Головна Посилання ... Як вибрати зимовий спальник (спальний мішок)?

Як вибрати зимовий спальник (спальний мішок)?

Запеклі туристи та прихильники екстремального альпінізму точно знають, що вирушати у похід потрібно з усім необхідним екіпіруванням. Спальний мішок зимовий, чи не на першому місці в переліку потрібних речей. Вибираючи модель на сайті одного з профільних інтернет-магазинів, можна розгубитися від широкого асортименту. Які особливості потрібно знати? Які важливі параметри враховувати? Розповідаємо.

Зимовий спальний мішок: формфактор

Перш ніж купити спальний мішок зимовий, потрібно проаналізувати ряд його параметрів. А саме: форму, матеріали та розмір. Не менш важливими є й різноманітні додаткові деталі продумані для ще більшого комфорту та зручності. Розпочнемо з форми, яка буває трьох видів.

  1. Ковдра. Це багатофункціональна модель на блискавці, якою можна накриватися наче ковдрою, або замотуватися, як безпосередньо у мішок. Ковдри бувають з капюшонами й без, та відмінно підходять тим, хто не любить обмежений простір.

  2. Зимові спальники кокони. Візуально нагадують мумію, адже щільно прилягають до тіла. В такому спальнику точно буде тепло, тому це поширений варіант для зими.

  3. Напівковдри. Щось середнє між вищезазначеними варіантами, але купують таку модель переважно для літніх походів.

Вибираючи форму кокон майте на увазі, якщо ви захочете перевернутись на інший бік, це потрібно буде робити разом з мішком.

Зимовий спальник буває з різних матеріалів

Зовнішній шар мішків переважно виготовлений з синтетичних матеріалів, нерідко відштовхуючих вологу. Деякі моделі ще більш удосконалені та мають спеціальний шар мембрани, який дозволяє тілу дихати й не потіти, не пропускаючи при цьому вологість всередину.

Щодо внутрішнього утеплювача, то це натуральний пух, або синтетика. Обидва наповнювачі мають плюси та мінуси. Пуховий має легку вагу, теплий, але коштує дорожче і потребує складнішого догляду. Синтетика доступніша, але важча та більш об’ємна.

Додаткові критерії вибору

Вибираючи спальник зимовий також слід врахувати:

  • Розмір. Мішок вибирають враховуючи власний ріст та ширину в плечах;

  • температурний режим. На спальниках є маркування, яке вказує, яку мінімальну температуру можна буде комфортно в ньому перенести;

  • додаткові зручності: кишені, захисна планка вздовж блискавки, рукава, капюшон, утеплення шиї, додатковий утеплювач в області стоп тощо.

Крім цього багато брендів пропонують універсальні спальники, а також моделі окремо для чоловіків і жінок.

Переглядів : 273
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст