Головна Блог ... Консультації від юристів Як отримати міжнародні водійські права і навіщо вони потрібні Як отримати міжнародні водійські права і навіщо во...

Як отримати міжнародні водійські права і навіщо вони потрібні

Відключити рекламу
 - tn1_yak_otrimati_mignarodni_vodiyski_prava_i_navishcho_voni_potribni_5ec51f816bfcb.png

Любите подорожувати на автомобілі? Хочете знати, що для цього необхідно: чи є якісь особливі "міжнародні автомобільні права", чи достатньо буде українських прав європейського зразка? Які документи потрібні для отримання міжнародних прав? Як здійснюється заміна прав на міжнародні?

Юридичний інтернет-ресурс "Протокол" в цій статті-консультації пропонує актуальну інформацію про оформлення міжнародних прав станом на 2020 рік.

Зміст:

Коли і навіщо може знадобитися оформлення міжнародних прав

Не завжди для виїзду за кордон необхідне оформлення міжнародного посвідчення водія. Так, країни-учасниці Віденської конвенції про дорожній рух 1968 роки (ті, які її підписали і зробили частиною свого законодавства) визнають національні водійські права один одного. Серед цих країн: Греція, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Німеччина, Мексика, Швеція, Чорногорія та інші (з повним переліком можна ознайомитися на сайті МВС тут). Крім того, є країни, в яких водіння транспортними засобами дозволяється тільки при наявності міжнародних прав, - учасниці Женевської конвенції про дорожній рух 1948 року, серед яких: Канада, США, Японія та інші, весь перелік також є за вищезазначеним посиланням на сайт МВС. Протокол акцентує увагу на тому, що для визнання національних прав за кордоном, в країнах-учасницях Віденської конвенції, права повинні містити наступну інформацію:

  • Прізвище.
  • Ім'я та по батькові.
  • Дата і місце народження.
  • Місце проживання.
  • Орган, що видав посвідчення.
  • Дата і місце видачі.
  • Дата закінчення дії.
  • Номер.
  • Підпис і / або штамп або печатка органу, що видав посвідчення.
  • Підпис власника.
  • Фотографія власника.
  • Категорія / категорії, або підкатегорії транспортних засобів, із зазначенням дати видачі посвідчення і дати закінчення дії для кожної з цих категорій.

Українські права міжнародного зразка, тобто ті, які видані після 2011 року, мають всю зазначену вище інформацію. Таким чином, при наявності національного посвідчення європейського зразка, можна законно водити авто за кордоном у всіх країнах-учасницях Віденської конвенції. Якщо ж, у вас водійські права старого зразка, видані у формі книжечки і ви хочете кататися на авто за кордоном, то в такому випадку, необхідно отримати міжнародні водійські права. Як це зробити - читайте нижче.

Міжнародне посвідчення водія: яке воно

Віденська конвенція в Додатку № 7 позначає, що таке посвідчення представляє собою книжку формату А6 (148 x 105 мм) з сіркою обкладинкою і білими внутрішніми сторінками. Лицьова і внутрішня сторони першого аркуша обкладинки ідентичні відповідно прикладеним зразкам сторінок № 1 і 2 (прикладені до Конвенції); вони друкуються на національній мові або, принаймні, на одній з національних мов держави, в якій видано посвідчення. B кінці внутрішніх сторінок дві сусідні сторінки відповідають доданому зразку № 3 і друкуються на французькій мові. На внутрішніх сторінках, що їм передують, повторюється на кількох мовах, з яких обов'язковими є англійська, іспанська та російська мови, перша з цих двох сторінок. Записи, що вносяться до посвідчення від руки або віддруковані на машинці, робляться буквами латинського алфавіту або прописом.

міжнародне посвідчення водія

Мал. Міжнародне посвідчення водія. Джерело: Auto24

Оформлення міжнародного водійського посвідчення

Міжнародне посвідчення водія видається територіальними сервісними центрами Міністерства внутрішніх справ України (далі по тексту - МВС) на три роки (але не пізніше закінчення терміну дії національного).

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 08.05.1993 №340, для одержання міжнародного водійського посвідчення, бажаючому потрібно звернутися із заявою до територіального сервісного центру МВС і подати такі документи:

  • копію національного посвідчення водія;
  • копію паспорта громадянина України;
  • копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  • фотографію розміром 3,5 х 4,5 сантиметра на матовому папері.

При подачі копій документів, обов'язково потрібно пред'явити їх оригінали.

Після перевірки поданих документів працівник центру МВС відразу повертає заявнику оригінал національного водійського посвідчення, паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

При видачі такого посвідчення водія працівник територіального сервісного центру МВС перевіряє відомості про особу, яка подала зазначені документи, в Єдиному державному реєстрі МВС, Єдиному державному демографічному реєстрі, відповідними базами даних і державними реєстрами щодо осіб, які перебувають у розшуку, а також осіб, позбавлених права на керування транспортними засобами або тимчасово обмежених у цьому праві. Видається воно під особистий підпис власника.

Причинами для відмови в видачі або обміні можуть бути тільки:

  • позбавлення права на водіння або тимчасове обмеження в ньому;
  • перебування в розшуку;
  • встановлення факту підробки національного посвідчення водія;
  • закінчення терміну дії національного посвідчення, що припадає на дату отримання міжнародного;
  • невідповідність персональних даних заявника, наявної інформації про заявника.

які документи потрібні для отримання міжнародних правВ разі відмови в заяві зазначається інформація про відмову і підстави для цього.

Protocol звертає увагу на те, що видача (обмін) міжнародних водійських прав здійснюється без складання іспитів.

Чи можуть позбавити водійських прав за кордоном

Згідно норм законодавства України, позбавити водійських прав може тільки суд і тільки в тій країні, де було видано водійське посвідчення. Так, що ж тепер, порушувати правила дорожнього руху за кордоном можна безкарно? Ні - це не так. Оскільки, положеннями статті 42 Віденської конвенції передбачено, що в разі порушення правил дорожнього руху в країні перебування, компетентні органи такої країни (наприклад поліція) мають право:

  • тимчасово вилучити національне водійське посвідчення або до закінчення терміну його дії, або до моменту виїзду порушника;
  • проінформувати орган, що видав посвідчення про тимчасове позбавлення права користування ним;
  • якщо мова йде про міжнародне посвідчення, зробити спеціальну позначку про припинення дії такого посвідчення на цій території.

У нашій країні, згідно зі статтею 42 Віденської конвенції, поліція також має право тимчасово вилучати іноземне водійське посвідчення або міжнародне, якщо скоєно правопорушення або є підозри про те, що воно не відповідає нормам законодавства (ось кілька прикладів судових рішень:

Автор консультації: Колотуха Катерина

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

  • 18200

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 18200

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати