43
2
247324
Зміст:
Багатьом доводилося бути або свідками злочину або навіть потерпілими від нього. Потрібно звернути увагу, що останнім часом, збільшується кількість людей, які стають жертвами злочинів, в тому числі таких як крадіжка, шахрайство та інші. Щоб захистити себе або інших людей, кожному просто необхідно знати як своєчасно повідомити про злочин і написати в поліцію заяву про нього. Тому, дуже важливо знати всі правила подачі заяви в поліцію не тільки тим, хто безпосередньо зіткнувся з вчиненням злочину або його наслідками, або якимось чином став очевидцем цього, а й кожному громадянину. Як правильно написати заяву в поліцію? Які правила подачі заяви в поліцію? Чого очікувати після заяви в поліцію і який порядок дій поліції в таких випадках? Кому і зі скількох років можна писати заяву в поліцію? На всі ці та інші пов'язані питання ви знайдете відповідь прочитавши консультацію юридичного інтернет-ресурсу "Протокол".
Користуйтеся консультацією: Хто такий потерпілий у кримінальному провадженні. Все що треба знати, коли постраждав від злочину
Згідно статті 1 Закону України «Про національну поліції», центральним органом виконавчої влади, на який покладається обов'язок служити суспільству шляхом належного забезпечення охорони прав людини і його свобод, який протидіє злочинності, підтримує публічну безпеку і порядок є національна поліція України (далі - поліція) . У пункті 5 частини 1 статті 23 цього Закону зазначено, що до повноважень поліції відноситься здійснення своєчасного реагування та прийняття відповідних заходів на заяви і повідомлення про злочини або події (кримінальні і адміністративні).
Стаття 25 Кримінального процесуального кодексу України (далі по тексту - КПК) покладає обов'язок на прокурора і слідчого починати досудове розслідування у разі виявлення ознак злочину. Крім цього, статтею 214 КПК позначений термін, протягом якого після прийняття заяви або отримання повідомлення про скоєння злочину, прокурор або слідчий повинні внести інформацію про такий злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань (Реєстр) - і дорівнює він 24 години. Правила та порядок ведення такого Реєстру можна подивитися в Наказі Генеральної прокуратури від 06.04.2016 №139 "Про затвердження Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань". А після цього, протягом ще 24 годин, вищевказані особи зобов'язані почати розслідування.
Всі дії, які ще повинна зробити поліція передбачені Наказом МВС від 08.02.2019 № 100. Далі, на підставі наведених нормативних актів, Protocol докладно розповість про те, як правильно написати заяву в поліцію і як правильно подати заяву в поліцію за станом на 2020 рік .
Згідно вищенаведеного Наказу МВС, передбачено кілька способів повідомити в поліцію про злочин:
Завантажити My Pol можна за такими адресами: Google Play і App Store.
Protocol звертає увагу на те, що зловживати таким не потрібно, оскільки за неправдиве повідомлення про злочин статтею 383 Кримінального кодексу України (далі - ККУ), передбачено кримінальну відповідальність (можливе застосування покарання різних видів залежно від наслідків такого помилкового повідомлення про злочин: починаючи від виправних робіт і до позбавлення волі до двох років).
Користуйтеся консультацією: Чому в поліції ігнорують заяви про кримінальні правопорушення
Важливо відзначити, що плата за подачу заяви не стягується.
Хто і зі скількох років може подати заяву. Обмежень за віком немає, але потрібно розуміти, що вже при самому повідомленні про злочин, поліція все одно буде звертати увагу на те дитина це дзвонить чи дорослий, чи є дійсно підстави для виїзду наряду поліції (хоча за законом поліція повинна реагувати на всі без винятку повідомлення про злочини). Таким чином, подати заяву може хто завгодно не дивлячись на вік, в тому числі і неповнолітній. Протокол зазначає, що є перелік злочинів приватного характеру, про які повідомляти в правоохоронні органи може тільки потерпілий (серед них такі як згвалтування, легкі тілесні ушкодження, домашнє насильство та інші, весь перелік таких злочинів позначений в статті 477 КПК).
Чи можливо забрати заяву з поліції? Взагалі не бажано, так як це буде свідчити про те, що на момент подачі заяви особа брехала. Але все ж забрати її можна в таких випадках:
У разі якщо вашу заяву не прийняли або своєчасно не відреагували на неї протягом 10 днів, можна звернутися в суд з позовом на бездіяльність правоохоронних органів.
Особливі вимоги до її написання не передбачені законодавством. Але, не дивлячись на це, в ній важливо описати всі відомі факти і обгрунтувати наявність ознак злочину (так як на її підставі і відомостях, що в ній зазначені, буде вноситися інформація про злочин і до Реєстру) Тому, необхідно вказати наступні дані:
На малюнку нижче можна ознайомитися з прикладом заяви про крадіжку, де побачите порядок викладу інформації і його форму.
Мал. Зразок заяви в поліцію
Автор консультації: Колотуха Катерина Анатоліївна
Джерело: Юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
248
Коментарі:
0
Переглядів:
307
Коментарі:
0
Переглядів:
379
Коментарі:
0
Переглядів:
723
Коментарі:
1
Переглядів:
604
Коментарі:
0
Переглядів:
620
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Доброго дня! А з скільки років можна подати заяву на особу до органів державної поліції?
Наскілько мені відомо мобільний додаток My Pol поліція вже не підтримує(