18
0
6726
Усім відомо, що кожен має робити свою справу, і тільки в такому разі результат буде найкращим. Сантехніку має лагодити сантехнік, лікувати – лікар, а вирішувати юридичні питання – юрист.
Однак, бувають випадки, коли з тих чи інших причин, особа не може передати вирішення своєї проблеми професіоналу, а сама проблема є достатньо нескладною для того, щоб особа вирішила її самостійно. Наприклад, дуже часто громадяни лікують легку застуду шляхом самолікування, не звертаючись до лікаря.
Так буває і в юридичній сфері життя – проблема є досить легкою, щоб людина спромоглася вирішити її, не звертаючись до юриста.
Однак, навіть в таких випадках необізнаній в юридичних тонкощах особі потрібно витратити немало часу: прочитати велику кількість матеріалу в інтернеті, порадитись зі знайомими, поспілкуватись на інтернет-форумах тощо, щоб розібратися в зовсім нескладній ситуації.
Тож у даній статті хочу полегшити пошуки інформації пересічного громадянина щодо питання: як самостійно підготувати позовну заяву до суду?
Наголошую на тому, що самостійно братися за написання та подання позовної заяви до суду слід тільки у тому випадку, якщо впевнені, що ваша справа насправді проста та типова (хоча далеко не кожен пересічний громадянин може належним чином оцінити складність його справи). В протилежному випадку можна ще сильніше ускладнити юридичну проблему (як і при самолікуванні застуди, яка може бути іншим захворюванням, що має схожі з застудою симптоми) і в подальшому витратити вже більше грошей та нервів на її вирішення за допомогою адвоката.
Як має виглядати позовна заява та які її обов’язкові реквізити
Всі ми в своєму житті неодноразово писали різного роду заяви. Наприклад, заяву про прийняття на роботу, про звільнення з роботи тощо. Позовна заява – це та ж сама заява, тільки, яка містить позов – тобто вимогу до суду захистити ваші права. Крім того, на відміну від простої заяви, позовна заява має встановлену процесуальним законом структуру обов’язкових реквізитів.
Перш, ніж готувати позовну заяву, треба визначитися, до якого суду з нею звертатись.
Позовні заяви у цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових справах подаються до загального місцевого суду, як правило, за зареєстрованим місцем проживання/місцезнаходженням відповідача; в адміністративних справах – до місцевого адміністративного суду, як правило, за місцем проживання/місцезнаходженням фізичної/юридичної особи позивача/відповідача; у господарських справах – як правило, за місцезнаходженням/місцем проживання відповідача (винятки з вказаних правил слід дивитись у відповідному кодексі).
Отже, згідно з процесуальними кодексами (у разі наявності особливостей позовної заяви у тій чи іншій формі судочинства, про це буде окремо зазначатись) та загальних правил діловодства позовна заява складається наступним чином:
Які документи обов’язково мають бути додані до позовної заяви
До позовної заяви додаються наступні документи:
У випадку недотримання обов’язкових вимог, що ставляться законом до подання позовної заяви, суддя протягом 5 днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення її без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви (якщо помилка пов’язана зі сплатою судового збору – точну суму, яку необхідно сплатити/доплатити), спосіб і строк їх усунення.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виправить відповідні недоліки, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду, якщо ні – заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Слід зазначити, що в адміністративному процесі позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом. На прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.
В інших же формах судочинства, у разі небажання звертатись до адвоката за правничою допомогою, необхідно буде розраховувати тільки на свої сили.
Автор консультації: Тетеря Ігор Анатолійович
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
158
Коментарі:
0
Переглядів:
129
Коментарі:
0
Переглядів:
325
Коментарі:
0
Переглядів:
394
Коментарі:
0
Переглядів:
739
Коментарі:
1
Переглядів:
609
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.