Головна Блог ... Консультації від юристів Як отримати умовно-дострокове звільнення з місць позбавлення волі Як отримати умовно-дострокове звільнення з місць п...

Як отримати умовно-дострокове звільнення з місць позбавлення волі

Відключити рекламу
 - tn1_yak_otrimati_umovno_dostrokove_zvilnennya_z_mists_pozbavlennya_voli_5ec5250a2ff28.png

Як відомо, зміст покарання за кримінальний злочин полягає в наступному: крім власне покарання, важливим фактором є прагнення держави здійснити виправлення засуджених, і запобігання вчиненню ними нових злочинів. Якщо ще до закінчення призначеного судом строку покарання є передумови вважати цю мету досягнутою, то немає необхідності продовжувати відбуття покарання.

Зміст:

Саме тому, згідно з Кримінальним кодексом України, окремі категорії засуджених можуть бути повністю або частково звільнені від подальшого відбування покарання. Це стає можливим після відбуття ними певної частини строку покарання. УДЗ застосовується до тих засуджених, які відбувають покарання у вигляді виправних робіт, службових обмежень для військовослужбовців, обмеження волі, утримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі.

Що являє собою УДЗ

Вийти з УДЗ - це зовсім не означає, що покарання вже відбуте, і про нього можна забути. Сенс УДЗ якраз і полягає в його назві: начебто і звільнення, але в той же час умовне, тобто особа продовжує вважатися засудженою. По-перше, щоб отримати УДЗ, необхідно виконати всі умови, про які буде сказано трохи нижче. По-друге, для особи, яка звільняється, встановлюється випробувальний термін в розмірі невідбутого покарання, протягом якого особа повинна довести факт свого виправлення. Порушення умов випробувального терміну веде до відновлення виконання призначеного покарання. За дотриманням умов УДЗ стежить орган пробації, його робота зводиться до нагляду за засудженим, який повинен відвідувати центри пробації, періодично зустрічатися з наглядовим офіцером і дотримуватися законослухняної поведінки.

Як же отримати умовно-дострокове звільнення у 2020 році

У законодавстві прописані умови для застосування умовно дострокового звільнення:

  1. Основне покарання має бути присуджено як виправні роботи, службові обмеження і утримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі.
  2. Засуджений довів, що став на шлях виправлення. А довести це він може своєю зразковою поведінкою без наявності будь-яких стягнень, і своїм ставленням до роботи під час перебування у виправній установі.
  3. Засуджений вже відбув частину покарання, а саме: половина терміну або більше за злочин невеликої або середньої тяжкості, і за необережний тяжкий злочин; дві третини терміну покарання або більше за тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо засуджений вже притягувався до відповідальності за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову скоїв умисний злочин, за який і засуджений до позбавлення волі; три чверті терміну або більше за умисний особливо тяжкий злочин, а також якщо засуджений раніше звільнявся достроково і зробив умисний злочин протягом невідбутої частини покарання.

Умовно-дострокове звільнення не застосовується до тих, хто відбуває основне покарання у вигляді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт і арешту.

Якщо з першою і третьою частиною все гранично зрозуміло, то ось з другою частиною можуть бути певні проблеми, пов'язані з людським фактором, оскільки в законодавстві не закріплено поняття добросовісної поведінки і сумлінного ставлення до праці. Це призводить до виникнення корупційних чинників. Особливо з огляду на той факт, що не у всіх колоніях є виробництва, на яких засуджені можуть працювати.

Користуйтеся консультацією: Умовно-дострокове звільнення з місць позбавлення волі.

УДЗ для неповнолітніх - особливості та відмінності

В основному, отримання УДЗ для неповнолітніх нічим особливим не відрізняється від такої ж процедури для дорослих засуджених. Головна відмінність в терміні, який потрібно відбути до моменту подачі клопотання. Для неповнолітніх цей термін дещо менший, ніж для повнолітніх. Так, в третій частині умов для УДЗ половина терміну для дорослих замінюється однією третьою частиною терміну для неповнолітніх, дві третини замінюється на половину терміну, і відповідно три чверті терміну замінюються на дві третини. Що стосується покарання за порушення умов УДЗ, а також доказів того, що засуджений став на шлях виправлення, то тут жодних відмінностей не спостерігається. Для неповнолітніх не застосовується перша частина умов УДЗ, яка є обов'язковою для дорослих. Ще один важливий момент - хто з неповнолітніх потрапляє під дію норм законодавства про умовно-дострокове звільнення. Тут обов'язковою умовою вважається вчинення злочину до настання вісімнадцяти років. Тобто, цілком дорослий засуджений вправі розраховувати на застосування до нього законодавства по нормам як для неповнолітнього, якщо він скоїв злочин до досягнення 18 років.

Порядок розгляду клопотань про УДЗ

умови удзРозгляд питання про УДЗ вирішується судом за клопотанням прокурора, засудженого, його захисника, установи виконання покарань. Термін розгляду клопотання про надання УДЗ складає 10 днів з дня надходження до суду. До суду викликаються засуджений, його захисник і прокурор. Суд під час судового засідання розглядає клопотання і виносить свою ухвалу.

Слід врахувати, що в разі якщо суд відмовить у задоволенні клопотання про УДЗ, і це рішення вступить в законну силу, то розгляд такого ж клопотання ще раз, з цього ж питання, залежить від міри покарання, яке передбачає відповідна стаття: особа, яка була засуджена за тяжкі та особливо тяжкі злочини на строк більше п'яти років, може подати повторне клопотання тільки через рік з дня винесення рішення суду про відмову; всі інші засуджені, в тому числі неповнолітні - не раніше ніж через 6 місяців.

І нарешті, останнє: з якого моменту після задоволення судом клопотання, засуджений може вийти з УДЗ з місць позбавлення волі?

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, або ж відразу після винесення постанови в апеляції. Тобто, відразу після оголошення рішення апеляційного суду. Але в той же час, для дострокового звільнення потрібно, щоб документи з суду були доставлені в колонію, а це в кращому випадку відбудеться не раніше, ніж через 5-7 днів, а то і кілька тижнів після оголошення рішення. Можна спробувати залучити адвоката, який може взяти рішення в суді відразу після його оголошення, і відвезти до виправної установи, але при цьому немає жодних гарантій, що у адвоката приймуть документи, а не стануть чекати листа поштою. До того ж, якщо рішення надійшло після обіду, то до виконання його приймуть тільки на наступний робочий день. Тому, з огляду на те, що при умовному звільненні мова йде про роки, найкраще набратися терпіння і почекати ще кілька днів.

Якщо Вам потрібна консультація, щоб вийти з УДЗ, шукайте професіоналів на сайті Протокол. Тут завжди є можливість підшукати юриста, отримати консультацію, скласти з ним договір про правові послуги, і вирішити наболіле питання.

Автор консультації: Дончак Дмитро

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

  • 9067

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 9067

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати