Головна Блог ... Новини Як отримати дозвіл на зброю та кому можуть відмовити: пояснює юрист Як отримати дозвіл на зброю та кому можуть відмови...

Як отримати дозвіл на зброю та кому можуть відмовити: пояснює юрист

  • 0

  • 0

  • 21

Відключити рекламу

Попри те, що Верховна Рада досі не ухвалила закон про зброю для самозахисту, українці все одно відчувають потребу в ній. Тож поки пістолети і револьвери залишаються поза законом, деякі громадяни намагаються обзавестися хоча б мисливською зброєю. Юрист Михайло Лобунько в коментарі "РБК-Україна" розповів, як пересічний українець може отримати дозвіл на зброю та що для цього потрібно.

Він зазначив, що для переважної більшості громадян не буде великих труднощів, але доведеться пройти кілька етапів бюрократії. І в першу чергу треба отримати у найближчій поліклініці медичну довідку 127/о, яка підтвердить, що ви не маєте психічних та інших медичних проблем, неприпустимих для власника зброї.

Далі треба буде пройти курси поводження зі зброєю, які проводять спеціалізовані центри. Там вас навчать не тільки стріляти, але й правильно доглядати за зброєю, зокрема безпечно її зберігати. Після навчання громадянин отримує спеціальний сертифікат. 

Після цього можна звертатися до сервісного центру МВС або через сайт МВС. Там треба буде надати наступні документи:

паспорт;ідентифікаційний код;медична довідка;сертифікат про проходження курсів;довідка про несудимість (її можна швидко отримати через додаток "Дія").

"Після цього чекаєте до 30 днів - правоохоронці перевіряють, чи маєте ви право на дозвіл. Якщо все добре, ви отримуєте дозвіл", - розповів Лобунько.

Варто мати на увазі, що дозвіл обмежений у часі – лише три роки. Далі його треба продовжити, але вже на п'ять років.

Лише маючи на руках дозвіл від МВС, можна прийти у відповідний магазин та придбати зброю. Її треба буде відповідним чином зареєструвати.

За словами юриста, в більшості випадків із отриманням дозволу не буде жодних проблем, окрім втрати часу на всю цю біганину. Відмовити в дозволі на зброю можуть у наступних випадках: 

наявність непогашеної судимості;серйозні проблеми зі здоров'ям (психічні розлади чи наркозалежність;подача недійсних або підробних документів;недостатній вік (гладкоствольну рушницю можна отримати з 21 року, а нарізну - з 25).Дозвіл на зброю в Україні

Як писав УНІАН, рівно за день до повномаштабно російського вторгнення Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про право на цивільну вогнепальну зброю. Фактично йшлося про запровадження Єдиного державного реєстру цивільної вогнепальної зброї. 

Пізніше в МВС розповідали, що потрібно ретельно підготувати законодавство, щоб легалізація зброї не принесла шкоди та проблем суспільству. При цьому озвучувались вимоги, які і так вже застосовуються для власників мисливської зброї. Зрештою закон так і не був ухвалений досі.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 21

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 21

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати