити і створити нову (якщо з моменту подачі заявки до моменту виявлення помилки пройшло небагато часу, це ніяк не позначиться на черзі). Якщо з моменту подачі заявки до моменту виявлення помилки пройшло досить багато часу, батькам доцільніше звернутися до працівника ДНЗ / РВО з проханням виправити дані.
Якщо Ви не підкріпили до електронної заяви сканкопії документів для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подачі заяви звернутися до відповідальної особи у відділі освіти (в закладі дошкільної освіти) з оригіналами документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг). Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена документами, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за початковою датою подачі заяви в електронному вигляді.
Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів або доданим сканкопіям, Вашу заяву буде анульовано.
Також відзначимо що, незважаючи на те, що в законі такої вимоги немає, враховуючи вже згадану завантаженість садків, з реєстрацією в електронній черзі, краще не затягувати.
Всесвітня мережа охопила майже весь світ, але все одно не весь. Тому законодавець зберіг можливість подати заявку в чергу «в паперовому вигляді» через територіальний відділ освіти. Прямуючи в установу, не забудьте уточнити години прийому і взяти з собою оригінали та копії документів. Незважаючи на те, що документи подані не електронним шляхом, черга все одно буде електронна, у яку заявника зареєструє куратор і повідомить реєстраційний номер.
Реєстраційний номер заявки допоможе батькам, незалежно від того, яким шляхом їм подано заявку відстежувати її статус.
Реєстраційний номер заявки допоможе батькам, незалежно від того, яким шляхом ними подано заявку відстежувати її статус
Якщо є вільні місця, то статус заявки зміниться на "Є можливість зарахування".
Садок може бути відкритим або закритим для відправки запрошень на вільні місця. Змінити відкритий / закритий визначає директор дитячого саду. Кількість місць також визначає директор. Вільні місця розраховуються автоматично як різниця між кількістю місць і дітей в групі.
Відстежувати статус заявки можна онлайн, але не обов'язково, адже в разі зміни статусу заявки, батькам прийде відповідне повідомлення на вказану електронну адресу. Більш того, можна підключити функцію СМС повідомлень. Також інформація про отримання запрошення буде відображатися на сторінці садук. У стовпці «Статус заявки» буде вказано розглядає запрошення, а в стовпці «Додатково» буде вказано «Запрошення в цей ЗДО». Таким чином, можна відстежувати розсилку запрошень, як безпосередньо вам, так і іншим дітям в черзі.
На практиці, керівник дошкільного закладу про наявність місця в дитячому садку іноді повідомляє в телефонному режимі.
Повідомлення-запрошення батьки можуть як прийняти, так і відхилити. Щоправда про своє рішення необхідно повідомити. Але можливість відхиляти запрошення лімітована. Так, в Києві, відмовитися від запрошень ви можете тільки 3 рази. На четвертий раз, потрібно прийняти запрошення, інакше заявка автоматично видаляється.
Пам'ятайте, що, якщо на запрошення ніяк не відреагувати протягом десяти днів, заявка буде вважатися автоматично відхиленою.
Читайте статтю: Які взагалі є права у дитини: декларативні і реальні
У 2019 дитині не потрібно проходити медкомісію в дитячий сад, достатньо медичної довідки про здоров'я дитини.
Медична довідка в дитячий садок видається педіатром або сімейним лікарем, у якого спостерігається дитина.
У довідці лікар повинен вказати:
Право на медичну таємницю гарантує стаття 39-1 Закона України «Основи законодавства України про охорону здоров'я». Так, пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.
Тому в довідці педіатра або сімейного лікаря, в разі наявності, може бути зазначено захворювання дитини, але тільки з дозволу батьків (законного представника) дитини. Якщо батьки (законні представники) не хочуть розголошувати діагноз, в довідці вказується застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру.
Щодо щеплень, інформація про проведення вакцинації або ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі або медсестри фіксують в «Карту профілактичних щеплень» (форма № 063/о). Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах.
Саме цю довідку також необхідно надати в дитячий садок.
Важливо! Інших медичних документів або проходження медкомісії вимагати в дошкільному навчальному закладі не мають право.
Але, що стосується спеціалізованих дитячих садків, нормативно-правовими актами встановлені інші вимоги до наявності медичних документів.
В соответствии с Положением о подготовке детей на педиатрическом участке к посещению дошкольного и школьного общеобразовательного учебного заведения, утвержденного приказом Министерства здравоохранения Украины от 29.11.2002 № 434 вопрос о возможности посещении заведения дошкольного образования детьми, родители которых отказываются от прививок, решается врачебно-консультативной комиссией.
У відповідності до Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.11.2002 № 434, питання про можливість відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією.
Якщо зазначена комісія дозволить відвідувати дитячий садок дитині і прийме відповідний висновок, керівник закладу дошкільної освіти зобов'язаний прийняти дитину в дитячий садок.
Якщо ні, висновок зазначеної комісії може бути оскаржений у суді. Пам'ятайте, що на юридичному ресурсі «Протокол» Ви можете знайти юриста професіонала, який якісно і недорого допоможе підготувати документи до суду.
Коли черга на зарахування в садок підійшла, необхідно підготувати документи в садок, а саме:
Відзначимо, що це вичерпний список документів для дитячого саду.
Для зарахування в спеціалізований садок також буде потрібно:
Пам'ятайте, що термін подачі документів встановлено п'ять днів з моменту прийняття запрошення. Але цей термін можна продовжити через систему електронної черги ще на п'ять днів.
Водночас для керівників дитячих садків також встановлені терміни на зарахування дітей, а саме тридцять днів з дати отримання батьками запрошення.
Що стосується прописки, відзначимо, що батьки мають право вибирати дитячий садок в незалежності від неї. Але в Києві з 2019 року діють особливі правила, оскільки проблема з місцями в дитячих садках особливо актуальна для столиці.
Порядком здійснення видатків на дошкільну освіту в місті Києві на основі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості, затвердженим рішенням Київської міської ради від 13.09.2018 №1369 / 5433 (далі - Порядок), встановлено, що якщо в комунальний садок зараховується дитина (крім дітей внутрішньо переміщених осіб і дітей учасників АТО), не зареєстрована в м.Києві, то за надання дошкільної освіти такій дитині здійснюється щомісячна оплата за рахунок коштів батьків або місцевого бюджету, членом територіальної громади якої є дитина (один з батьків).
Тобто зарахування дітей, зареєстрованих в регіонах в київські садки можливе тільки на платній основі.
Варто зазначити, що схожий порядок намагалися запровадити в Тернополі, але він був оскаржений в судовому порядку. Разом з тим, Порядок в Києві ще діє.
Більш того, діти з київською пропискою мають пріоритет в електронній черзі в садочок.
Також Порядком передбачено компенсацію приватним і корпоративний садкам за надання освітньої послуги дитині, місце проживання якої зареєстровано в м.Києві.
Тобто, вартість дошкільної освіти для таких дітей зменшиться на суму компенсації. У 2019 така компенсація становить 2490 гривень.
Для отримання зазначеної компенсації потрібно укласти тристоронній договір між батьками, садком і Київською міською державною адміністрацією (Управлінням освіти).
Важливо! Якщо Ви зареєстровані і працюєте в місті Києві, а Ваша дитина не має київської «прописки» зверніться в «Ощадбанк» для отримання муніципальної картки киянина. Наявність муніципальної картки забезпечує фінансування вартості утримання дитини в саду за рахунок бюджету міста.
Стаття 53 Конституції України задекларувала обов'язок держави забезпечити доступність і безоплатність зокрема дошкільної освіти.
У відповідності до статті 28 Закону України «Про дошкільну освіту» дитина зокрема має гарантоване державою право на безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних закладах дошкільної освіти.
Таким чином, можна сміливо говорити, що державний або комунальний садок повинен бути безкоштовним.
До речі, треба відзначити позитивний момент, оскільки у більшості країн відвідування садка платне, більш того, в деяких країнах, оплата дитячого садка залежить від рівня достатку батьків.
Але сказати, що відвідування дитиною дитячого садка в Україні є повністю неоплатним не можна. Батькам виставляють рахунок за харчування дитини. Це в цілому відповідає законодавству.
Так, відповідно до статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державних та комунальних закладах дошкільної освіти в розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.
Організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних закладах дошкільної освіти покладаються на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, районні державні адміністрації, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, інші центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковані навчальні заклади дошкільної освіти, органи місцевого самоврядування, а також на керівників закладів дошкільної освіти.
Організація харчування дітей у приватних закладах дошкільної освіти покладається на власників та керівників закладів дошкільної освіти.
Тобто, потрібно враховувати два моменти: якість харчування та відповідність його нормам, що встановлені підзаконними нормативно-правовими актами, а також суму, яку виставляють в дитячому садку за харчування.
Наприклад, Постановою Кабінету Міністрів України від 22.10.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» встановлено раціон дитини в залежності від віку і типу дошкільного дитячого закладу, в тому ж числі кількість прийомів їжі, назва продуктів і їх кількість. Також рекомендуємо ознайомиться з Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України 17.04.2006 N 298/227, в якій регламентовані режим харчування в таких установах.
Оплату харчування в дитячих садках, зокрема регулює Порядок встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 N 667.
Зупинимося на найважливіших нормах зазначеного порядку.
Розмір плати встановлюється за поданням дошкільного навчального закладу місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування або підприємствами, організаціями та установами, що знаходяться в державній (комунальній) формі власності і мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім'ї та режиму роботи закладу. Вони можуть встановлювати додаткові пільги за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, підприємств, організацій, установ.
Тобто, розмір плати за харчування залежить від міста, добробуту сім'ї та кількості дітей в сім'ї, які відвідують садок.
Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей
Від плати за харчування дітей в дитячих садах звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України. А також батьки дітей і особи, які їх замінюють, із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами праці та соціального захисту.
Крім цього, від плати за харчування звільняються батьки діти, яких відвідують компенсаторні і санаторні групи спеціалізованих ДНЗ за медичними показаннями, діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків тощо.
Важливо! Добровільні внески тому і добровільні, що їх можна не платити ні під час вступу, ні в період відвідування. Це ж твердження стосується канцелярських товарів, мийних засобів і ремонтів у дитячих садках. Варто сказати, що такі збори грошей з батьків досі практикуються в українських садках. Такі сплати законодавством не передбачено.
Плата за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах вноситься щомісяця, не пізніше 10 числа поточного місяця. У Києві можна заплатити за харчування в дитячому садку онлайн, за наступним посиланням https://www.gioc.kiev.ua/cabinet/instant-payments/kindergarten/ .
Для переведення в інший дитячий сад потрібно просто оформити нову заявку. Вказувати факт, що дитина вже відвідує садок, не потрібно, система визначає це самостійно. Для нової заявки буде автоматично встановлена дата з першої заявки в системі. Як тільки буде вільне місце і нова заявка буде попереду списку - надійде запрошення. Якщо Ви приймаєте пропозицію, повідомте про це керівника садку, який відвідує дитина зараз. Керівник оформить вибуття дитини. Після цього зверніться до керівника нового садку і надайте документи для оформлення.
Віддавати своє чадо «в чужі руки» часто емоційно нелегко для люблячих батьків. Діти також іноді важко проходять період адаптації до нових умов. Але, на чому б не ґрунтувалося рішення віддати дитину в дитячий сад (необхідність вийти на роботу або бажанням, щоб дитина пройшла соціалізацію перед школою), юридичний ресурс «Протокол» готовий надати юридичну підтримку. Саме на юридичному ресурсі «Протокол» Ви можете отримати правову консультацію або просто відповідь на юридичне питання.
Джерело: Юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
344
Коментарі:
0
Переглядів:
307
Коментарі:
0
Переглядів:
381
Коментарі:
0
Переглядів:
723
Коментарі:
1
Переглядів:
604
Коментарі:
0
Переглядів:
622
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Да у нас тоже возникал вопрос отдавать ребенка в детский сад или нет. Ведь как послушаешь, что с ними там плохо обращаются, что аж страшно становится. И мф этим вопросом долго задавались, но быть с ребенком все время мы не могли из-за работы. Начали искать хороший садик. И нашли вот тут http://mybabypass.com.ua/ частный детский садик. Там с ними играют, хорошо кормят и самое главное отношение к деткам очень хорошее. Ребенку там нравится. Мы довольны, что отдали туда своего ребенка.