Головна Блог ... Аналітична стаття Теми Як потрібно карати за крадіжки ? Ініціатива внесення змін до законодавства ! Як потрібно карати за крадіжки ? Ініціатива внесен...

Як потрібно карати за крадіжки ? Ініціатива внесення змін до законодавства !

Відключити рекламу
 - tn1_0_85437800_1534479471_5b764c6fd0a0d.jpg

Щодня в нашій державі здійснюються тисячі КРАДІЖОК. При цьому, КРАДУТЬ в будь-якому МІСЦІ, у будь-який ЧАС, і у будь-якої ОСОБИ!

У зв’язку з чим, я вирішив підготувати електронну петицію до Президента України про ПОСИЛЕННЯ боротьби з таким МАСОВИМ в Україні явищем як КРАДІЖКИ! Однак перед її реєстрації хотів би почути думки колег юристів та звичайних громадян з даного питання.

Так, згідно офіційної статистики Національної поліції України всього за 2017 рік в Україні зареєстровано 574 ТИСЯЧ злочинів, з яких більше 52 % (259 тис.) це крадіжки. З них розкрито крадіжок 96 тис. (37 %). При цьому, поліція похвалилась, що за 2017 рік відсоток розкриття крадіжок значно виріс у порівняні з 2016 р

Разом з тим, 37 % означає, що 63 % злочинів (163 ТИСЯЧІ) НЕ розкрито і НІХТО НЕ поніс покарання. По-друге, 37 % розкриття крадіжок НЕ відповідає реальному стану справ, так як значна кількість потерпілих від крадіїв навіть не звертаються до поліції, не вірячи в те, що це допоможе.

Більше того, всі звернення в поліцію спочатку реєструються в журналі єдиного обліку і лише ПОТІМ, в окремих випадках, реєструються як злочини та вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що допомагає поліції укривати велику кількість злочинів, зменшуючи для себе негативну статистику «розкриття».

На мій погляд, проблема НЕ тільки в тому, що в Україні величезна кількість крадіжок, але і в тому, що люди щодня бачачи БЕЗКАРНІСТЬ злочинців ЗНЕВІРЮЮТЬСЯ в дієвість ПРАВООХОРОННИХ органів та в цілому в ефективність ДЕРЖАВНОЇ влади.

«ЩО СПОНУКАЄ ЛЮДЕЙ КРАСТИ». Серед факторів, які стимулюють ріст злочинності поліція відзначає соціально-економічний стан справ в державі. Тобто люди крадуть, бо бідні. Однак, це достатньо спірне питання. Наприклад, британські вчені, які вивчили понад 100 країн з різними економічними, соціальними та релігійними рівнями розвитку прийшли до висновку, що рівень злочинності безпосередньо ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МІРИ ПОКАРАННЯ, передбаченої в країні. Тобто чим СУВОРІШЕ покарання, тим менше охочих красти.

«ЯКА НА СЬОГОДНІ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КРАДІЖКУ В УКРАЇНІ?». Якщо сума викраденого становить менше 176 грн., крадіжка визнається дрібною і особа несе лише АДМІНІСТРАТИВНУ відповідальність (ст. 51 КУпАП) у вигляді штрафу від 170 до 510 грн. або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20 % заробітку, або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб. За повторне вчинення вказаного правопорушення відповідальність подвоюється.

Якщо вартість викраденого буде більше 176 грн., особу можна притягнути до кримінальної відповідальності (ч.1 ст.185 КК України) у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн. або громадських робіт на строк від 80 до 240 год., або виправних робіт на строк до двох років, або арештом на строк до 6 міс., або позбавленням волі на строк до 3 років.

За крадіжку, вчинену повторно або за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.185 КК України) передбачено арешт на строк від 3 до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Крадіжка, поєднана з проникненням у житло (ч. 3 ст.185 КК України) карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років

Крадіжка, вчинена у великих розмірах (більше 220 тис. грн.) ч. 4 ст.185 КК України, карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах (більше 529 тис. грн.) ч.5 ст.185 КК України або організованою групою карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Переважна більшість крадіжок це викрадення телефонів, гаманців, особистих речей в громадських місцях; крадіжки речей з авто, прибудинкових територій, гаражів, підвалів, тощо.

Разом з тим, по вказаній категорії крадіжок, якщо навіть правоохоронцям вдається спіймати злодія, він, як правило, отримує штраф у розмірі 850 грн. Якщо крадія повторно вдасться спіймати, особа отримує «умовний» строк, БЕЗ відбування реального покарання.

Таким чином, навіть якщо одна з 10, 20, 30 крадіжок і будуть розкриті, злочинець НЕ несе ДОСТАТНЬОГО та СПРАВЕДЛИВОГО покарання.

Очевидним є той факт, що невеликий штраф або «умовне» покарання НЕ мають жодного ефекту і не сприяють зменшенню крадіжок.

«ПРОПОНУЮ» Внести зміни у ч.1 ст. 51 КУпАП та встановити покарання за дрібну крадіжку у вигляді суспільно корисних робіт (прибирання громадських місць, побілка дерев, покіс трави, підсобні будівельні роботи та ін.) від 150 до 190 год. Якщо з якихось причин (інвалідність, вагітність та ін.) особа не може бути залучена до робіт - передбачити покарання у вигляді штрафу у розмірі 600 н.м.д.г. (10200 грн.)

За потворне вчинення дрібної крадіжки ч. 2 ст. 51 КУпАП передбачити покарання у вигляді суспільно корисних робіт від 190 до 240 год., або штраф у розмір 1000 н.м.д.г. (17000 грн.).

За злочин, передбачений ч. 1 ст. 185 КК України встановити покарання у вигляді громадських робіт від 170 до 240 год., або обмеження волі (тримання особи у виправних центрах, без ізоляції від суспільства з обов'язковим залученням засудженого до ПРАЦІ) від 2 до 4 років, або позбавлення волі на той самий строк (як основний вид покарання) ТА штраф у розмірі 1500 н.м.д.г. (25500 грн.) як додаткове покарання.

За злочин, передбачений ч. 2 ст.185 КК України встановити покарання у вигляді обмеження волі від 3 до 5 років, або позбавлення волі від 3 до 6 років з конфіскацією майна.

За злочин, передбачений ч. 3 ст. 185 КК України встановити покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років, з конфіскацією майна.

За злочин, передбачений ч. 4 ст. 185 КК України встановити покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 10 років, з конфіскацією майна.

За злочин, передбачений ч. 5 ст. 185 КК України встановити покарання у вигляді позбавлення волі від 9 до 12 років з конфіскацією майна.

Тобто суть вказаних змін полягає в тому, щоб змусити крадіїв ПРАЦЮВАТИ, ЦІНУВАТИ людську працю, покласти на них таке матеріальне покарання (штраф чи конфіскація майна) щоб «відбити» будь-яке бажання до «легких грошей» !

«ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ». Також можливо розглянути питання, щодо: 1) позбавлення крадіїв права на субсидію; 2) позбавлення права виїзду за кордон; 3)особливо злісних «карманщиків», які два і більше разів були засуджені за крадіжки, періодично показувати на екранах в громадському транспорті (нехай країна знає своїх «героїв»); 4) встановити великі штрафи для ломбардів та магазинів, які торгують викраденим майном, а також для сервісів, які змінюють ідентифікуючі ознаки викраденого (наприклад займаються перепрошивкою телефонів та зміною ІМЕІ) та ін.

«ПОРАДИ» Проявляйте обачність в громадських місцях (не залишайте телефони, гаманці в задніх кишенях, рюкзаках та ін.); не залишайте особисті речі без нагляду на подвір’ях, дворах, пляжах, авто та ін.; купуйте якісні замки для підвалів, гаражів, велосипедів; встановлюйте засоби охорони житла та офісних приміщень; укладайте договори з охоронними службами.

Приєднуйтесь до обговорення проблеми крадіжок, діліться своїми думками з приводу методів боротьби з цією категорію злочинів та змін до законодавства на моїй сторінці в Facebook Валерій Романюк та Instagram advocat_romanyuk

Автор статті: Романюк Валерій Ілліч

  • 5795

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 5795

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Шановний Ви взагалі в ютопії мешкаєте? *Внести зміни у ч.1 ст. 51 КУпАП та встановити покарання за дрібну крадіжку у вигляді суспільно корисних робіт (прибирання громадських місць, побілка дерев, покіс трави, підсобні будівельні роботи та ін.) від 150 до 190 год. Якщо з якихось причин (інвалідність, вагітність та ін.) особа не може бути залучена до робіт - передбачити покарання у вигляді штрафу у розмірі 600 н.м.д.г. (10200 грн.) За потворне вчинення дрібної крадіжки ч. 2 ст. 51 КУпАП передбачити покарання у вигляді суспільно корисних робіт від 190 до 240 год., або штраф у розмір 1000 н.м.д.г. (17000 грн.).* Багато випадків це коли пенсіонери їжу крадуть щоб з голоду не здохнути, чи діти - тоді відповідальність лягає на Батьків, чи просто люди дійсно забувають розрахуватись. А тут тобі на 10 тисяч плати, хто буде будувати концлагері та вязниці з ізоляторами? Ви своїм язиком? Якісь Британські вчені по своїх стандартах там щось вивчали але не по пенсіях у 50-75 доларів у місяць. І всерівно у Британії при всьому дрібні крадіжки у мільйонах випадків статистика, навіть коли ловлять дрібного злодія 1й раз то забирають товар беруть дані та на рік вводять заборону ввходу у заклад... Будь яка влада що такі закони почне вводити дуже скоро новий майдан зустріне цього разу полетять не коктейлі молотова з бруківкою а гранати з кулями, з АТО сувенірів хватає..

    23.03.2020 19:13

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати