0
0
558
Відповідно до ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити найменування суду першої інстанції, до якого подається заява.
За загальним правилом, позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування.
В окремих випадках, позовну заяву дозволяється пред’являти також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Це позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин.
Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
Весь перелік наведено у ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України.
Після того, як був обраний варіант територіальної підсудності, слід встановити правильне найменування суду, до якого звертатися.
На вебсайті Судової влади можливо подивитися перелік всіх судів України, їх контактні данні, але ж потрібно хоча б приблизно уявляти, який суд шукати.
Коли мова йде про місто або район у місті, то проблеми встановити назву суду, зазвичай, не існує.
Однак трапляються випадки, коли сторони зареєстровані в селі, селищі чи поселенні - тому відразу розібратися, якому суду територіально «підпорядкована» ця територія, буває досить складно.
Більше того, після прийняття Верховною Радою України Постанови "Про утворення та ліквідацію районів" від 17.07.2020 року N 807-IX діє нове розмежування та найменування районів, але суди продовжують працювати в старих межах.
Так, згідно ч. 3-1 Розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів, відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року N 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України.
Тобто, щоб зараз правильно визначити територіальну підсудність справи, необхідно користуватися колишніми назвами адміністративно-територіальних одиниць, що діяли до липня 2020 року.
Наприклад, якщо шукати в інтернеті «с. Ковалівка Київської області», пошук відразу покаже посилання на «Вікіпедію», де зазначено, що це село входить до складу Білоцерківського району Київської області та до 2020 року входило до складу Васильківського району.
Все нібито зрозуміло, позовна заява до відповідача, який зареєстрований в с. Ковалівка Білоцерківського району Київської області подається до Васильківського міськрайонного суду Київської області.
Разом з тим, «Вікіпедія» все ж таки не є переконливим джерелом інформації, тому хотілось би в інший спосіб, офіційно встановити вказані відомості.
Для цього є можливість скористатися інформацією з офіційного вебсайту Державної служби статистики України. На ньому, в розділі «методологія та класифікатори» розміщено Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) з позначкою, що він втратив чинність на підставі наведеної вище Постанови від 17 липня 2020 року N 807-IX.
КОАТУУ доступний до завантаження у вигляді таблиці Excel та містить всі назви населених пунктів з їх підпорядкованістю вищому рівню, які існували до липня 2020 року.
Таким чином, користуючись цим класифікатором, можливо швидко встановити територіальну підпорядкованість будь-якої адміністративної одиниці та по її найменуванню, вже на вебсайті Судової влади, підібрати відповідний суд.
Автор консультації: Адвокат Брацило Роман Леонідович
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
215
Коментарі:
0
Переглядів:
113
Коментарі:
0
Переглядів:
4309
Коментарі:
0
Переглядів:
720
Коментарі:
0
Переглядів:
553
Коментарі:
0
Переглядів:
624
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.