Вибір професійного обладнання для фото- чи відеозйомки – це відповідальне завдання, яке має базуватись на конкретних потребах. Професіонал перед купівлею має визначити творчі наміри: фотографія, відеомонтаж, знімання в умовах низького освітлення, портретна зйомка, фільмування на відкритому повітрі тощо. Неможливо підібрати універсальне обладнання, адже кожна модель техніки має своє чітке цільове призначення. На сайті https://filmexpro.ua/ є все для фотографів і відеомейкерів, тому після прочитання цієї статті обов'язково завітайте в інтернет-магазин FilmexPro на шопінг.
Новачкам варто починати з простого обладнання та «витискати» з нього максимум, аби розвинути практичні навички, а вже потім розширювати матеріально-технічну базу. У певних випадках доцільною буде купівля гібридних фото- та відеокамер, що мають ширший спектр застосування. Якщо у вас мало досвіду, краще проконсультуватися з експертом, який допоможе з підбором професійного набору.
Перелік головного обладнання:
Камери. Ідеальним варіантом для профі є дзеркальні та цифрові камери. Перший вид відрізняється широкими функціональними можливостями та налаштуваннями техніки під конкретну зйомку. Цифрові вартують більших інвестицій, але допомагають економити час під час опрацювання кадрів.
Об'єктиви. У користуванні мають бути об'єктиви з різним фокусуванням. Новачкам, які лише починають займатися фото- чи відеозйомкою, краще замовити об'єктив із зумом. Змінювати фокус потрібно під час роботи з пейзажами, портретами, знімання спортивних матчів тощо. Для справжніх профі ідеально підходять об'єктиви з зумом від 70 до 300 мм.
Штативи. Їх частіше використовують для знімання відео, але часом і фотографам вони потрібні. Без штатива ніяк не обійтися під час макрозйомки, пейзажного фільмування, роботи в умовах поганого освітлення. Для динамічного знімання краще вибрати монопод, а трипод дасть змогу легко налаштувати фокус. Струбцина може фіксуватися на опорних поверхнях, що важливо для роботи в екстремальних умовах. «Жабка» рідше використовується, оскільки не витримує навантаження великоваговими камерами.
Освітлення. Як мінімум, у вас має бути постійне світло та зовнішній спалах. Лайт-диски, екрани чи рефлектори теж незамінні в роботі, але потрібно враховувати погодні умови, час доби, якість освітлення тощо. Для студії підходять потужні світильники та прожектори, які забезпечать достатнє освітлення для будь-яких сцен. Для роботи на виїзді краще вибрати портативне обладнання (LED-панелі, компактні спалахи тощо).
Мікрофони. Висока якість звуку на стрімах, матчах або конференціях неможлива без спеціальних мікрофонів. Зазвичай ці пристрої потрібні для знімання відеоматеріалів незалежно від сфери діяльності фахівця.
Додаткові аксесуари – фільтри, стабілізатори, карти пам'яті, акумулятори.
Цей список можна доповнювати, адже все залежить від індивідуальних потреб. Базового переліку достатньо для злагодженої роботи, а надалі кожен фахівець має його розширювати відповідно до особливостей діяльності.
Універсальність – це аспект аматорської техніки, а не професійної. Для справжніх профі важлива кожна деталь: від розмірів апарату до особливостей розташування кнопок. Треба враховувати й цілі використання: рекламні зйомки, весілля, новинні репортажі, знімання у студії, художня діяльність тощо.
Якщо ви вирішили купити обладнання для професійної діяльності, зверніть увагу на такі моменти:
Якість зображення. Особливості роздільної здатності, динамічного діапазону та глибини кольору є ключовими параметрами для фотографів і відеомонтажерів.
Бюджет. Помірна економія – це вдала ідея, адже не обов'язково переплачувати, щоб отримати потрібну якість зображення. Чітко визначте головні технічні характеристики, відкинувши те, що особисто для вас неважливе.
Мобільність і зручність. Професіоналам треба визначити, в яких умовах вони планують працювати, оскільки потрібно враховувати зручність транспортування та використання техніки на різних локаціях.
Відгуки та тестування. Відгуки користувачів і тестування техніки перед купівлею – запорука здійснення успішної покупки. Якщо ви тільки закінчили курси зі знімання, порадьтеся зі своїми викладачами та колегами, на яке обладнання краще звернути увагу.
Вибір бренду. Надавайте перевагу популярним брендам і надійним виробникам фото- та відеотехніки, які давно на ринку. Ми радимо зосередити свій вибір на таких брендах: RAYZR, VIBESTA, ARRI, ASTERA, RED, METABONES, FEELWORLD, SMALLRIG, GODOX, APUTURE, YONGNUO.
Довговічність і сервісне обслуговування. Наявність гарантії та доступність сервісних центрів – це ваша впевненість у робочому стані обладнання. Краще купувати техніку в офіційних постачальників, які надають гарантійне та післягарантійне обслуговування, щоб ви знали, куди звернутись у разі потреби в ремонті.
У деяких випадках можлива купівля не нової техніки, а вживаної, проте треба бути максимально обережними, вибираючи відео- та фотообладнання, що було у використанні. Ми не рекомендуємо купувати матеріально-технічне забезпечення з рук, бо немає гарантії, що воно справне та якісне. Початківці можуть перекупити у своїх досвідчених колег обладнання, оскільки фотографи та відеографи постійно модернізують свою базу.
Для старту кар'єри краще вибрати на сайті FilmexPro бюджетне обладнання та з часом його покращити. Варто розуміти, що купівля вживаної камери, об'єктива, штатива – це ризики, які можуть спричинити більш суттєві фінансові витрати.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.