Головна Посилання ... Як покращити імунітет та до чого тут вітаміни

Як покращити імунітет та до чого тут вітаміни

Імунітет – це те, від чого залежить здоров'я людини, за умови, що немає генетичних схильностей до тих чи інших захворювань. Функціонування імунної системи полягає в захисті організму від різноманітних зовнішніх чинників. Саме вона визначає, сприйматиме організм ті чи інші агенти, які здатні викликати збої в його роботі. Якщо людина має хороший імунітет, то вона буде менше піддаватись інфекціям та вірусам, загалом стає не така сприйнятлива навіть до вражень грибками та паразитами. Тобто захист організму працює правильно. 

 

Принцип функціонування імунної системи людини

Для того щоб організм міг опиратися різноманітним зовнішнім впливам, на це працює велика кількість клітин. Всі вони виконують певну функцію, а саме:

  1. T-лімфоцити. Є першим етапом захисту від чужорідних агентів. Це специфічні групи, які розпізнають мікроорганізми, що потрапили в тіло, та знищують їх.
  2. B-лімфоцити. Це вже наступна захисна ланка. Вони виробляють антитіла – такі речовини, які контактують із білками мікроорганізмів та деактивують їх, надалі відбувається виведення з організму.
  3. Нейтрофіли. «З'їдають» чужорідну клітину, у процесі самі руйнуються, при цьому залишають гнійне виділення. Саме тому, коли пошкоджується шкіра, у процесі загоєння спостерігаються характерні виділення.
  4. Макрофаги. Вони також «пожирають» патоген, але при цьому не руйнуються.
  5. Еозинофіли. Генерують сполуки, які знищують паразитів в організмі. Приклад – алергія на гельмінти.

Центральними органами імунної системи є червоний кістковий мозок, селезінка, тимус. Периферійні – лімфатичні вузли та тканини, які знаходяться в мигдалинах і апендиксі. 

Методики зміцнення імунітету: до чого тут вітаміни

До сьогодні немає точних даних, від чого ж залежить імунітет, однак медики та вчені впевнені, що тут важливу роль грають правильний спосіб життя й повноцінне, збалансоване харчування.

Головним способом підтримки імунітету є саме наповнення його вітамінами, які здатні підвищити опірність організму. Одні безпосередньо впливають на вироблення згаданих імунних клітин, інші мають загальнозміцнювальну дію. Найважливіші з них:

  • вітамін С. Це один із найважливіших стимуляторів імунної системи. Його нестача здатна дуже сильно знизити імунітет. Цей елемент не виробляється в організмі й не може накопичуватись, тому важливе його регулярне вживання. Це допоможе зміцнити здоров'я. Продукти, у яких він міститься в найбільшій концентрації, – цитрусові, полуниця, солодкий перець, шпинат, білокачанна капуста та броколі. В «Амвей» вітаміни для підвищення імунітету запропоновані в дуже хорошому складі.
  • вітамін B6. Відіграє важливу роль у підтримці біохімічних реакцій імунної системи. Його дефіцит суттєво знижує здатність лімфоцитів до диференціювання в T- та B-клітинах. Дуже багато B6 у пивних дріжджах, субпродуктах, курятині, морській рибі, волоських горіхах, дині, полуниці;
  • вітамін E. Є потужним антиоксидантом, який допомагає імунній системі боротися з інфекціями. Він також оберігає від впливу важких металів та інших шкідливих речовин. Крім того, здатний перехоплювати вільні радикали та виводити їх з організму. У результаті вдається запобігти окисленню ліпідів клітинних мембран і їх самих від руйнування. Доволі багато вітаміну Е міститься в соєвій олії, трохи менше в кукурудзяній. Крім того, його джерелом є насіння, горіхи, вершкове масло, злакові, бобові, яловичина.

 

Навіть за умови, що ви споживаєте вказані продукти регулярно, зазвичай наповнити організм необхідними вітамінами просто з їжі дуже важко, адже потрібно їсти великі порції. Тому в період загострення хвороб варто допомогти своєму організму вітамінними комплексами.

Крім того, рекомендуються помірні фізичні навантаження, повноцінний сон. Важливо не піддавати організм випробуванням «на міцність», тобто як мінімум дотримуватись елементарних санітарних норм, уникати контакту з хворими, регулярно провітрювати приміщення та роботи вологе прибирання.

Джерело: www.amway.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я! Перед вживанням будь якого препарату, обов'язково порадьтеся з лікарем.

Переглядів : 56
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати