Головна Блог ... Консультації від юристів Як покарати галасливих сусідів

Як покарати галасливих сусідів

Відключити рекламу
 - tn1_yak_pokarati_galaslivih_susidiv_5ebbdf77c3608.jpg

Дуже багато людей живе в квартирах багатоповерхових будинків і майже кожен зустрічався з проблемою "шумлять сусіди - що робити": то сусіди музику голосно слухають, то день народження відзначають великою і галасливою компанією, то після 23.00 починають активно і голосно розмовляти і щось обговорювати, то у них вночі прийшло натхнення робити ремонт і т.д. А Вам знайоме це? Пощастило, якщо сусідам не все одно на Ваші зауваження та вони відреагували на них, вживши відповідних заходів. Ну, а якщо жодної реакції на Ваші прохання немає і все так само сусіди шумлять ночами?

Так що робити якщо сусіди шумлять після 23:00 і, як покарати галасливих сусідів знизу, зверху і збоку?

На ці питання Ви отримаєте відповідь, прочитавши консультацію юридичного ресурсу "Протокол".

Зміст:

Шумлять сусіди: закон. Чим регулюється?

шумлять сусіди що робитиЄ люди, які вважають, що жодних норм звуку не визначено і що все засновано лише на добросусідстві. Protocol ж, звертає Вашу увагу на те, що є Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", яким, зокрема ст. 24, покладається обов'язок на всіх громадян, а також на підприємства, установи, різні організації, державних і місцевих органів влади дотримуватися встановлених санітарними правилами норм допустимого шуму і звучання. Також, цією статтею забороняється в нічний час (а саме від 10 години вечора до 8 ранку) галасливо співати і гучно кричати, повністю заборонене використання в такий час доби феєрверків, салютів, апаратури, що відтворює звук (колонки з музикою, аудіоплеєри та інше тому подібне), використання побутових речей, що видають шум. Важливо відзначити, що якщо це побутові речі для ремонту, то їх використання забороняється не з 10 години вечора, а з 9, і також триває до 8 ранку. При цьому, власник або орендар квартири повинен попередньо повідомити мешканців усіх прилеглих квартир будинку (одна з найпопулярніших, для таких випадків, форма повідомлення - повідомлення в групу будинку у вайбері або іншій соцмережі). Крім того, вищезазначеною нормою передбачено сувору заборону на проведення ремонту, що створює шум, по неробочих і святкових днях протягом будь-якого часу доби (але заборона не поширюється, якщо власник або орендар квартири отримав дозвіл у всіх сусідів на вчинення таких дій).

Допустимі норми шуму

Задаєтеся питанням: "шумлять сусіди - що робити?" Для початку потрібно перевірити, чи шумлять вони дійсно, тобто чи виходять за допустимі норми шуму. Станом на 2019 рік, діють Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і громадських будівель і на території житлової забудови, які визначають точний допустимий рівень шуму в децибелах (дБ).

Так, згідно з цими санітарними нормами, рівень шуму:

  • вдень не повинен перевищувати 55 дБ, а вночі 45 дБ в квартирах і житлових будинках, пансіонатах, інтернатах і спальнях садків; для готелів і гуртожитків норми дещо вищі - до 50 і 60 дБ відповідно;
  • на прилеглих до житлових будинків територіях вдень ​​- до 70 дБ, а вночі - до 60 дБ;
  • на майданчиках відпочинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, майданчиках дитячих дошкільних установ, шкіл та ін. навчальних закладів - до 60 дБ;
  • в залах кафе і ресторанів рівень не повинен перевищувати 70 дБ, а в торгових залах або в аеропорту і на вокзалі в пасажирських залах - 75 дБ.

Приблизні показники рівня шуму для співвіднесення, щоб знати чи є гучність приводом для звернення: якщо повна тиша буде 0, то шепіт відповідає приблизно 10 дБ, звичайна розмова - 35-40 дБ, а гучна - до 50-60 дБ, шум дороги з помірним рухом - близько 60 дБ, шум метро при проїзді поїзда - близько 100 дБ. З'ясувати, чи не перевищена норма допустимого шуму можна перевіривши рівень шуму за допомогою приладу (шумоміра), але в сучасних умовах можна також використовувати відповідну програму в смартфоні.

Якщо не можете самі виміряти рівень шуму (в разі якщо занадто сильно шумить кондиціонер сусідів або пральна машинка), можна звернутися в органи державної податкової служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (зателефонувавши на номер її управління, до якого відноситься ваше місто - можна знайти номер на сайті цієї службі).

Потрібно звернути увагу на те, що крім загальних положень закону про правила дотримання тиші, в кожному місті, селі, селищі місцева рада приймає більш конкретизовані, враховуючи специфіку, традиції, географічне розташування певної території. Так, в Києві, наприклад, діють «Правила благоустрою міста Києва». Вони регламентують питання дотримання тиші в громадських місцях. У денний час забороняється перевищення рівня шуму в 40 дБ, у нічний - в 30 дБ: в офісах, закладах громадського харчування, торгівлі, при проведенні концертів, масових святкових і загальноміських заходів.

Згадайте новину: Що робити, якщо поряд мешкають галасливі сусіди

Винятки: коли надмірно шуміти можна

рівні шумуВипадки, коли заборона на перевищення встановленого рівня шуму не поширюється (частина 5 статті 24 вищезгаданого Закону):

  • при наявність екстреної ситуації (наприклад аварія, пожежа, потоп, впало дерево на будинок і т.д.);
  • якщо отримано дозвіл місцевої ради на проведення салютів, феєрверків в заборонений час;
  • відзначення святкових, неробочих днів, днів міста, змагань та інших свят, позначених в рішенні сесії місцевої ради;
  • надання невідкладної допомоги;
  • попередження і припинення порушень закону;
  • коли шум в закритому приміщенні, за умови що він не поширюється за межі цього приміщення і його не чути жителям прилеглих квартир;
  • якщо джерелами шуму є обладнання та механізми, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських будівель, за умови прийняття всіх невідкладних заходів, які мінімізують проникнення шуму в прилеглі приміщення;
  • проведення зборів, мітингів, демонстрацій і походів, якщо про це своєчасно повідомлені органи місцевого самоврядування.

Куди скаржитися на галасливих сусідів

Коли Ви переконалися, що шумлять сусіди зверху, наприклад, необхідно приймати якісь заходи, про які читайте в цьому розділі консультації.Так, що робити якщо кричать сусіди? Куди скаржитися на ремонт сусідів? Для початку, потрібно спробувати мирним шляхом вирішити питання тиші, якщо сусіди шумлять вночі і далі, можна звертатися в поліцію. Є два варіанти такого звернення:

  1. Усне по телефону: потрібно зателефонувати 102 для припинення порушення тиші (якщо, наприклад, сусіди роблять вночі ремонт або голосно слухають музику за допомогою звукової апаратури). Працівники поліції вже по приїзду фіксуватимуть адміністративне порушення і оформлять відповідний протокол. З таким протоколом важливо ознайомитися і звірити чи вірно зазначені дата, час порушення, адреса порушника та інші дані.

У житті часто буває, що на виклик поліції з вимогою відреагувати на шум сусідів в денний час, скаржники отримають відмову на підставі того, що це денний час і вдень шуміти можна. У такій ситуації необхідно звертатися до управління Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, яка складає відповідний акт про перевищення встановленого санітарними нормами рівня шуму.

  1. Зібрати докази порушення перевищення сусідами допустимого рівня шуму (це може бути аудіозапис, колективна скарга мешканців усіх прилеглих квартир, або що-небудь інше) і надіслати письмову заяву з доказами на адресу поліції.

Як довести перевищення допустимого рівня шуму і чим зафіксувати

куди скаржитися на галасливих сусідівВище вже згадувалося, що одним із способів такої фіксації є протокол про адміністративне порушення, складений поліцією (це ефективно, коли поліція відразу ж реагує на звернення, приїжджає на місце порушення і "ловить на гарячому" сусідів-порушників). Але, якщо сусіди на момент приїзду поліції вщухають, а потім знову продовжують шуміти, то в такому випадку поліція не може складати протокол про порушення, і доводиться використовувати інші способи фіксації перевищення допустимого рівня шуму, які могли б в майбутньому бути належними доказами в суді.

Аудіозапис і відеозапис. Протокол зазначає, що на практиці суд їх оцінює тільки в сукупності з іншими доказами (оскільки неможливо повністю точно по таких записах зрозуміти хто саме шумить, в який точно час, і чи перевищує шум допустимий рівень).

Екологічна експертиза. Її проведення є ефективним тоді, коли джерело шуму носить відносно постійний характер (наприклад шум кондиціонера, холодильника або іншого обладнання). За допомогою такої експертизи можна виміряти точний рівень шуму, звуку і вібрації (щоб знати, які ще питання можна поставити експерту при її проведенні, - ось посилання на ухвалу суду про призначення такої експертизи: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79665060 ).

Протоколи і акти Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів - є на практиці найкращим і надійним доказом порушення перевищення допустимих норм шуму. Цей державний орган уповноважений стежити за дотриманням всіх санітарних норм, в тому числі і норм допустимого шуму. Ось 3 приклади судових рішень, де на підставі протоколів цієї служби з зафіксованими точними даними рівня шуму, який перевищує допустимий, суд задовольнив позов про припинення такого порушення та відшкодування моральної шкоди:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/75754631 http://reyestr.court.gov.ua/Review/85313276 http://reyestr.court.gov.ua/Review/75170944

Отже, якщо хочете мати надійні докази в таких ситуаціях, звертайтеся до цього органу.

Як покарати галасливих сусідів збоку

Для того, щоб сусіди перестали порушувати тишу не тільки на 1 ніч, коли приїхала поліція, а в цілому на майбутнє, до них, як до порушників громадського порядку, органами поліції або судом можуть бути застосовані покарання, передбачені статтею 182 Кодексу про адміністративні порушення України. Так, за порушення вимог закону та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від надмірного шуму і дотримання тиші, до винних осіб може бути застосоване покарання у вигляді попередження або штрафу в розмірі від 85 до 255 гривень. Якщо ж протягом 1 року за тим самим громадянином-сусідом буде зафіксовано ще одне таке ж порушення, то до порушника застосовується штраф у розмірі від 255 до 510 гривень з конфіскацією предмета вчинення правопорушення - джерела шуму (тобто конфіскація аудіо апаратури, побутових інструментів для ремонту та інших предметів порушення тиші).

Якщо сусідом-порушником є ​​не просто фізична особа, а підприємець або фірма, організація, підприємство, компанія, то розмір штрафу за перше порушення складає від 255 до 510 гривень; за повторне порушення протягом 1 року - від 850 до 2550 гривень з конфіскацією предмета порушення.

Обирайте наш сервіс "Тендер на юридичну послугу" і вирішуйте свої проблеми із галасливими сусідами швидко і назавжди.

Автор консультації: Колотуха Катерина Анатоліївна

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

  • 47581

    Переглядів

  • 8

    Коментарі

  • 47581

    Переглядів

  • 8

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Статья конечно хорошая, но кто согласиться заниматься и финансировать весь этот процесс (судебно- экологическая экспертиза на 10 вопросов вообще круто, сколько обойдется интересно) ради того что бы после вызовов полиции, жалоб и походов в Госпотребслужбу, процесса длинной в год, а может даже в 2 инстанции, нарушитель получил 255 грн. штраф и моралку 1000 грн.. И хорошо если будет с чего возместить сбор и прочие судебные издержки. Если ответчик предприниматель, то еще куда не шло.

    17.12.2019 01:58

    а если больной на голову пенсионер ????

    18.03.2020 11:18

    Если этот человек никак не реагирует на замечания и продолжает шуметь ночью, то вызывайте полицию

    18.03.2020 11:27

    Если этот человек никак не реагирует на замечания и продолжает шуметь ночью, то вызывайте полицию

    18.03.2020 11:27

    вызвал не открыла и они уехали

    18.03.2020 12:28

    Вот история старого соседа-вредителя...https://julikam.net/vojna-s-sosedyami-ili-10-zapovedej-ot-nikolaya-zhukova/

    25.02.2021 13:37

    А что делать, если, сосед включает громкую музыку на всю ночь,но включает радио на весь дом? Ничего не помогает!

    25.02.2021 18:54

    Сосед - это наихудший человек, который плохо себя ведёт. Шум- это такие звуки, которые могут издавать: птицы, человек, животное и мн. др. Топанье - это перешагивание, в состав которого входит в 10 дБ. Громкая музыка - это такой звук, который надоедает всем жителям. Разговор- это такая речь.

    28.03.2021 17:35

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати